Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

След алергичната реакция на щерката на Assinka разбрах, че козето сирене е силен алерген, за разлика от козето мляко, което е най - близко до кърмата. За това било препоръчително да се избере овче сирене пред козе.

Събирам още информация по въпроса, всеки, който знае нещо, моля да сподели!
Цитирай

До хладилника, който обичам

за разлика от козето мляко, което е най - близко до кърмата
Това, за съжаление, е в графа "градски митове и легенди"
http://karmene.greatnow.com/koze_mliako.html

След кърмата идва АМ (обработено и адаптирано за нуждите на децата). Ако има алергия - ХА АМ. Козе, краве и прочие - след годинка в пресен вид...
Цитирай

София

добре, де, ами с козето сирене какво става тогава? аз тук из темите четох, четох... и както разбрах мамите препоръчват захранването със сирене да стане именно с козе, защото било най-неалергенно...

питам щото ние сме с предразположение към алергии и ми е важно да не оплета конците  Rolling Eyes
Цитирай

Сиренето е друга бира Very Happy
Овче, козе, по някое време и краве - изкиснато, разбира се.
Цитирай

София

Бу, благодаря ти за бързия отговор!  Very Happy вече ще знам, значи  Blush
Цитирай

София

бу,
и аз се оплетох като пате в калчища.
бях решила да давам сиренце-купила съм и козе и краве и дори сега киснат.... моята има атопичен дерматит, защо да и давам АМ като си имам кърма Whistling не е ли по-добре със сирене да започна и да си кърмя?
Цитирай

Пазарджик

бу,
и аз се оплетох като пате в калчища.
бях решила да давам сиренце-купила съм и козе и краве и дори сега киснат.... моята има атопичен дерматит, защо да и давам АМ като си имам кърма Whistling не е ли по-добре със сирене да започна и да си кърмя?
Никой не казва да даваш АМ!!! Става въпрос, че след кърмата, най - подходящо е АМ
........но AQ няма предвид да се дава вместо АМ козе мляко!!!!!
Въпросът е, дали козето сирене е силен алерген или не???? ОВче или козе???? Кое първо да се даде на бебчовците??? И по тоз въпрос вече Бу е дала отговор...
Цитирай

София

Този въпрос е за клуб Алергии в дир-а. Според препоръчаната ми диета май на първо място идва овчето сирене, но е много индивидуално.
Цитирай

Козе, краве и прочие - след годинка в пресен вид...

В пресен вид означава пастьоризирано, но неварено нали?
Защо се дава неварено млякото?
Цитирай

Козе, краве и прочие - след годинка в пресен вид...

В пресен вид означава пастьоризирано, но неварено нали?
Защо се дава неварено млякото?
О, не. 'Пресен' значи не кисело мляко, например Very Happy
Неварено мляко от непроверен източник не бих дала (пък и от проверен не бих). От магазина давам пастьоризирано краве без варене, но детето ми е доста по-голямо и без алергии за момента.
Цитирай

А аз варях като гламава и всички ми се смеят Blush, хем след 2.5г почнах прясното мляко. Сега обаче баткото си папа кърмичка  Love и аз съм много доволна, 'щото прясното мляко ако го оставя за нощното хранене извън хладилника се разваля, а кърмата си стои в шишето неразвалена в леглото му. Само дето разни угризения ми създава, че не замразявам достатъчно за бебока, ама не ми се ще да купувам и аз като Мира фризер и после да умувам как да я изполвам като устарее... 5 литра има скътани в камерата и сега всичко което остане от цеденето през деня неизядено от бебето (а то е почти всичкото дето съм надоила) отива в шишето на баткото.
Цитирай

София

хайде, пак аз с мойта песен:

дечко е с АД, следователно сме много внимателни кога какво ново яде. на годинка му дадох за пръв път изкиснато овче сиренце, след като вече беше понесъл добре жълтък и масло, но на третия ден (най-голямото количество, което в интерес на истината беше 1/2 кибритена кутийка) реагира с уртикария.

казах това на хомеопатката и тя каза: О, то трябва с козе сирене да се започне, не с овче  smile3511

вече не знам какво да правя! дайте малко съвети, моля  Praynig

освен това, хомеопатката каза да дам пак сирене (козе според нея) 2 седмици след реакцията, за да видя дали наистина е от това, пред вид, че е пролет, полени в разгара си и т.н. Вие как мислите?
Цитирай

А козето кисело мляко? Иво има някакъв обрив, който се усилва всеки път като хапна козе кисело мляко. Странното е, че от прясно козе мляко нищо не му става, както и от прясно краве (но аз за всеки случай и тях спрях да пия)... Дали е случайно съвпадение?
Цитирай

София... с надежда за преселение.

Юлче, ще ти кажа аз какво правех. До третия месец на Сияна не ядях нищо краве, нито шоколад, нито кафе... като цяло много внимавах какво слагам в устата си. След това я ударих през просото и на 5 месеца беба направи атопичен дерматит, който се подобрява като спра млечните (освен това и отслабвах, а зимата си наваксах от глава ooooh! ). По-късно се установи, че има и АБКМ, която днес препотвърдих като й дадох трошица овче сирене и тя се обрина около устата 15 минути по-късно.
В случая бих внимавала с консумацията на каквито и да е млечни продукти. Не ти трябва мляко, за да произвеждаш мляко. предвид сезона и липсата на реакция у бебето не бих се лишила само от таратор и то в умерени количества Wink
Цитирай

София

И сина ми не понесе козето сирене! Акаше по 5-6-7 пъти на ден, будеше се през нощта с пълен памперс, а до този момент си спеше по цяла нощ... Спрях го и дадох краве, няма проблем!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.