Лъскаме баня без сифон с моп от Амазон! 186-та НЕМСКА тема

  • 54 824
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 317
Лято лято, ето това е много полезно! Как се наричат тези жилища и отново ли се търсят по сайтовете за имоти? Аз си мислех, че са като тези жилиша, които например си наемаш в Унгария - туристически - като дом, с всичко налично, но под наем на брой дни. Но там са vacation apartments и лесно откривам, а за Берлин - не!

# 751
  • Мнения: X
Луиза, наемете на първо време нещо краткосрочно - мебелиран апартамент на хотелска база, пансион, фериенвонунг... нещо от сорта. Междувременно търсете работа и нормално жилище паралелно.
http://www.immobilienscout24.de/Suche/S-T/WAZ/Berlin/Berlin?ente … m=one_step_search
http://www.wimdu.de/berlin/?gclid=CKvc24mmyMMCFRc8gQodwLcAIA& … 051.36070349731.1
http://www.berlin-sofort.de/index.php?tg=26&gclid=CLukmJmmyMMCFSXnwgodGbEAJg

# 752
  • Мнения: 3 595
Луиза - за временно решение вижте airbnb. Излиза по-скъпо от квартира, но ги няма споменатите от лято лято подробности около договора.

Колкото за времето - последните няколко години се промени и е много по-меко, тази година сега вали сняг за втори път и не е нищо особено, температурите още не са падали наистина под нулата, все са около нея или малко над. Последните 2-3 лета са непоносимо топли за около месец, от май до края на август е топло, след това идва есен. Но е относително, защото преди 5-6 години например имаше зими с по -15,-20 градуса и лятото само 2 седмици истински топли. Но според мен каквито и решения за преместване в Берлин да вземете, не трябва да са базирани на времето.

# 753
  • Мнения: 1 103
Лято лято, ето това е много полезно! Как се наричат тези жилища и отново ли се търсят по сайтовете за имоти? Аз си мислех, че са като тези жилиша, които например си наемаш в Унгария - туристически - като дом, с всичко налично, но под наем на брой дни. Но там са vacation apartments и лесно откривам, а за Берлин - не!

Да . Търсете фериен вонунг според мен.
Можете да избирате по критерий.
Гледай в условията да са вклю4ени разноските и по4истването при напускане. Не се занимавайте да 4истите .

Задължително обзаведена кухня.
Трси на букинг или atraveo има и други, но за ориентировката тези. Аз бях намерила на времето за 23 на ден обзаведен апартамент и ми излизаше колкото с наема с разноските и нямах грижи ...
После пък се пъхнах в бързината в един апартамент и ми излезна през носа.
Според мен като си намерите работа веднага си потърсете да си купите нещо . Например съответен на наетия апартамент.
Не си струва да им плащате наемите

# 754
  • Мнения: 317
Супер сте, наистина, това е точно нещото, което мисля, че ще ни ориентира.
за нас преместването е по-скоро търсене на опит, промяна, разширяване на мирогледа. Не е излишно и да кажа, че много неща в БГ вече са извън най-разширената ми зона на комфорт. Връщане назад има, с нашите професии и 5 години да ни няма, пак с малко труд ще намерим работа. Затова и сме се ориентирали към Европа, тъй като САЩ и Канада вече са доста сериозни начинания. Чета внимателно предните теми, имам какво да събирам като инфо още и ще питам предполагам пак! Сега ще прегледам и сайтовете.
А отделно, да кажем, че си намерим временно такова настаняване, а впоследствие квартира, каквато на нас ни харесва. Има ли вариант без работа и следване срещу депозит и 6-8 месеца да се навие хазяин или си зависи от това на кого попаднем? Тоест, дали изобщи е възможен такъв ход?
Лято, за купуване дори не сме и мислили. Тъй като ще можем да преценим дали искаме да останем предполагам след поне година-две, тогава евентуално, ако имаме работа, нямаме второ дете и тн, бихме мислили за покупка. Но това ми се струва непосилни пари, поради което не съм и поглеждала какви са нивата на пари за покупка.

# 755
  • Мнения: 408
Луиза, търси "wohnen auf Zeit" в сайтовете за имоти. Обзаведени апартаменти, които се отдават под наем за точно определен период от време, месец, два, четири.... Не знам как точно стоят нещата с плащане и депозит, но можете да поразпитате.

# 756
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Здравейте. Най-накрая ви открих  Hug
Предстои ми дългаааа командировка в Берлин /около година работа по проект/
Почнах да събирам инфо, защото ще живея там с ММ, няма да сме туристи. Разглеждам квартирите, но повечето сайтове са на немски само /аз съм с 4 други езика + задължителния английски/, та трудна работа. Ще трябва да си намерим квартирата по наш избор, фирмата я плаща. Имам около 50000000 въпроса, но ще почета назад, та тогава ще питам,ако не открия отговорите

# 757
  • Мнения: X
PAPURCHE MEHURCHE , и за теб препоръката ми е този сайт -  обяви за  Wohnen auf Zeit: http://www.immobilienscout24.de/Suche/S-T/WAZ/Berlin/Berlin?ente … m=one_step_search

# 758
  • Мнения: 11 314
Мацки, пооляхме се леко, затова бегом  марш към
Новата тема

Общи условия

Активация на акаунт