Неразбирателство между майка и дъщеря

  • 11 262
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Здравейте, мами. Simple Smile Намерих подобна тема, но е много стара и вече заключена, та реших да я възродя и да ви попитам - вие разбирате ли се с майките си?
С моята майка изобщо не мога да намеря общ език. Постоянно спорим и стигаме до жестоки скандали. От няколко години вече живеем далече една от друга, но скандалите по телефона са нещо нормално. Днес вече ме изкара извън нерви, защото за пореден път почнахме да спорим и накрая не ми издържаха нервите и се скарахме брутално. Гледам да не обръщам внимание на нейните коментари и провокации, но тя е такъв човек, че почвам да си мисля, че обича да се кара с хората и да налага своето мнение. Не може да разбере, че съм самостоятелен човек и си мисли, че няма друго решение освен нейното.  #2gunfire
Много се ядосвам, а и в последно време имам и други проблеми и с нейните натяквания и глупости ми идва в повече цялата ситуация. Ако не я обичах и не ми беше майка до сега да й бях теглила майни, ама няма как. На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. #Crazy Не че не го обмислям това от доста време насам, не че няма да се оправим без нейната помощ, ама ако кажа край това значи да не се чуем повече и да загубим връзка, защото и двете сме големи инати.  Не знам, вече ми писва от този затворен кръг и ми се иска да живея спокойно поне от тази гледна точка.
Та при вас как е? Имате ли такива проблеми с майките си и ако да, как ги решавате?

# 1
  • Мнения: 2 600
Най-добре да спрете да допускате да ви подпомага финансово, а да си продължите само с лични отношения. Някои хора самочувствието им е стъпило на парите, които дават.

# 2
  • Мнения: 203
lolipop,много е тъжно това , което разказваш. И аз мисля ,че трябва  да спрете да приемате финансова помощ от нея ,явно тя мисли ,че щом дава парите има право да се меси на всякъде .
Иначе и ние с моята майка сме в опозиция доста често, все се караме , но бързо се сдобряваме, тя е от хората които са свикнали да става все на тяхното,само че с   мен винаги удря на камък.  Grinning  Може и аз да съм прекалено свободолюбива и не понасяща контрол, знам ли , но е факт ,че дори и на хиляди километри една от друга  ако  поне веднъж седмично не се скараме  , сигурно няма да мине седмицата. Да не ти разказвам за какво става на въпрос когато се налага да живеем заедно за около месец ,веднъж годишно box tantrum box
Иначе не бих я сменила със никоя друга майка, колкото и да се караме, винаги ми е помагала в трудни моменти и винаги ми е давала най - точните съвети  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 150
И моята майка винаги знае по-добре от всички останали дали сме гладни, студено ли ни е, какво точно искаме /всички вкъщи/, но откакто не живеем заедно сме си много мили. Гостуваме си, помагаме си, но и да иска няма как да бди толкова през 2 квартала. Е, пак има включваниа от типа на въпрос "Искаш ли круши?" и след отговор "Не" се прибрах с препълнен плик с ... круши, разбира се. Но не й се сърдя, това си е тя. Камо ли да се скараме за нещо подобно. Вече някаква по-сериозна намеса ако е, и ако съм сигурна че е неоснователна, може и да има сблъсък на остри камъни.

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Има такава тема , вече  Crazy

# 5
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ако някой ден разбера, че моята дъщеря ме търпи само защото й помагам финансово... newsm78 Не знам, много криво ще ми стане, самата аз ще прекратя сигурно всякакви отношения - и финансови и нефинансови.
А аз с моята майка не знам дали щях да се разбирам, ако беше жива. Знам само, че ми липсват тия отношения - хубави, лоши - липсват ми.
Като майка знам, че понякога заради прекалено майчинска загриженост може да досадиш и задушиш детето си в определени моменти, но ние все си мислим, че е за тяхно добро. НАдявам се, като станат пълнолетни, да не съм вече досадна майка Simple Smile.

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. #Crazy Не че не го обмислям това от доста време насам, не че няма да се оправим без нейната помощ, ама ако кажа край това значи да не се чуем повече и да загубим връзка, защото и двете сме големи инати.  Не знам, вече ми писва от този затворен кръг и ми се иска да живея спокойно поне от тази гледна точка.
Та при вас как е? Имате ли такива проблеми с майките си и ако да, как ги решавате?


ЕгасимУ и наглостта  ooooh!

Майка ти те хрантути финансово и като гледам пишеш в множествено число значи теб и още някой  newsm78

Спри да бозаеш ! Елементарно е !



