Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В центъра на Вселената...

Това сигупно е много обсъждана тема и ме извинете ако се повтарям.Но искам да попитам дали зелените акита са резултат от настинка на беб4о. За сега няма симптоми да е болно.Съмнявам се ,че имам хиперлактация и не знам как да се справя с нея.Четох в библиотеката,ама нещо не разбрах.Не знам дали да се изцеждам или ще стане по-лошо.Много съм объркана.  newsm78
Благодаря ви   bouquet
« Последна редакция: пт, 03 мар 2006, 12:23 от bgbubu »
Цитирай

Зелените акита според мен рядко са признак на болестно състояние.

От личен опит и доколкото съм чела тук, често се получават от охлаждане или от претопляне на бебето. При дъщеря ми - когато й беше топло - лятото особено често.
Може да реагира на храна, която ти си яла.

Според д-р Спок, цветът е нормално да варира при кърмачетата, обезпокоително е, ако стане черен.

За хиперлактацията. Не трябвада се цедиш след кърмене или между кърменията. Обикновено кърмата се регулира към 2-3 месец. За да улесниш този процес, кърми бебетона поискване, дори да ти се струва съвсем хаотично - това е правилният начин.

Изцеждане се налага само, ако бебето е направило голяма пауза или сутрин - и чувстваш гърдите си много напрегнати. Тогава ще изцедиш малко, само да ги облекчиш.
Цитирай

Зелените акита като симптом на настинка съм го чувала десетки пъти от бабите ни. В интерес на истината, когато са били болни децата (в кърмаческата им възраст), не е имало промяна на цвета на акито.

Зеленият цвят поначало е нормален при изпражненията на едно кърмаче, както и жълтия, бледо кафявия и т.н. Ако станат черни - както казва Free Soul, това може да е признак, че детето приема твърде много желязо - например, ако майката пие медикамент против анемия. Но ти си права, че при хиперлактация често изпражненията се оцветяват в зелено. Ти по какво съдиш за хиперлактацията, освен по цвета на акито - суче ли бебо начесто, успяваш ли да изцедиш кърма след хранене?

За хиперлактацията виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46389.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30155.0
Цитирай

София, Младост 2

Как суче бебето - дърпа ли се от гърдата с рев и давене? Кратко сучене? Отказ от сучене за успокоение? Често сучене - може и на всеки час?

Цитирай

В центъра на Вселената...

Da naistina ponqkoga bebko se dyrpa ot gyrdata i pak zasukwa, dyrpa se i pak zasukwa i taka moje da premine cqloto ni kyrmene.
Преди сучеше около 20 минути, а сега през последните 2-3 седмици се нахранва и за 10-15 мин. Дали е нормално?
С рев се дърпа от гърдата обикновено ве4ер след банята.Но аз си го обяснявам ,4е му е много горещо(тъи като стаята е била затоплена за банята).Тогава спирам сукането да се успокои и после пак му давам.Понякога дори забелязвам,че не изтраива и 3 4аса до следващото кърмене.
Цитирай

Цитат
Преди сучеше около 20 минути, а сега през последните 2-3 седмици се нахранва и за 10-15 мин. Дали е нормално?
Нормално е, усъвършествало се е в сукането.  Wink И за пет минути ще се научи в скоро време да си глътва порциона!  Laughing
Цитат
С рев се дърпа от гърдата обикновено ве4ер след банята.Но аз си го обяснявам ,4е му е много горещо(тъи като стаята е била затоплена за банята).
Може да се дърпа с рев, защото е пригладняло и млякото не тръгва веднага. Малката също нямаше търпение да я изкъпя, намажа, масажирам след баня - и бяха едни ревове, та обърнахме нещата - първо мляко, после баня.
Колко е топло в стаята? Вие сте на около 2 месеца, около 23-24 градуса за след баня е достатъчно.

