ЕЛП, 44, равновесно.

  • 23 975
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Лаб, само да се прибера - от мен кекса, от теб  - тъмното. Пиво.
И да видим тогава Лаб морковен кекс яде ли.

# 166
  • София
  • Мнения: 6 219
Морковен кейк? Вие се шегувате предполагам
като онзи виц със заека и тортата от моркови,
която и според него била гадна. Или бъркам?

така каза и Иванов за супата... и за сметаната в нея също... преди да ми я изяде!

Дояде ми се тиквена супичка... мляс! Какви подправки и слагате? (моля ви, само не казвайте Маги и Пикантина)

# 167
  • София
  • Мнения: 38 476
Мене ме мързи да готвя тиква.
Ако някой ми я обели и нареже - може и да се жертвам.
Последно хапнах крем супа от кетъринг - имаше нещо люто и тиквени семки вътре.

А може ли да си представите - в една друга тема се чудят с какво да заменят алкохола в рецептите с алкохол. Грехота! Mr. Green

# 168
  • Мнения: 3 736
Ка щяло, Лаб? Няма шега, няма измама - тортата от моркови си е хубав вкусен сочен сладкиш, кексоподобен, оранжево-кафяв на цвят, с глазура от белтъчен крем.

Сакън! С крема-сиренце.  Heart Eyes

А може ли да си представите - в една друга тема се чудят с какво да заменят алкохола в рецептите с алкохол. Грехота! Mr. Green

С друг алкохол.  hahaha Егати хората, то щото много алкохол се слага в манджите.

# 169
  • София
  • Мнения: 6 219
Аааа! Даже моят мъж дето е алергичен към алкохол, няма против рецептите с алкохол. Той се изпарява сепак!

# 170
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Боже каква приятна активност в темата! И как хубаво ухае!

Пуци, разчувства ме с тия котета. Обаче и аз нямаше да мога да ги прибера вкъщи. Защото и аз мога да кажа като теб - боже с какви хора живея! Откакто околни котки нашественички превзеха и окензаха обилно двора ни в Банкя, опикаха всичко и умирисиха орталъка - наведеш се да помиришеш лавандулата, примерно, а тя мирише на котешка пикня, повредиха хубавата му трева - на опиканите места тревата изгоря и полянката заприлича на крастава, ММ ненавижда целия котешки род. Признавам, и аз много се гнуся, защото имам три-четири клоца - каменни лехи, които са се превърнали напълно в котешка тоалетна, помен няма от ириси, арабиси, алисумчета и други красоти, вече бивши. Там не остана кьораво цвете - само фъшкии. И понеже мен ме е гнус и чакам ММ да ги изчисти..а бе не е за разправяне. И няма оправия. Даже в специалната тема исках помощ - не, няма. И там са вдигнали ръце.

Всъщност, може би трябва да се извиня, че развалих хубавата благоуханна атмосферата в темата с моите миризливи котешки неволи...

Ах, да! Тиквената кремсупа - аз не слагам никакви подправки. Въобще в кремсупите. Залагам на аромата на зеленчуците и чудесния аромат на масло - аз правя всичките кремсупи със сос бешамел. Обаче на крутончетата им слагам сух копър и малко чер пипер преди да ги пъхна във фурната да се пекат.
Пикантини, вегети, малки тайни и всякакви индустриални химични смески с натриев глутамат в мойта кухня не влизат, забранен им е достъпът.

Добри, АКК-то много ме завладя. Обаче нямам такава кутия...А е интересно такъв "дебел" кекс.

# 171
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Скоро пекох тиква. Т.е. превръщам я в
нежно меки  парченца, сладко топящи
се в устата. Дори  успявам да  и нанеса
карамелена глазура отгоре ... уфф пак
ще пека. Вие сте виновни.

# 172
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
светалчо, миналата година използвах кутия от бисквитки. в нея пекох, в нея съхранявах. пече се на слаба фурна, та не е проблем  Peace а колко ром глътнаа... Crazy оплака се половинът, че значително му намалил дозата  Crazy

магита и боклуци ЦЪ  Naughty
оня ден синковецът прищипал някаква лелка на рафта с подправките и ѝ обяснява, че в това има цялата Менделеева таблица, да не си го купува. А тя не знае какво да каже - абе гледаше ни като индианци.

знам, че не съм капацитет в сладкарството, но сега извадих това ииииии  Crazy това е моят сладкиш! форевър! или поне докато не намеря друг още по-добър

# 173
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Добри, страхотно "звучат", ама половин кило масло...малко ме смущава...

# 174
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
аз направих половин доза Simple Smile и пак ми се виждат множко Simple Smile не че големият ще им прости.
доколкото го познавам, ще закусва, обядва и вечеря с тях, докато се свършат Simple Smile

# 175
  • София
  • Мнения: 6 219
А, само да ви кажа, че моята очна докторка ме предупреди, че мононатриевия глутамат според изследвания, влияе на дегенерацията на макулата в окото. И ни забрани на всички да я ядем тая гнус. Е621 е това. Има пикантина без него, има и готови продукти без него. Това информативно. Аз лично не съм някаква луда еко-любителка, обаче смятам, че нещата, които могат да се избегнат трябва да се избегнат.


Све4и, освен картоф, чушка, чесън, лук, какво да и туря на супичката с тиква?
Слагам магданоз замразен аз, ама виж и копър ще туря!

# 176
  • Мнения: 3 736
Шортбред!  Heart Eyes

Пък аз току-що успях да сплета хляб на четири "кичура". Странно ми звучат кичури, но разбирам причините да ги кръстят така. Извънредно съм доволна.  Mr. Green

Вегета имам едно бурканче, дето от години си виси сред подправките. Ползвам я веднъж на няколко месеца. Сигурна съм, че вредният ефект зависи и от количествата, та я ръся с чиста съвест. Готови бульони мразъ на общо основание.

И ми се прияде тиква, благодаря, ЛабрадорCrossing Arms Някой друг да ме поизтезава с манджа?

# 177
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ване, аз чесън не слагам. Тиквата, 1 морков, 2 картофа, глава лук, две-три кръгчета пащърнак и парченце глава от целина.  Може малко джинджифил да сложиш, много е модерно, чела съм рецепти, но не съм пробвала. Но това, което дава аромат на моите кремсупи е бешамелът - в масло колкото кибр.кутийка запържвам половин лъжица брашно до порозовяване, после разреждам със студено прясно мляко(за да не става на буци) и после прибавям пасираните сварени зеленчуци. Ароматът е превъзходен, пробвай. Е, малко повечко бъркаш, ама си заслужава. Пък и става по-лека супата, отколкото със сметаната.

Добри, кутията, в която печеш АКК каква вместимост има, какво пише на нея? Аз имам две от малките, 400 г. Но ще си потърся такава голяма и висока, като твоята. Може да си намеря до Коледа.
Много ми хареса гоемият ти дебел кекс, вдъхва уважение и сигурност Joy

# 178
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Докато се разпиша за виното с шоколад
и ще вземе да дойде време за вино с шо-
колад. Най-хубавото време.

Ир, аз няма да съм изтезателка, че дока-
то четох из темата, само дето не се гът-
нах. Което, от друга гледна точка е доб-
ра новина - апетитът ми успешно се за-
върна  Laughing

Забравих най-важното! Атти, сестро, честито
да ти е опианчването  Hug

Последна редакция: чт, 30 окт 2014, 18:17 от Лоана

# 179
  • София
  • Мнения: 5 656
Благодарим Simple Smile То е радост, то е нещо... като нищо на света.

Общи условия

Активация на акаунт