С майка сме два остри камъка  Wink обичаме си се  Flutter
Почнах да я разбирамза много неща ,  на свой ред когато аз самата станах майка  Laughing
Преди имахме доста търкания , откакто станах самостоятелна/независима си нЕмаме ядове  Grinning
Е , пак си се чепкаме ама е друго  Laughing





'Кафе с мед' Peace


# 7
  • Мнения: 82
На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. #Crazy Не че не го обмислям това от доста време насам, не че няма да се оправим без нейната помощ, ама ако кажа край това значи да не се чуем повече и да загубим връзка, защото и двете сме големи инати.  Не знам, вече ми писва от този затворен кръг и ми се иска да живея спокойно поне от тази гледна точка.
Та при вас как е? Имате ли такива проблеми с майките си и ако да, как ги решавате?


ЕгасимУ и наглостта  ooooh!

Майка ти те хрантути финансово и като гледам пишеш в множествено число значи теб и още някой  newsm78

Спри да бозаеш ! Елементарно е !



С майка сме два остри камъка  Wink обичаме си се  Flutter
Почнах да я разбирамза много неща ,  на свой ред когато аз самата станах майка  Laughing
Преди имахме доста търкания , откакто станах самостоятелна/независима си нЕмаме ядове  Grinning
Е , пак си се чепкаме ама е друго  Laughing





'Кафе с мед' Peace




Тя не ме храни, а помага от време на време. Аз не съм я карала, тя сама предлага помощ и аз я приемам, но тук е проблема, че като приема помощта тя решава, че може да налага мнението си.  #2gunfire
Постоянни караници за глупости - еди-какво си не съм правила както трябва, онова не било правилно, нейното мнение е най-важно и трябвало да го следвам и т.н. Въобще много дразнещи неща, а аз гледам да не я слушам много много, защото повечето от нещата, които говори са пълни простотии и само ме ядосва. Ама отвреме на време ми идва в повече и стават скандалите.....
Да не говорим, че всеки път като се видим (макар и за кратко) се започват едни коментари как нещо не ми било наред. Нямам нищо против забележките, но нейните ги казва по начин, който на всеки би му станало изключително гадно и изнервено.
Та вече се чудя аз ли нещо не съм наред, тя ли не е, ама никога не сме имали това отношение майка- дъщеря, никога не сме били приятелки.  Rolling Eyes

# 8
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз не съм видяла майка и дъщеря да се разбират идеално. Все има момент на сдърпване.
Предполагам, че и м/у майка и син е същото. Явно родителите цял живот се чувстват длъжни да закрилят децата си, а децата вече са големи. Ние ще сме същите китки с нашите деца.

С моята майка се караме много, има си нюанси на характера, които ме дразнят. Като се погледа отстрани, доста съм попила от нея, ген ли е, тренинг ли е.... С възрастта става все по-зле, изострят се тези дразнещи страни.

Най-идеалният вариант е, порасналите деца да са самостоятелни, родителите им също. Т.е. нуждата един от друг да е само за общуване. Намеси ли се помощ - парична или за детегледане дълго време, започват караниците.

lolipop1, сама виждаш къде е проблема. Не може ли да искаш пари на заем от приятели?

# 9
  • Мнения: 203
Лолипоп,казваш ,че не те храни , а ти помага от време на време- Колко често ти помага? Със какво ти помага? Ти на колко години си? Омъжена ли си? Деца имаш ли?Работиш ли? Учиш ли?

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Скрит текст:
На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. #Crazy Не че не го обмислям това от доста време насам, не че няма да се оправим без нейната помощ, ама ако кажа край това значи да не се чуем повече и да загубим връзка, защото и двете сме големи инати.  Не знам, вече ми писва от този затворен кръг и ми се иска да живея спокойно поне от тази гледна точка.
Та при вас как е? Имате ли такива проблеми с майките си и ако да, как ги решавате?


ЕгасимУ и наглостта  ooooh!

Майка ти те хрантути финансово и като гледам пишеш в множествено число значи теб и още някой  newsm78

Спри да бозаеш ! Елементарно е !



С майка сме два остри камъка  Wink обичаме си се  Flutter
Почнах да я разбирамза много неща ,  на свой ред когато аз самата станах майка  Laughing
Преди имахме доста търкания , откакто станах самостоятелна/независима си нЕмаме ядове  Grinning
Е , пак си се чепкаме ама е друго  Laughing





'Кафе с мед' Peace




Тя не ме храни, а помага от време на време. Аз не съм я карала, тя сама предлага помощ и аз я приемам, но тук е проблема, че като приема помощта тя решава, че може да налага мнението си.  #2gunfire
Постоянни караници за глупости - еди-какво си не съм правила както трябва, онова не било правилно, нейното мнение е най-важно и трябвало да го следвам и т.н. Въобще много дразнещи неща, а аз гледам да не я слушам много много, защото повечето от нещата, които говори са пълни простотии и само ме ядосва. Ама отвреме на време ми идва в повече и стават скандалите.....
Да не говорим, че всеки път като се видим (макар и за кратко) се започват едни коментари как нещо не ми било наред. Нямам нищо против забележките, но нейните ги казва по начин, който на всеки би му станало изключително гадно и изнервено.
Та вече се чудя аз ли нещо не съм наред, тя ли не е, ама никога не сме имали това отношение майка- дъщеря, никога не сме били приятелки.  Rolling Eyes

А , сега ново 20  Joy добрееееее

виж се какво си писала , че се омаза  Mr. Green

Цитат
На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас.