Цитат
Тогава спирам сукането да се успокои и после пак му давам.Понякога дори забелязвам,че не изтраива и 3 4аса до следващото кърмене.
На режим ли кърмиш? През три часа? Съветвам те да минете "на поискване" - така ще се регулира лактацията ти според нуждите на бебето, а и то няма да се изнервя от глад докато му дойде "часът". Бебетата поемат различни количества кърма всеки път - в зависимост от апетита, глада, настроението, умората. Не се води по часовник, а по детето. Очаквай скоро и бум на растежа - тогава не през 3 часа, ами и през половин час ще иска да суче. Нормално е - бебето расте и трябва да "подготви" мамините гърди да правят повече млекце - а то ва става с повече стимулация/сукане. Та, както казах - води се по бебето.  Smile Няма опасност да го прехраниш, нито разглезиш, нито пък то ще остане гладно.
Цитирай
Zdraveite chela sam mnogo statii no za prav pat se prestrasih da pisa.Moia bebo e na 4mes. i 2sedm.na karma sme na poiskvane poniakoga izdarza 4h drug pat e gladen sled 2h.Probvah da mu dam sok ot morkov i iabalka,plodovo pure-ne mu haresvat i az prekasnah zahranvaneto.Sega ot 2 sedmici e na sise vecher/suho mliako+kasa za da go zasiti poveche/no cialoto mu lice e v papki zastoto ima atopichen dermatit mislia che e alergichen ot suhoto mliako/izpolzvam na Nestle/Predi kogato bese samo na karma akase po 4 pati i poveche na den sega po vednaz i to ne vseki den i cveta e tamno zeleno kafiavo, ima mnogo gazove.Daite mi niakakav savet.Predvaritelno blagodaria.
Цитирай

Seattle

и ние имахме зелени акита по едно време, даже ходихме на доктор, защото аз съм чела из форума че може да означава че нещо е настинала, но докторката ме успокои, че когато бебето хапва предимно предно мляко, акитата минават в зелената гама.. в моя случай има много логика защото ми бяха все пълни гърдите и бебка неможеше да изяде всичко дори от едната... предполагам ако имаш хиперлактация проблема е същия  newsm78
Цитирай

Zdraveite chela sam mnogo statii no za prav pat se prestrasih da pisa.Moia bebo e na 4mes. i 2sedm.na karma sme na poiskvane poniakoga izdarza 4h drug pat e gladen sled 2h.Probvah da mu dam sok ot morkov i iabalka,plodovo pure-ne mu haresvat i az prekasnah zahranvaneto.Sega ot 2 sedmici e na sise vecher/suho mliako+kasa za da go zasiti poveche/no cialoto mu lice e v papki zastoto ima atopichen dermatit mislia che e alergichen ot suhoto mliako/izpolzvam na Nestle/Predi kogato bese samo na karma akase po 4 pati i poveche na den sega po vednaz i to ne vseki den i cveta e tamno zeleno kafiavo, ima mnogo gazove.Daite mi niakakav savet.Predvaritelno blagodaria.

Според мен спри да му даваш сухо мляко и спри захранването щом има детенце АД.  Минете само на кърма до 6 мес и после захранвай много бавно.  Имате проблеми със наддаването ли или се опитваш да го накараш да не се буди през нощта?  Моя син се буди през нощта 1-4 пъти, но не виждам никаква връзка с това колко и дали е вечерял /ние с храненето сме пълна демокрация-- яде колкото си иска и когато си поиска, така че някои вечери изяжда по 100 мл каша, а други нищо/
Цитирай

Това сигупно е много обсъждана тема и ме извинете ако се повтарям.Но искам да попитам дали зелените акита са резултат от настинка на беб4о. За сега няма симптоми да е болно.Съмнявам се ,че имам хиперлактация и не знам как да се справя с нея.Четох в библиотеката,ама нещо не разбрах.Не знам дали да се изцеждам или ще стане по-лошо.Много съм объркана.  newsm78
Благодаря ви   bouquet

Тъй като темата за хиперлактацията дето Хапка е цитирала е моя, да се включа с продължение.  Първо, по мое наблюдение зеленото ако може да е признак и на стомашен вирус /лек/ и на много предно мляко.  А може и да е случайност.  Ако проблемът е в предното мляко обаче, акането трябва да е много шумно /май някой го беше описал като "залп" Laughing/  При нас беше така когато имах хиперлактация.  Моята хиперлактация продължи може би 2-3 седмици.  Цедях САМО колкото да не са на камък гърдите.  Давах само по една цица на ядене.  Държах си по една хавлиена кърпа до мен и когато след първото засукване кърмата потичаше като от душ на 5-6 струйки я оставях да изтече на кърпата и давах на бебо да суче чак след като струйките спрат и гърдата само капе.  Така хем не си пълнеше корема с предно мляко само, хем не го дразнех със силната струя.  Тоя номер с кърпата го правех чак до към края на 3тия мес.  Тогава май окончателно ми се регулира кърмата.  Ако имаш още въпроси питай смело...

Следвай и съветите, които Хедра беше дала на мен.  Всичките работят /само чая от салвия не пробвах/
« Последна редакция: сб, 04 мар 2006, 08:22 от Сиси Боата »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.