Номинации - проучване

  • 42 439
  • 1 314
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Заговори се за номинации.
Ще има ли?
Трябва да има.
Дайте и вашето мнение. Какви категории предпочитате?
Има ли доброволци да помагат за темите и броенето на номинациите?
Аз предлагам да излезем малко от стандарта и да търсим нещо свежо. Онези категории, които традиционно получават малко номинации, да не ги включваме, а да заложим на други.
Да видим с тази тема около какво ще се обединим повечето, пък после ще пуснем друга тема евентуално за категориите или може направо в тази. Зависи накъде ще поеме темата и докъде ще стигне.
Хайде, вие сте. newsm53




Ето предложенията:

Предложенията на Мъ℘♥Мяɣ
Скрит текст:
Чувство за хумор - "Голямото напушване";

Добър изказ -  "Хиляда думи" или "Речта на краля";

Досадник - "Моето нахално момиче";

Бисер - "Кунг-Фу тупалки";

Драма - "От Нищо Нещо";

Тема - нека си е Тема на годината

Хубост - "Огледалце, огледалце" или "Сексът и градът";

Новак - "Ван Уилдър 3: Година на Новобранеца";

Личен любимец - "Обичам те, човече" или "Любимец 13";

Неприятен - "Игрите на глада: Възпламеняване" или "Чистката: Анархия" (предвид какво се случва в такива теми...)

Хаплив - "Дяволът носи Прада" или "Бибрутално";

Двойка форумци - "Войната на таралежите", "Патилата на Спас и Нели", "Обявявам ви за законни Чък и Лари - също ми допадат   

Мрънкалник - "Хем боли, хем сърби";

Знания - "Какво си мислим че знаем" или "Прометей";

Предложенията на joy_r
Скрит текст:
Чувство за хумор- "Тутси"

Досадник- "Бел ами"

Драма- "Прозак нация" или"Тайният живот на Пипа Лий" (който ги е гледал, знае колко точно са истерични  )

Тема- "Сън в лятна нощ"

Хубост- "Тя е толкова прекрасна" или "Манон от извора" 

Новак- "Невинни години"

Неприятен- "Врагът в моето легло"

Хаплив- "Да разлаем кучетата"

Двойка форумци- "Жега" (представете си само въпросната двойка като Пачино и Де Ниро в кафенето  )

Мрънкалник- "Непоносимата лекота на битието"

Знания- "Блясъкът на чистия ум"

Предложенията на Лиляна:
Скрит текст:
Чувство за хумор – Драги ми Смехурко

Добър изказ – Портретът на Дориан Грей или направо Оскар Уайлд

Досадник – Карлсон

Бисер – Право в целта

Драма – Принцесата и граховото зърно (тук не съм много убедена, но друго не измислих)

Тема – Следите остават

Хубост – Огледалце, огледалце или Опасен чар

Новак – Приключенията на Незнайко

Личен любимец  - Хари Потър

Неприятен  - Злобара Де Мон

Хаплив - Куджо

двойка форумци – Макс и Мориц

Мрънкалник  - Ту му млякото горещо, ту пък друго нещо

Знания – Опасен ум
Предложенията на Как` Сийка
Скрит текст:
Чувство за хумор - Кралят на комедията
Добър изказ - Приказките на Шехерезада/Великият майстор/Властелинът на словото
Досадник - Как да разкараш гаджето за 10 дни
Бисер  - Перла в короната
Драма  - Принцесата и граховото зърно
Тема - Пътеводител на галактическия стопаджия/Островът на съкровищата
Физическа красота - Хубава жена
Новак - Незнайко в Слънчевия град
Личен любимец - Любимец 13
Неприятен - Гордост и предразсъдъци
Хаплив - Да разлаем кучетата
Двойка форумци - Сянката/Тъмната половина
Мрънкало -
Знания  - Блясъкът на чистия ум

Предложенията на Герри:
Скрит текст:
Чувство за хумор - Драги ми Смехурко или Опасен чар
Добър изказ - Приказките на Шехерезада
Досадник - Как да разкараш гаджето за 10 дни
Бисер  - Перла в короната
Драма  - Принцесата и граховото зърно
Тема - Островът на съкровищата
Физическа красота - Хубава жена
Новак - Абсолютно начинаещи или Господин за един ден
Личен любимец - Любимец 13
Неприятен - Гордост и предразсъдъци
Хаплив - Да разлаем кучетата
Двойка форумци -Бони и Клайд
Мрънкало - Господин Тао или Баба Цоцолана
Знания  - Красив ум

