Размери на главата и съответни килограми

  • 3 009
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 595
Здравейте мами,
Чувала съм че има някаква таблица, която съпоставя размера на главата на бебето и килограмите, на които съответства. На мен никога не ми казват колко килограма е бебчо затова исках да питам някой знае ли къде да намеря тази таблица. Все пак съм в 32 г..с. и живо се интересувам.
Благодаря предварително

# 1
  • varna
  • Мнения: 404
ne moga da ti kaja ot kade da si nameri6 tazi tablica,no moga da ti kaja kolko kilograma e bebeto v 32 sedmica-1800-2000gr.az imam takava tablica i zatova!no vse pak tova sa orientirova4ni danni i e normalno da ima niakava razlika

# 2
  • Мнения: 595
Благодарности все пак!
Добре е да сме подготвени нали Wink

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Точно за таблица не знам.
Но виж ТУК. В инфото от сайта за 35г.с. има данни за размера на главичката + килограмите. Може и за по - ранни седмици да има, прочети го.

# 4
  • Мнения: 7 107
Ако ти дават снимки от ултразвука, там ги има и мерките.

# 5
  • Мнения: 7 640
съпоставя размера на главата на бебето и килограмите, на които съответства. На мен никога не ми казват колко килограма е бебчо затова исках да питам някой знае ли
ами що не питаш? Щом ти казват колко е главата, ще ти кажат и теглото Hug

# 6
  • Мнения: 595
Точно за таблица не знам.
Но виж ТУК. В инфото от сайта за 35г.с. има данни за размера на главичката + килограмите. Може и за по - ранни седмици да има, прочети го.
това съм го чела но във темата в която си пишем с еднакви седмици дават различни килограми и затова исках да питам дали няма нещо точно по въпроса а не "средностатистическото бебе в ..... г.с. тежи толкова и толкова"
и понеже разбрах че сравняват главичката затова питам Simple Smile
съпоставя размера на главата на бебето и килограмите, на които съответства. На мен никога не ми казват колко килограма е бебчо затова исках да питам някой знае ли
ами що не питаш? Щом ти казват колко е главата, ще ти кажат и теглото Hug
в понеделник отивам и ще питам но не знам дали могат да ми кажат тук узд не е нещо върховно Sad
Все пак успяват да кажат че бил големичък за седмиците си Hug
Благодаря на всички за отговорите

# 7
  • Мнения: 7 803
http://www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html

не е точно каквото търсиш но ..........

# 8
  • Мнения: 3 423
Ми те много малки тез бебета, бре, ако се доверявам на тия таблици.

# 9
  • Мнения: 7 803
как малки  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 3 390
Не са малки, Лиска, горе-долу отговарят на истината.

# 11
  • Мнения: 3 423
Щото моят видеозон покажа в 30-ата седмица 2100,
та затова си викам, или таблиците са неверни,
или аз не съм в 30-ата седмица...

# 12
  • Мнения: 595
Ето и аз точно затова питам защото не мога да си обясня - това са някакви средни размери а истината каква е?

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Видеозонът мери от точка до точка (по-скоро гинекологът маркира две точки) и така смята обем, килограми. Т.е. ако бебето се е свило или разпънало или извило по негов си начин, може да покаже всякакви килограми.
Не е много надеждно това с килограмите искам да кажа.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 671
И моята докторка така каза - дори и перфектно да измери обиколката - понякога в хода на бременността размерите на отделните части на бебето не си отговарят на съответната седмица и следователно могат да те подведат. Моето бебе има доста големи бузи и главичката е му е една седмица по-напред от реалните седмици, в които е, така че отчетените кг не са точни, ми обясни докторката на последния преглед.

Общи условия

Активация на акаунт