# 11
  • Мнения: 82
Лолипоп,казваш ,че не те храни , а ти помага от време на време- Колко често ти помага? Със какво ти помага? Ти на колко години си? Омъжена ли си? Деца имаш ли?Работиш ли? Учиш ли?

Живеем двамата с приятелят ми и двамата работим и учим. Под наем сме и реално всяка помощ е от значение, но както казах не съм я карала да помага. Случва се на 2-3 месеца да праща пари, като тя сама го решава и ми казва по телефона, че е пратила. Никога не съм й звъняла да й кажа "прати ми еди колко си"....тук проблема е, че тя се бърка прекалено много в живота ми и то не, за да помогне, а като й споделя нещо и после го обръща срещу мен.

# 12
  • Мнения: 203
Лоли, извинявам се ако прозвучи грубо, (не е умишлено) но след като и двамата с приятеля ти работите, не би ли трябвало да можете сами да покривате разходите си? След като сте достатъчно  големи и зрели за да живеете  заедно би трябвало да можете да се справите без чужда помощ.
Разбирам те , че не приятно някой непрекъснато да ти се бърка и да се опитва  да те командва, но понякога човек трябва да отстъпи. Не си уточнила за какво точно те командва и как...

# 13
  • Мнения: 1 765
Съветвам те да спреш да си споделяш с майка ти и да минеш на по-повърхностна комуникация. Не е необходимо тя да знае всичко. Така ще и ограничиш възможността да се меси и да дава акъл за всичко.

# 14
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Лолипоп,казваш ,че не те храни , а ти помага от време на време- Колко често ти помага? Със какво ти помага? Ти на колко години си? Омъжена ли си? Деца имаш ли?Работиш ли? Учиш ли?

Живеем двамата с приятелят ми и двамата работим и учим. Под наем сме и реално всяка помощ е от значение, но както казах не съм я карала да помага. Случва се на 2-3 месеца да праща пари, като тя сама го решава и ми казва по телефона, че е пратила. Никога не съм й звъняла да й кажа "прати ми еди колко си"....тук проблема е, че тя се бърка прекалено много в живота ми и то не, за да помогне, а като й споделя нещо и после го обръща срещу мен.
Като види майка ти някакви наченки на професионална реализация, може да си позволи да не е чак  толкова взискателна. Да знаеш, че каквото и да прави, да те съветва или да изисква, е за твое добро. Явно, че и ти си доста чапръшък, щом жената не може да проведе един нормален разговор, в който да си сподели притесненията, без да чуе колко си голяма и самостоятелна, как животът си е твой и т.н.

Морфея хубаво ти казва, ама аз мисля, че трябва да започнеш да разбираш майка си.

# 15
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Докато  ти  помага финансово и  ти приемаш помощта й, тя  няма  да започне  да гледа  на теб като на  самостоятелен човек.
Извоювай  си  авторитета  на  такъв, като  й  докажеш, че можеш   да се справяш сама.
А иначе- не  е редно  да  хапеш ръката, която  те  храни. Най- малкото е   непочтено. Дори и майка  ти  да  е много  кофти  човек, можеш  да спреш интензивна  комуникация  с нея  и  да се чувате отвреме- навреме, без  да я  държиш в течение на подробностите  от вашия  живот, като ,естествено, спреш  да приемаш финансовите  инжекции.
Но  на теб това  не  ти  изнася.
Като  не  ти  изнася, ще  търпиш.
Безплатен обяд  няма.

# 16
  • Мнения: 6 764
Имаше време...доста отдавна, когато и аз като всеки тинейджър все майка ми не ме разбираше. Всяка забележка ми се струваше жестоко вмешателство в личния живот и поредно доказателство, че майка ми тотално не ме разбира. През 2009 година без малко да я загубя завинаги и тогава осъзнах колко много е тя за мен и аз за нея. Сега, когато и аз вече съм майка, не само разбирам, но и оправдавам всички забележки. Момиче, не губи времето с майка си в караници. Животът е кратък и не знаеш колко незначителни могат да ти изглеждат тези скандали в един момент. Сподели спокойно какво те дразни и разрешете разногласията.

