Пози за сън в 9 месец

  • 8 755
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте мами,
имам един спешен въпрос, кои според вас са най безопасните пози за спане вече с голяям корем. Едни ми казват на ляво, други на дясно, по гръб не било хубаво а аз все така се будя и така се стряскам да не нараня бебо, днес ми казаха леко на ляво със свит крак, че изцяло на ляво можело бебето да се оплете в пъпната връв. Вече не знам как да спя, като легна изцяло на ляво ми се схваща всичко и искам да полежа по гръб заради кръста ама не не можело Rolling Eyes Praynig, на дясно се притискала някаква вена и пак не можело. Та вие как спяхте накрая  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 892
Глупости на търкалета  Crossing Arms Спя си както ми е кеф, но за съжаление вече ми е кеф във все по-малко пози  Laughing- и по гръб лягам, и на ляво и на дясно, само по корем не мога. Те ако се оплитаха така лесно бебетата, нямаше да има човечество отдавна  Wink

# 2
  • Мнения: 44
Ох как ми олекна, защото буквално като съм ограничена в една позна не мога да спя и да заспя изобщо, и без това сън не ме лови така съвсем съм като пощръкляла   Grinning

# 3
  • Мнения: 471
както ми е удобно така спя , както се чувствам най - добре ..  Peace
на ляво или на дясно със свити крака към корема , понякога изпънати  Mr. Green, понякога малко по гръб макар да не мога да дишам така  Wink , но ми омръзва се в една поза да съм ..  Rolling Eyes
И на последък много се въртя

# 4
  • Мнения: X
Ако можеш да лежиш по гръб - лежи, аз не можех, защото наистина се притиска една вена и след 2-3 минути ми ставаше лошо. Най-често лежах на лявата страна. Това, че бебето щяло да се оплете в пъпната връв, са глупости.

# 5
  • Мнения: 5 173
Спях основно на лявата страна, защото там беше гръбчето на бебето. Ако се завъртях на дясната - госпожицата започваше моментално да ме рита, явно не ѝ е било комфортно.

# 6
  • Мнения: 6 724
Ако ти е възможно да спиш по гръб...мен тежестта буквално ме смазваше и ми спираше дишането. Едвам издържах на прегледите. Спях надясно, защото гръбчето на бебето беше там и ми беше удобно. Наляво имах усещането, че ми виси корема и ще се скъса. Спи както ти е удобно и можеш. Оплитане в пъпната връв, заради поза за сън, ми се вижда пресилено. Пък това за краката...пълна глупост. Леки финални метри  Peace

# 7
  • Мнения: 609
И аз спя както ми е удобно (може би най-много наляво Thinking). При мен всяка промяна в позата, обаче,  е свързана с хълцане (и съответно разбуждане) hahaha С предната бременност не съм имала подобен казус. Не мога да си го обясня на какво се дължи... newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 38 118
Бебето си е добре, не бой се.
Обаче на мен ми беше неудобно всякак - по гръб се задушавах, на една страна ме болеше костта.
Криво-ляво ставаше с възглавница между краката, ама пак ставах по 100 пъти до тоалетна.

# 9
  • Мнения: X
Ако майката се задушава при лежане по гръб, бебето със сигурност не е добре също.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 118
Е, не баш да съм се задушавала, просто ми беше по-затруднено дишането.

# 11
  • Мнения: 211
И аз си спинкам както ми е удобно Simple Smile Заспивам на ляво и после се обръщам да гушкам мм на дясно. Като ми изтръпне дясната страна се обръщам към възглавницата която е на лято и така цяла нощ + лягането по гръб, за да се изпъна че ме заболява иначе. Спи си както можеш, че 9-ти месец сън няма, или поне мен не ме лови Simple Smile

# 12
  • Мнения: 44
Ами на мен най-удобно ми е по гръб, не се задушавам много ми е хубаво даже, просто се стряскам защото няколко мами ми казаха, че бебето се задушавало, мъчело и т.н.  newsm78

# 13
  • Мнения: X
Ако на теб не ти става лошо, вероятно няма проблем.

# 14
  • Мнения: 417
Докато бях бременна основно по гръб спях при положение че никога преди това не ми е било удобо така, но тогава това ми беше най- удобната поза. На страни все се катерех по разни възглавници заради киселините  и редовно сутрин се събуждах почти седнала а главата ми качена чак на таблата на леглото, а после що ме болял врата ooooh! Така че - спи както ти е удобно, че и без това после сън няма  Mr. Green Така ми казваше и моя доктор Whistling

Общи условия

Активация на акаунт