Предложенията на Акаша:
Скрит текст:
Чувство за хумор - Смях до дупка
Добър изказ - Приказките на Шехерезада
Досадник - Пак ли ти?
Бисер  - Перла в короната
Драма  - Диамантената сълза
Тема - Храна за душата
Физическа красота - Хубава жена
Новак - Невинни години
Личен любимец - Всички обичат Реймънд, Герой
Неприятен - Аз, проклетникът
Хаплив - Острието, В засада, Ужилването, Брадва
Двойка форумци - Сблъсъкът на Титаните , Летящи кинжали
Мрънкало - Писък
Знания  - Красив ум, Сивото има значение 

Предложенията на Обич Синеока:
Скрит текст:
Категория за Новак - Таралеж без бодли

Категория за Хубост - 13-та годеница на принца (да не вземете да се обидите сега    )

Категория за Чувство за хумор – "Ку!" , защото каквото и да каже, ще е смешно

Категория за добър изказ – "Да реализираме кочина"   


Досадник – "Екиме!"  - репликата на култовата Димитрова (Надя Тодорова) от Дами Канят

Бисер – "Въх, уби мъ!" (Криворазбраната цивилизация)

Категория за Драма – Чичо Манчо (С деца на море), щото сам си я прави драмата и си живее в нея, а останалият свят е в лятна ваканция 

Категория за Тема на годината – "Любов, раздяла и още нещо"

Личен любимец  - "От небето, със зюмбюли"


двойка форумци – "Роднина-милиционер!"

Мрънкалник  - "Кокошките спряха да снасят"

Категория за Знания – "Брат'чед" по Двойникът, защото "нàуката, брат'чед, е като хорото, хванеш ли се веднъж - край"

Предложениетя на Nickkie:
Скрит текст:
Шехерезада/ Властелинът на словото - за добър изказ, бившето "Златно перо"

Драги ми Смехурко/ Ку - за забавен, остроумен и хумористичен потребител

Белият гълъб - за хората, които поддържат умерено присъствие във форума, не се поддават на интриги и всеобщи истерии; с позитивно настроение и толерантно отношение

Таралежите се раждат без бодли - за Новак на годината, бившето "Златно оперение"

Тя е толкова прекрасна - за красота, известна като "Златно огледало". Много ми хареса предложението "И Бог създаде жената", но по време на номинации и гласуване може да възникнат спорове, че жената не е само една гола хубост, че името предполага и още десетина добродетели... да си спестим 100-те страници обяснения

Едуард с ножиците-ръце - за саркастичен или хаплив потребител

Знам какво направи миналото лято - за двойка съфорумци, които се преследват из темите, защото някога някой от тях написал нещо

Ту му млякото горещо, ту пък друго нещо е атрактивна като име, но сеирджийска и нараняваща като реално изпълнение, затова съм със смесени чувства относно съществуването и

Бисер на годината

Тема на годината

Лична номинация - тук са Оскари и Малини, без ограничения в броя.

Предложенията на buttinsky:
Скрит текст:
Чувство за хумор - Форумска Смехорана
Добър изказ - Златоуста Шехерезада
Досадник - Черен гологан
Бисер  - Черешката на тортата
Драма  - Диамантената сълза ( както предложи Акаша)/ Океан от сълзи/ Изаура на форума/ Мис Каприз
Тема - Златна пуканка
Физическа красота - Хубава жена/ Златно момиче на форума
Новак - Златна форумска девица
Личен любимец - Тук предлагам всъщност да е: Моят личен Мечо Пух
Неприятен - Форумски хулиган ( тук зависи какво точно се разбира под "неприятен")
Хаплив - Добре наточено чене на форума
Двойка форумци - Ин и Ян
Знания  - смятам, че предложението за Красив ум тук е на място.

Последна редакция: пн, 10 ное 2014, 22:49 от Mamma

# 1
  • Мнения: 15 018
Досега пропусках номинациите. Четях от време на време, нищо сериозно обаче. Но пък ще ми е интересно, ако ги има!

# 2
  • Мнения: 4 892
Лиляна, ако туриш една анкета колко хора ще проявят интерес?
Или няма смисъл?

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
каква да е анкетата?
Ако някой не иска номинации, няма смисъл и да участва в обсъждането.

# 4
  • Мнения: 25 568
Самоцитирам се:

Усещам, че уханието на номинациите витае във въздуха и всеки момент може да изтрещи.
Затова предлагам да спрем да се излагаме с тях, както беше в последните години, и да подходим малко по-сериозно.

Първо, не ми се струва редно едни такива годишни номинации да се правят през главата на "ръководството". Хубаво би било да имат по-официален вид, както са били в началото. А защо не и някакви символични награди, пък било то и под формата на ранг или аватар, както е било преди?

Второ, нека категориите да се обмислят и оформят добре, за да няма недоразумения това положителна или отрицателна категория е в крайна сметка. Ако трябва да се мине през едно предварително обсъждане и най-добрите предложения да се подложат на гласуване. И което победи, то да е.