# 17
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Сподели спокойно какво те дразни и разрешете разногласията.

Това не  винаги  е възможно. Техните  отношения  не  са плод на инцидентно  недоразумение, а  са перманентно   незадоволителни.

# 18
  • El Paso
  • Мнения: 2 053
Никога не съм споделяла с майка си и това ми е липсвало. Завиждала съм на другите момичета, че са намирали общ език с майките им и са търсели съвети и т.н. Някои хора, на които имам доверие знаят неща, които никога не бих казала на майка ми и няма да разбере. Кофти е.

# 19
  • Мнения: 609
Аз не мога за момент да си представя да не си говоря с майка.Много ми липсва и винаги щом имам малко свободно време ходя при нея.Имали сме своите различия и пререкания,но сме съумели да запазим прекрасни отношения.Откакто се помня тя и сестра ми ,са ми най-добрите приятелки.Благодарна съм и за всичко и се прекланям пред силата и. Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 16 005
Не може да разбере, че съм самостоятелен човек и си мисли, че няма друго решение освен нейното.  #2gunfire
 На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. :
Авторката, вземи порасни. Не става само с претенции.
Двамата работите, печелите, наема ви е минимален, сметките за квартирата сте ги забатачили яко.
С какво те дразни толкова майка ти? Дай пример за навлизане в личното пространство, за толкова големите и грехове. И внимавай тя да не ти тегли майните - тогава ще ревеш.
Не съчувствайте толкова на девойчето преди да прочетете и другата и тема.
Претенции без покритие.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 150
Не може да разбере, че съм самостоятелен човек и си мисли, че няма друго решение освен нейното.  #2gunfire
 На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. :
Авторката, вземи порасни. Не става само с претенции.
Двамата работите, печелите, наема ви е минимален, сметките за квартирата сте ги забатачили яко.
С какво те дразни толкова майка ти? Дай пример за навлизане в личното пространство, за толкова големите и грехове. И внимавай тя да не ти тегли майните - тогава ще ревеш.
Не съчувствайте толкова на девойчето преди да прочетете и другата и тема.
Претенции без покритие.

Да, и онова е нейна тема, и там някой друг е причина за проблемите.

Интересно ми е дали ще сподели причините за скандалите. Гаджето?

# 22
  • Мнения: 203
Не може да разбере, че съм самостоятелен човек и си мисли, че няма друго решение освен нейното.  #2gunfire
 На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. :
Авторката, вземи порасни. Не става само с претенции.
Двамата работите, печелите, наема ви е минимален, сметките за квартирата сте ги забатачили яко.
С какво те дразни толкова майка ти? Дай пример за навлизане в личното пространство, за толкова големите и грехове. И внимавай тя да не ти тегли майните - тогава ще ревеш.
Не съчувствайте толкова на девойчето преди да прочетете и другата и тема.
Претенции без покритие.

 newsm10 newsm10
Сега се зачетох в другата и тема,ами Лоли съжалявам , но и аз да съм на мястото на майка ти и аз ще ти се бъркам - Като гледам , че сте забатачили положението яко. Явно майка ти е запозната със всичките тия проблеми и  и е станало ясно , че сама не се справяш, не поемаш отговорности и си малко лекомислена (съжалявам за острия език) и жената се опитва да ти помогне със съвети  и финансово, но ти го приемаш като критика и мислиш ,че си права. Сори ,ама се държиш като глезено момиченце , според което всеки друг има вина за несполуките в живота, само не и ти самата  Confused

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не може да разбере, че съм самостоятелен човек и си мисли, че няма друго решение освен нейното.  #2gunfire
 На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. :
Авторката, вземи порасни. Не става само с претенции.
Двамата работите, печелите, наема ви е минимален, сметките за квартирата сте ги забатачили яко.
С какво те дразни толкова майка ти? Дай пример за навлизане в личното пространство, за толкова големите и грехове. И внимавай тя да не ти тегли майните - тогава ще ревеш.
Не съчувствайте толкова на девойчето преди да прочетете и другата и тема.
Претенции без покритие.


Леле , скролнах другата и тема  Sunglasses
претенции до небесата а иска и  да ходи в чужбина  Laughing  Трябва да знае че първонъчално ще тряба да си скъса гъз@ от бачкане докато си стъпи на краката и трябва да продължи да се труди/развива  ако иска да не води посредствен животец и там  Whistling

# 24
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Тя не ме храни, а помага от време на време. Аз не съм я карала, тя сама предлага помощ и аз я приемам, но тук е проблема, че като приема помощта тя решава, че може да налага мнението си.  #2gunfire
Постоянни караници за глупости - еди-какво си не съм правила както трябва, онова не било правилно, нейното мнение е най-важно и трябвало да го следвам и т.н. Въобще много дразнещи неща, а аз гледам да не я слушам много много, защото повечето от нещата, които говори са пълни простотии и само ме ядосва.
Леле, колко брутално невъзпитана си. Можем само да съжалим майка ти ooooh!. Явно се опитва да ти налее мозък в главата, но без успех. Като гледам и стреляш чак.

