Дали е било гърч?

  • 1 787
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте! Детето ни е на 7 години и в момента е доста настинал, приема антибиотик защото е с температура, кашлица и адски много секрет от носа .Не може да спи, хърка просто е ужасно.
Вчера беше с температура и му дадохме нурофенче (38 градуса беше )Вечерта си легна да спи и се изпоти много, та когато взех да го преобличам се разтрепери започна да се тресе ,никога не се е случвало това. "Мамо студено ми е ,чорапките ми обуй" завий ми гръбчето "това каза  и секунди след това заспа. След минутка реших да измеря Т и познайте, нямаше . Тогава защо трепереше ,беше се вкочанил направо и едва говореше.Днес го попитах защо е треперил така ,каза че му било студено на крачетата. Притеснявам се много той е роден недоносен, винаги когато боледува си е сериозно нашето ,та въпросът ми е:Възможно ли е да е било гърч това?Той направо подскачаше в леглото и това за секунди ,после си заспа. Записах час при невроложката му за понеделник ,просто ей така за да го види ,но до тогава ще се чувствам зле и притеснена .Моля за съвет  !
Забравих да спомена ,че няма епилепсия и досега не е имал гърчове ,никога. Снощи се случи нещо ,дали когато съм го преобличала му е станало много ,много студено или нещо друго незнам, но се притесних..

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 228
Бил е потен ,нормално като го съблечеш да му стане студено .
Не разбирам много но след като е нямал Т за какъв гърч говорим ,пък и преди това  Т му е била 38  , за която даже не се дават температуропонижаващи

# 2
  • Мнения: 49
Не се дават така е, но го болеше и глава понеже си счупи очилата ,сега за кратко време ще е без тях. Та, за това и дадох нурофена. И да, потен беше и го съблякох ,за да го преоблека .Но то такова скачане беше( треперене), че си помислих за нещо по сериозно да не би да се е случило.Благодаря Ви, че отговорихте!

# 3
  • Мнения: 10 881
Не мисля, че е било гърч, втресло е обаче. А и си е бил контактен и е говорил.

На 38 градуса се правят гърчове и още как.

# 4
  • Мнения: 49
Когато това се случи детето нямаше температура ,измерих я .Казваше че му е студено на краката и гърба. Едва говореше, направо беше ужасно ,като скован беше.

# 5
  • Мнения: 10 881
Когато това се случи детето нямаше температура ,измерих я .Казваше че му е студено на краката и гърба. Едва говореше, направо беше ужасно ,като скован беше.
На мен ми звучи като много силно втрисане, но щом е говорил и е реагирал адекватно, не е било гърч.

# 6
  • Мнения: 49
Дай Боже да не е било .Благодаря Ви!

# 7
  • Мнения: 747
Втресло го е, Нурофенът смъква температурата много бързо и с обилно потене.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не мисля, че това е гърч.
Моите деца също са треперили така от Т, крайниците стават ледени, цялото тяло се тресе и зъбите чак тракат...
Не се тревожи  Hug

# 9
  • Мнения: 49
Благодаря Ви мили момичета ,че отговорихте на въпросът ми. Бъдете живи и здрави !

# 10
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Това, че е бил контактен не значи, че не е гърч. А това, че веднага е заспал е признак. Но може и да е съвпадение. За всеки случай е добре да провериш.
 При нерискови деца (рискови се водят такива с увреждания), първи гърч не е епилепсия, особено при температура.
Дано всичко е наред Praynig

# 11
  • Мнения: 49
Така е, много му се спеше даже едва го вдигнах ,за да го преоблека .Веднага още докато трепереше легна ,каза да го завия и заспа. С голям зор пак го вдигнах от леглото, за да измеря Т
Това се случи за секунди(  треперенето) после все едно нищо не се е случило ,зави се през глава и заспа.

# 12
  • Мнения: 49
Не можах ,обадих се и на личната му лекарка. Според нея се е и изплашил докато съм го вдигала от леглото, и го е и втресло. Гърчовете леките ,децата гледали в една точка и почти не били контактни и при по сериозните гърчове ,било още по зле . С една дума ,според нея това не е гърч ,защото е бил контактен. В понеделник ще идем при невроложката ,истината е че е роден недоносен ,а ЕЕГ не му е правено никога.. Дано докторката да е права, дано!  Това ,че заспа веднага след случката и това ,че едва говореше докато трепереше ме притесни ужасно ! Днес, тази вечер ще го наблюдавам, няма да спя ако трябва..

# 13
  • Мнения: 1 765
Не е било гърч. Той си е бил в съзнание. Просто го е тресяло. Според мен няма нужда да го водиш на невролог.

Общи условия

Активация на акаунт