Трето, хубаво би било някои категории да се обсъдят и гласуват в съответната група - напр. красавиците в Красива мама (със снимки, естествено), сръчните ръце в Хоби, готвачките в Готварския и т.н., а в Клюкарника да останат само по-общите категории от сорта на "тоз ма кефи, тоз ни ма кефи", липса на годината и т.н., каквито там ги измислим. Както и да се публикуват победителите от другите групи също в Клюкарника, за да може целокупното форумство да се запознае с талантливи хора, за чието съществуване може би не е и подозирало даже.

Ако сте съгласни, предлагам помощта си по организацията. (Предлагам също организаторите да бъдат изключени от номинациите за повече безпристрастност.)

# 5
  • Мнения: 4 892
Добри идеи, Как' Сийке.

Права си, Лиляна.

Моите предложения са преди всичко за намаляване на доста неща. Времето, в което ще се номинира - една седмица и толкова. Както и анкетите - да са максимум по три дни. То като се гласува, се гласува в началото най-много, при пускането. После като се заточаааааат. Много се разполага във времето. Става много скучно.
И категориите - хем да не са малко, ама да не са и 30. Примерно 12-15 най-много.

# 6
  • Мнения: 10 547
Предвид поста на Сийка, който помня /номинация за форумска памет, моля/, смятам, че подобен род забавления вече са трудно осъществими поради естеството на форума, или по-точно предвид неговия мащаб. Някак редно би било да има вътрефорумни номинации в отделните раздели като Красива мама, Кулинарния, Хоби, тъй като потребителите там общуват по между си, често дори не излизат от разделите си, което прави затруднението на масовия участник в номинациите пречка за обективно гласуване, или такова, позовано на форумски легенди.
Общите би било редно да са тук, в Клюкарника.
А ако и тази година добрият тон отиде на гости на майка си, то догодина ще пледирам изобщо да няма такива.

# 7
  • Мнения: 4 892
Миналата година излезе ли, че не помня? Май не бе. На Малинките сигурно, макар, че и там не съм убедена, че беше нещо фрапиращо.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ами ние в Литературния си правим отделни номинации вече няколко години, но на книги. Другите групи в другите форуми ако искат да си организират местни. Аз питам за тукашните, клюкарските. Харесва ми идеята на Кака Сийка. Ръководството също е добре дошло Mr. Green с идеи или ограничения, ако ще.
На мен също са ми втръснали старите категории, затова ще следя внимателно за нови идеи.

# 9
  • Мнения: 25 568
Ами сега си направете други номинации. Най-голям читател или за човека, който препоръчва най-хубавите книги, или нещо друго. Т.е. не за книги, а за потребители.  Simple Smile

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ами сега си направете други номинации. Най-голям читател или за човека, който препоръчва най-хубавите книги, или нещо друго. Т.е. не за книги, а за потребители.  Simple Smile
Аз специално нямам нужда от такива номинации, но някой ако иска да прави.

# 11
  • Мнения: 14 478

А ако и тази година добрият тон отиде на гости на майка си, то догодина ще пледирам изобщо да няма такива.
Що бе. Точно когато добрият тон  си вземе отпуска  и започва да става интересно.
Да не искате само да си гладите егото една на друга...ще одосадите на всички.

Аз лично съм за. Нека има номинации. Нека има разправии. Ще приготвя пуканките и бирата.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пуканките и бирата са лесна работа. Давайте идеи.
Аз например предлагам да няма за най-красива, защото практиката показва, че не се пускат снимки и се гласува на симпатии. Пък и ако се разграничим от Красива мама, то те ако решат да си правят там, в клюкарските може да отхвърлим красивата категория.
Още предлагам да отпадне категорията за цялостен принос., понеже е мноооого протрита и поне на мен незабавна.

# 13
  • Мнения: 14 478
Пуканките и бирата са лесна работа. Давайте идеи.
Аз например предлагам да няма за най-красива, защото практиката показва, че не се пускат снимки и се гласува на симпатии. Пък и ако се разграничим от Красива мама, то те ако решат да си правят там, в клюкарските може да отхвърлим красивата категория.
Още предлагам да отпадне категорията за цялостен принос., понеже е мноооого протрита и поне на мен незабавна.
И с двете ти предложения съм съгласна. Още повече , че тук всички са красиви. Няма най-красива.
Категориите също да не са много-десетина не повече, че не знам как ще броите.

# 14
  • Мнения: 4 892
И аз съм съгласна да отпаднат.

Нека си остане тази за "Личен оскар" и там може да си каже всеки и тези с приноса и всичко.

Не ме бива да измисля нови, обаче.

Общи условия

Активация на акаунт