# 25
  • Мнения: 4 841
Бях тръгнала да отговарям сериозно, но като прочетох другата тема на авторката, реших да си спестя добрите съвети, защото явно няма да попаднат на добра почва  Crossing Arms

И двете теми щяха да са смешни с претенциите и наглостта си, ако не бяха много тъжни - защото това момиче живее сред нас!
Защото така както се държи с майка си и хазяйката си, със сигурност се държи и на работното си място, и в градския транспорт, и на опашките, и в заведение... Защото утре може да наеме моя апартамент, да стане мой служител, да ми е съсед или колежка... Боже опази  Praynig

# 26
  • София
  • Мнения: 28 474
 Laughing Самостоятелна била, обаче периодично приема пари от майка си... Виц.

# 27
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Laughing Самостоятелна била, обаче периодично приема пари от майка си...
....която пък й досажда с простотиите си, вместо да ги дава тия пари мълчешком, щом толкова настоява Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 28 474
Laughing Самостоятелна била, обаче периодично приема пари от майка си...
....която пък й досажда с простотиите си, вместо да ги дава тия пари мълчешком, щом толкова настоява Rolling Eyes

Точно.

# 29
  • Мнения: 390
Самостоятелна ще си, когато не искаш пари от родителите си. Не е лесно човек да се оправя сам, но не е и невъзможно, има толкова много хора, които работят и учат и се оправят сами. Не е лесно понякога да се разбираме с родителите си, но трябва да погледнем и от тяхната гледна точка. Определено майка ми понякога е досадна, иска да ми даде съвет, да ми помогне, да ми направи добро. Ясно е, че понякога съветите ѝ не са полезни, не са актуални, ако ще за елементарни неща. Но тя не иска да ми навреди, иска да ми помогне. Много майки са така, искат да бъдат полезни, но избират грешния начин. Затова в един момент започваш да развиваш една избирателна пропускливост и да оценяваш полезните съвети от тези, които не са от полза.

Грозно е да кажеш, че поддържаш отношения с майка си, само защото ви дава пари. Ако толкова не искаш да ти досажда, не взимай пари от нея и толкова. Струва ми се, че имаш големи претенции и никакво покритие.

# 30
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Laughing Самостоятелна била, обаче периодично приема пари от майка си... Виц.

Такива са фактите  Grinning пълно е с такива  Rolling Eyes
даже и семейства  Whistling с-а-м-о-с-т-о-я-т-е-л-н-и  Mr. Green

# 31
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ииии, изядохте момичето. ooooh!
Или ще се оправи, или няма. Туй то. Peace

# 32
  • Мнения: 8 860
Мне, не си самостоятелна. Явно и майка ти вижда, че нещо не можеш да се организираш сама и да си подредиш нещата, та затова гледа да ти каже нещо, току виж ти влезнало нещо в главата.
Много ме е страх от нахални хора като теб, много.

# 33
  • Мнения: 21 415
 
 И аз не се разбирам с майка си и рядко успяваме да проведем разговор продължаващ повече от половин час без да се скараме. В общуването ни съм постоянно на тръни да не кажа нещо, което ще я провокира, или  се въздържам да реагирам спонтанно на действията и приказките и. Обаче! Първо, тя ми е майка, а аз вече съм възрастен човек и взаимната ни обич е по-важна от това, да се разбираме. Второ - гледа ми детето, за което съм и безкрайно благодарна. Второто ме поставя в сходно на твоето положение, поради което именно ти отговарям, вместо както останалите съвсем оправдано да ти кажа, да си помислиш, не си ли малко нагличка.

# 34
  • Мнения: 2 927
     Лоли, да не би майка ти да праща пари да нещо конкретно, а ти да решаваш, че са ти нужни за друго? Ако в това се състои намесата, права е да се меси.

# 35
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Това което най не ми харесва в темата че авторката вика - помага ни , изпраща ни  Rolling Eyes
значи маминка издържа и приятеля и  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 1 765
Ииии, изядохте момичето. ooooh!
Или ще се оправи, или няма. Туй то. Peace
+1
Сякаш ви е трудно да си представите кисела и недоклатена 50 годишна лелка, в разгара на критическата, която няма собствен живот, освен това да одумва и наставлява личния живот на дъщеря си. Аз по-скоро се поставям на страната на момичето. Не можете без подробности да знаете кой крив, кой прав. Ама тука една като изкаже мнение и айдеее, уйде коня в ряката. Като че ли всички тук са едни такива независими и добре печелещи. Като има възможност що пък да не помага? Престъпление ли е да дадеш някой лев на детето си?

