Домашни любимци - декоративни зайчета 6

  • 36 885
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Ох,  хадзапи, ами аз нямам възможност да му суша храна. Нито имам място за това, нито условия...  Sad
Аньо пък точно царевичките и семките обира от храната. Един-два пъти му взех една със сушени плодове вътре - ами хич не ги погледна. И пресованата браса (сено) не яде. Вечер в купичката му винаги е останала само брасата и я изхвърлям.

# 16
  • Мнения: 857
Kali_tod, купувайте му от царевицата по пазарите - по това време продават сушена вече на кочани и слънчоглед от човешкия, а не за животните, разликата е огромна (храним зимно време птиците около нас и купуваме жито и слънчоглед за животни с чували по цени на едро от пазара за птици, разликата е голяма, но външните птици са свикнали на тези неща, даже са деликатеси за тях, сега обикалят синигерчетата, врабчетата и гугутки имаме 2, както и някои др. също минават), както и ако яде овесени ядки, си му взимайте от магазина за хора, също и житото от магазин, разликата ще я усетите.

Ветеринаря Ви е добър, зайчето ще Ви се поправи.

# 17
  • Мнения: 857
А по повод на сушенето - и на мен тази година поради малкото слънчеви дни, не ми достигна времето за изсушаване на достатъчно количество храна до другото лято и затова ще си купуваме дехидрататор - малка сушилня за плодове и зеленчуци в домашни условия, продавали се такива. Тъкмо подарък за всички ни за Нова година  Simple Smile

# 18
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Често му давайте вода.
Мамина душичка, сърцето ми се е свило. Пак добре, че приема вода и семки.
Не го карайте да ходи или излиза. Той си знае.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Не си и помисляме. Той въобще не може да стане, а камо ли да се разхожда. Сега сме му сложили талаш на дъното на клетката, за да не лежи на гладката пластмаса. ММ днес го видял, че е пишал малко в талаша и решил да го сложи в тоалетната му, да види какво ще направи. Веднага надигнал дупето и се доизпишал хубаво... Милата душичка, няма сили да отиде до тоалетната си...  smile3518

хадзапи, ние имаме село. Май ще взема да премъквам от там кочани царевица и пити изсушен слънчоглед... Само да ми оживее зайчето, за да има за кой да ги премъквам,

ММ каза, че ако и Аньо умре така без време, повече никакво животно в къщи...  Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 3 833
Никакво умиране ей Crossing Arms

# 21
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Постелете клетката с хартиени сафетки или тоалетна хартия, един хубав слой, и отгоре ги покрийте с талаш и сено. Хартията топли. Нека си седи на спокойствие и събира сили. Може да наметнете клетката от три страни с одеало или голям шал да му е по-закътанко.
А заваля ли се като е "прав"? Клати ли главицата наляво-надясно? Погледнете очите - движи ли ги бързо-бързо наляво-надясно или нагоре-надолу (нарича се нистагъм)?

Присъединявам се съм Орлеанския Ангел Hug

п.п. хадзапи, захар не се дава на  гризачите, защото е опасна за тях - предизвиква нещо като гниене на храната в стомахчето. Аз  съм правила няколко пъти тази груба грешка с моето зайче, но то си имаше ангел-хранител, който го пазеше от моите простотии.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 7 146
По-скоро въобще не ги движеше очите снощи... Имах чуството, че гледа в една точка. И му бяха едни такива мътни... Днес ММ каза, че е избистрил погледа.

Това с тоалетната хартия е добра идея, но ме е страх да не се посъвземе и да тръгне да я яде. Поне знам, че от талаша нищо няма да му стане... Но заслона с одеало ще го направя...

# 23
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
С една дума - вървят на оправяне нещата Hug
И да яде хартията нЕма страшно, но той няма да я яде, а само ще я нагризе и накъса, но щом те е страх не я слагай. Постели повече талаш за му топли. Проверявай акитата много начесто.

Щом няма нистагъм, клатене на умната главица и не пада май няма неврологичен проблем.
Предполагам, че преди не се е въртял в кръг, нали?

# 24
# 25
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Щом няма нистагъм, клатене на умната главица и не пада май няма неврологичен проблем.
Предполагам, че преди не се е въртял в кръг, нали?

Не, определено няма такива симптоми. Проблема определено е в коремчето...  Sad
Започна с унилост и отказ да яде и завърши с невероятното разтройство, което си беше течно и обилно... После чак се "парализира" така и легна...
Охх, чакам ги вече да се приберат... ММ е дежурен до 22.00 днес и се гледат цял ден в неговия офис...

# 26
  • Мнения: 857
Котьо Тръмп, друг е споменал за захар, никога не бих дала такова нещо на зайчетата си, това си е жива отрова за тях.

# 27
# 28
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Котьо Тръмп, друг е споменал за захар, никога не бих дала такова нещо на зайчетата си, това си е жива отрова за тях.
Уф, извинявай   Embarassed Hug

# 29
  • Мнения: X
Дано днес новините от Кали да са добри!  Praynig  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт