За какво не ви остава време ?

  • 9 842
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 438
Не ми остава време да спортувам в нормално време. Ето, вчера ми отпадна едно ходене до личния лекар и успях да се добера до залата в 19h. Оказа се, че от бързане съм си забравила долнището и трябваше да се прибера. А вкъщи ме чакаха с пълна програма. Пак хвърчаха гирички из нас към 22h. А да се чувствам наспала се, вече не го и помня. Защото инцидентното наспиване веднъж на седмица-две-три не ми върши работа.

# 61
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Едва намирам време да се епилирам, не ми остава време да чета развлекателна книга.  Peace

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
За спорт и четене на книги.

# 63
  • Мнения: 8 878
Не ми остава време да спортувам в нормално време. Ето, вчера ми отпадна едно ходене до личния лекар и успях да се добера до залата в 19h. Оказа се, че от бързане съм си забравила долнището и трябваше да се прибера. А вкъщи ме чакаха с пълна програма. Пак хвърчаха гирички из нас към 22h. А да се чувствам наспала се, вече не го и помня. Защото инцидентното наспиване веднъж на седмица-две-три не ми върши работа.

Ти, пък, си перфектна  Hug
Да беше тренирала без долнище - можеш да си го позволиш  Wink

# 64
  • Мнения: 2 807
Да се поглезя.

Това включва:

Първо да си отпочина, че живота ми се превърна само в работа, работа и пак работа.
Второ да си обърна внимание на здравето.
Трето да прекарам малко повече време със семейството си /роднините/.

# 65
  • София
  • Мнения: 337
Май за всичко, което искам, успявам да намеря време.

Най не ми е стигало времето, когато съм била в отпуск по майчинство. Някак си като знам, че имам цял ден на разположение и се размотавах.
Когато съм на работа, имам ангажименти към  3 деца, в различни възрасти,ранно ставане и приготвяне на закуски, водене  и прибиране на деца, пазаруване, готвене....не съм излизала навън (освен на плажа) без грим, време за пилеене не ми остава или просто ставам много по-организирана, та намирам време за всичко, за което искам....дори и на почивки да отидем -за ден-два или пък седмица и повече.

Не съм прочела книгите, които съм си натрупала, но това е защото нетът ме е "запленил"....когато съм във ваканция, бързо наваксвам с книгите и това е част от състоянието ми на почивка.

# 66
  • Мнения: 609
Не намирам време напоследък за пътувания.А така си мечтая отново за Париж..  Mr. Green Heart Eyes

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 305
Четене на книжки и гледане на филми  Sad

# 68
  • Мнения: X
Момичета, каквото и да си говорим, малко нанагорно идва въртенето на домакинство / в това число : готвене, чистене, простиране, гладене и т.н. и т.н./, обгрижването на децата и ходенето на работа на пълен работен ден. Мъжете колкото и да помагат, не могат да се изравнят с нас по ангажираност. Ей затова има жени, които предпочитат да си останат вкъщи.

Не разбирам хората, които ги мързи да се грижат за собствения си дом и семейство под каквато и да било форма - работещи или не.
Абсолютно !
  bouquet

# 69
  • Мнения: 18 438
Like_Smoke,
Скрит текст:
чак перфектна не съм Hug Но от личните ми занимания само липсата на време за спорт може да ме депресира. Затова и си налагам да го правя дори и да е в нечовешко време.

Въртенето на домакинството до изрядност за мен не трябва да е на всяка цена. Предпочитам да имам дни, в които детето ще дояде супата от вчера, а аз ще карам на салата, а прозорците/подреждането на шкафовете (просто пример) ще чакат по-добри времена, отколкото всеки ден преди да заспя да си правя равносметка, че нищо за себе си не съм свършила.

# 70
  • UK
  • Мнения: 1 918
Нямането на време и прекалената заетост според мен са сред модерните оправдания за непълноценен живот. В по-голямата част от случаите.

На мен времето винаги ми е стигало. Интересното е, че сега, в периода, в който съм без работа, поради мързел и склонност към отлагане започнах да забелязвам как някои от ангажиментите ми изостават във времето. След две седмици започвам работа и вече оборотите ще се завъртят много по-бързо. Е, ще имам по-малко време вкъщи на уют, но пък ще пътувам повече до работа, което значи повече време с Киндъла и повече прочетени книги, по-пълноценно общуване с хора и с близките след работа.

С желание и добра организация 24-часовото денонощие е предостатъчно - такава ми е нагласата.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 497
С последните две мнения съм абсолютно съгласна.
Не мога да приема за "Правилно" твърдението "нямам време за себе си, защото трябва да се грижа за дома".
А 100% истината е, че "прекалената заетост според мен са сред модерните оправдания за непълноценен живот" или по-скоро за объркан такъв. Не винаги де, но в повечето случаи. И мързелът и прекаленото свободно време водят до отлагане... Ето, аз днес бях цял ден вкъщи и какво направих от всичко, дето си бях наумила?
Само едно пиле на фурна и 2 изгладени ризи. А бях приготвила да си правя маникюр, разни процедурки... Кълчих кълки цял следобед.

24-часовото денонощие наистина е предостатъчно с малко повече организация и положителни мисли.

# 72
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Аз пък не съм съгласна с вас! По-горе писах, че времето ми е горе-долу добре организирано, но се лишавам от едни неща за сметка на други. И тук ще уточня - нямам време да се гримирам преди работа, нямам време за епилиране, нямам време за маникюр и педикюр, искам всяка седмица да ходя на масаж, но нямам време за това. Всъщност, ако искам да направя тези неща, това означава да се изолирам от останалата част на семейството или да жертвам и без друго недостатъчния си сън, като стана по-рано.
Имаше между другото такъв период у дома - с мъжа ми се редувахме на принципа "ти гледай 1 час детето, докато аз свърша нещо, после аз ще го гледам 1 час ти да си свършиш". Резултът беше двама изнервени родители, които не са имали изобщо време да говорят по между си цяла вечер и нямат никакви съвместни дейности, а като роботи ходят и вършат нещо си.

# 73
  • Мнения: 54 408
Няма начин времето да стига за всичко.
Затова човек си приоритизира желанията. Wink

# 74
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Добре де, аз съм в повечето време сама с 2 деца, мъжът ми е в чужбина. Нямаме баби, лели, никакви такива. Имам време да се гримирам преди работа (докато малката закусва и гледа детско преди градина), също и да просна дрехите и да си оправя косата, а се епилирам 1-2 пъти месечно. Защо не ви остава време за такива неща? Питам, без да се заяждам, просто ми стана интересно.
На мен напоследък не ми остава никакво време за спорт.

Общи условия

Активация на акаунт