# 37
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ти хубаво се поставяш на мястото на момичето , а я се постави на мястото на жената  Whistling Даваш кинити и все едно пълиш от пусто в пазно  Mr. Green иЧ нема се трогнеш нали  Sunglasses

А , иначе не е престъпление да даваш залУду пари Simple Smile ? Гот си е Grinning






Ако някой ден разбера, че моята дъщеря ме търпи само защото й помагам финансово... newsm78 Не знам, много криво ще ми стане, самата аз ще прекратя сигурно всякакви отношения - и финансови и нефинансови.
А аз с моята майка не знам дали щях да се разбирам, ако беше жива. Знам само, че ми липсват тия отношения - хубави, лоши - липсват ми.
Като майка знам, че понякога заради прекалено майчинска загриженост може да досадиш и задушиш детето си в определени моменти, но ние все си мислим, че е за тяхно добро. НАдявам се, като станат пълнолетни, да не съм вече досадна майка Simple Smile.
Peace

# 38
  • Мнения: 203
Ииии, изядохте момичето. ooooh!
Или ще се оправи, или няма. Туй то. Peace
+1
Сякаш ви е трудно да си представите кисела и недоклатена 50 годишна лелка, в разгара на критическата, която няма собствен живот, освен това да одумва и наставлява личния живот на дъщеря си. Аз по-скоро се поставям на страната на момичето. Не можете без подробности да знаете кой крив, кой прав. Ама тука една като изкаже мнение и айдеее, уйде коня в ряката. Като че ли всички тук са едни такива независими и добре печелещи. Като има възможност що пък да не помага? Престъпление ли е да дадеш някой лев на детето си?
Защо пък майка и трябва да е някоя '' кисела и недоклатена 50 годишна лелка, в разгара на критическата, която няма собствен живот''?
Ами нека и помага , ама и дъщерята да е малко благодарна за тази помощ. Съжалявам ама да искаш да спреш всички контакати със майка си, ама не можеш защото ще спре да ти помага финансово, а не защото я обичаш и уважаваш е много меркантилно и глупаво ! А пък и тя авторката се скри , и не ни отговаря на въпросите ,не изясни в какво точно се изразява това непрекъснато налагане  на мнение и опити за командване от страна на майка и, което лично мен ме навежда на мисълта , че не са изнасяли отговорите и за това я няма никаква

# 39
  • Мнения: 6 764
Ииии, изядохте момичето. ooooh!
Или ще се оправи, или няма. Туй то. Peace
+1
Сякаш ви е трудно да си представите кисела и недоклатена 50 годишна лелка, в разгара на критическата, която няма собствен живот, освен това да одумва и наставлява личния живот на дъщеря си. Аз по-скоро се поставям на страната на момичето. Не можете без подробности да знаете кой крив, кой прав. Ама тука една като изкаже мнение и айдеее, уйде коня в ряката. Като че ли всички тук са едни такива независими и добре печелещи. Като има възможност що пък да не помага? Престъпление ли е да дадеш някой лев на детето си?
Ти такова отношение ли имаш и към собствената си майка? Не я е срам тази майка, отгледала я от дете, още я издържа, че се и меси. А авторката тръгнала да плюе майка си по форумите. А разни доброжелателки да я и обиждат.
Прочетох другата тема на авторката. Едно бебе, на което все някой друг е виновен. Аман от безотговорни хора.

# 40
  • Мнения: 25 571
Стига де, все едно не сте виждали кисели 50-годишни лелки, които пращат пари на пълнолетната си, работеща дъщеря да си плати тока, а после час по час звънят да досаждат: "Плати ли, маме, тока, или сметката продължава да расте?"
Ми, не се трае направо! Crossing Arms

# 41
  • София
  • Мнения: 23 072
Аз нещо май не схващам. Не е ли нормално един родител да помага финансово на детето си, докато същото е студент. Или поне така прочетох - че авторката и приятелят й учат.
Като студентка не съм работила. Нашите не ми разрешаваха, не че имах и намерение де.

# 42
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз нещо май не схващам. Не е ли нормално един родител да помага финансово на детето си, докато същото е студент. Или поне така прочетох - че авторката и приятелят й учат.
Като студентка не съм работила. Нашите не ми разрешаваха, не че имах и намерение де.

Нормално е , не нормални са отношенията  Mr. Green
С еГаси омразата говори за майка си  Crazy

Като са ми помагали са ми искали сметка и са имали изисквания към мен , нормално.

Дори и като са малки децата имаме очаквания и изискваме от тях.
Да си напишат домашните да спазват хигиенни навици и т.н.







# 43
  • Мнения: 1 788
Никога не съм можела да си обясня как някой може да не се разбира с родителите си.
Нека не звучи обвинително, просто представата ми за родителите е, че те са най-близките хора.
Не мога да кажа, че се разбирам само с майка ми. С баща ми беше същото.
В нашето семейство явно така сме възпитани.
Татко имаше чуден черен хумор до последно.
На него дължа интересите си в техническата сфера, към физиката, химията, астрономията.
С него споделях всичко.
С майка ми също споделям всичко. Може да не сме на едно мнение понякога, но не можем да се караме за дълго. Само спорим, спорим и после продължаваме да се разхождаме или да гледаме филм, или сменяме темата и продължаваме да правим нещо заедно.
Никога не са ме ограничавали с казармени мерки за нещо. Давали са ни мнение, но никога не са го налагали, а само са обяснявали тяхната гледна точка. Решенията и изборът винаги са били наши лични. Винаги сме говорили за всичко открито и у нас теми табу не е имало.
Искрено се надявам, че ще успея един ден да бъда такъв родител на децата си, каквито те са за мен.

# 44
  • Мнения: 390
Аз нещо май не схващам. Не е ли нормално един родител да помага финансово на детето си, докато същото е студент. Или поне така прочетох - че авторката и приятелят й учат.
Като студентка не съм работила. Нашите не ми разрешаваха, не че имах и намерение де.

То си е съвсем нормално само, че авторката твърди, че с гаджето ѝ са самостоятелни. Това за мен е противоречие. Ако е самостоятелна няма да взима пари от мама.

Момичета, каква е тая друга тема на същата авторка, не я открих?

# 45
  • София
  • Мнения: 16 005
Естествено, че е нормално да се помага на детето докато учи.
аз бих помагала и като започне работа, но за разумни харчове.
Но не ми е естествено да не можеш да търпиш майка си до такава степен, че чак тема да пускаш.
Какво се очаква от нас тук? Да я подкрепим да скъса всякакви отношения с майка си, защото и е досадно.
А и от другата и тема в подфорум Дом се вижда, че девойчето се е  омазало яко с квартира и  сметки, Затова поне аз предполагам, че майката е пращала пари за наем. А пък те са ги харчили за друго и затова жената я е съветвала.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=805153.0
На мястото на майката бих се дистанцирала, не бих я търсила известно време. Ако и липсвам - да се обади или да си дойде на гости.
Да, на 50 г. съм, но не съм недоклатена и самотна. Имам си и личен, и служебен живот.

# 46
  • Мнения: 203
Аз нещо май не схващам. Не е ли нормално един родител да помага финансово на детето си, докато същото е студент. Или поне така прочетох - че авторката и приятелят й учат.
Като студентка не съм работила. Нашите не ми разрешаваха, не че имах и намерение де.
Напълно нормално е родителите да издържат децата си докато са студенти,но не е нормално децата да имат такова отношение към родителите си и да твърдят , че са самостоятелни след като не са. Не е нормално да поддържаш връзка с родителите си само за да продължават да ти помагат финансово.

# 47
  • Мнения: 1 765

Да, на 50 г. съм, но не съм недоклатена и самотна. Имам си и личен, и служебен живот.
Споко, и аз съм на 50.  Grinning Просто описах един възможен типаж на майката. Има някои хора, с които е невъзможно човек да се разбере. Може тя да е от този тип - прекалено доминираща.

# 48
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Определено не е доминираща. Виж битовото положение на момичето. За момента е на квартира и плаща мизерен наем, за да може да остане в големия град и да си търси късмета. В противен случай я чака незавидна съдба в малко населено място с почти никакви възможности за реализация. Това момиче определено не може да си прави сметката, а майката години наред бие финансови инжекции с надеждата да я изучи и да я види професионално реализирана. Естествено е да иска отчет за разходите, обучението и личния ѝ живот, както и да досажда със съвети, ако нещо не е по реда си.

# 49
  • Мнения: X
Просто описах един възможен типаж на майката. Има някои хора, с които е невъзможно човек да се разбере. Може тя да е от този тип - прекалено доминираща.

Това е напълно възможно. В такъв случай, не приемаш парите и помощта на този човек. Трудно ми е да си представя как някой ми е неприятен, противен и т.н., но вземам пари от него или приемам помощта му.

# 50
  • Мнения: 7 006
Ииии, изядохте момичето. ooooh!
Или ще се оправи, или няма. Туй то. Peace
+1
Сякаш ви е трудно да си представите кисела и недоклатена 50 годишна лелка, в разгара на критическата, която няма собствен живот, освен това да одумва и наставлява личния живот на дъщеря си. Аз по-скоро се поставям на страната на момичето. Не можете без подробности да знаете кой крив, кой прав. Ама тука една като изкаже мнение и айдеее, уйде коня в ряката. Като че ли всички тук са едни такива независими и добре печелещи. Като има възможност що пък да не помага? Престъпление ли е да дадеш някой лев на детето си?

Я пак.. Shocked

50 годишните,не са "лелки"задължително..
Да не говорим,че ако са семейни,"клатенето"им е в пъти по-сигурно октолкото на 20 годишните..Мъка,мъка..Чак ги съжалявам..Не е лесно да висиш из кръчмите по цяла нощ,накифлена,навфлена и въпреки всичко да няма кой да ти плати уискито,няма кой да те изпрати,няма и кой да те изклати.. Направо се радвам,че наближавам 40 и си имам кой да ме клати редовно Whistling


Авторке,лигаво,нагло и невъзпитано същество си ти,но..Майка ти е тази която те е възпитала,тя да си бере гайлето дет се вика..
Като искаш независимост,спри да бозаеш от майка си.Елементарно е!!!

# 51
  • Добрич
  • Мнения: 1 144


но..Майка ти е тази която те е възпитала, тя да си бере гайлето дет се вика..

Това исках да кажа и аз. То е ясно какво е момичето, вече всички я квалифицирахте, но и майката има и продължава да има вина. Имат квартира, на работа са, учат. Време е да ги пусне да летят сами. Явно девойчето така е възпитано, че всички за нещо са и длъжни и трябва да и спомагат за добруването. Време е и двете да си отворят очите, ако искат да има добър резултат-девойката да спре да очаква финанси и да започне да поема отговорност за своя живот ,   и майката да престане да дава пари и наставления. Късно е вече. Какво е могла-направила е. До сега. На там вече не е помощ, а задълбаване в проблема. Колкото по-рано авторката започне да си решава САМА проблемите , толкова по-голяма вероятност има да се справи и по-натам успешно/дори сега да не е съвсем успешно справянето, ще и даде богат житейски опит, стига да има акъл да си извади поуките/

# 52
  • София
  • Мнения: 16 005
Е как да се справи авторката! Тя за 2 год. не е разбрала как се формира цената на парното. 700 лв за цял сезон, за 3ма души им се виждат огромна сума. Втората година ползват духалки, плащат ток и пак трупат сметки за парно. Но пък се гласи  да завлече хазяйката и да търси друга квартира.
Такива мишоци ако ви станат квартиранти какво правите?
Според мене жената се старае и я съветва в разговорите. Досадно е, но трябва девойчето да си осъзнае грешките.

# 53
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
А според мен- късно е либе за китка.

# 54
  • Мнения: 7 006
А според мен- късно е либе за китка.
Баш Mr. Green

# 55
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Я пак.. Shocked
50 годишните,не са "лелки"задължително..
Да не говорим,че ако са семейни,"клатенето"им е в пъти по-сигурно октолкото на 20 годишните..Мъка,мъка..Чак ги съжалявам..Не е лесно да висиш из кръчмите по цяла нощ,накифлена,навфлена и въпреки всичко да няма кой да ти плати уискито,няма кой да те изпрати,няма и кой да те изклати.. Направо се радвам,че наближавам 40 и си имам кой да ме клати редовно Whistling
Права сииииииииииииии Joy Joy Joy

# 56
  • Мнения: 1 788
Не мога да си представя, че някой може да изрече подобни думи и дори да си помисли подобни неща за майка си.
Знам, че има всякакви хора, но все пак за мен такова отношение не е човешко.
При положение, че тук не виждам къде точно е драмата и проблемите с въпросната женица, която се чуди как да угоди и предпази разглезената си щерка.
Като чета идеите за напускане на квартирата тихо мълком, направо ми се гади от такива разлигавени момиченца, честно.
Аз също съм много глезена и съм имала моменти, в които съм се налагала, но никога не съм се държала така с майка ми. Недопустимо е.
Мебелите били стари. Купете си. Работите, млади, здрави, прави хора.
Един месец няма да ходите по вмирисани кръчми, а просто ще си спестите за едно, после за друго и ето ти прилична квартира.
Но е по-лесно да се оплакваш и да обвиняваш другите за собствения си батак.

# 57
  • Мнения: 3 939
Съжалявам майка ти. Не заслужава такава неблагодарница за дъщеря Sad

# 58
  • Мнения: 901
В събота ще те боядисвам, Еленце (разбирай, много си побеляла).
Едно палто харесах за теб, Еленце, да идем да го мериш (разбирай, кофти ти е сегашното палто)
Копчето ти, Еленце, къде е маме, да ти го зашия (разбирай, може ли да ходиш 5 за 4).
Ти спа ли снощи, Еленце (разбирай, подпухнала си много).
Едни пари имам, Еленце, да ти дам (разбирай добре че съм аз, инак ще умрете целокупно то глад).
И още, и още от Еленките...
Вече три години ми липсват Еленките.

Общи условия

Активация на акаунт