Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 32!

  • 73 231
  • 815
  •   1
Отговори
# 810
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Нас няма ли да ни ударят ключа вече...  newsm78

# 811
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Теичка,мисля че положението не е страшно,но все пак аз съм пациент,а не лекар.За твое успокоение поискай още едно мнение.
КиВи, чакаме с нетърпение добри новини  Heart Eyes.
Ава,това е чудесно.Ти си поредното доказателство,че можем да успеем  Simple Smile!Желая ти леко раждане и прекрасна първа среща с малкия човек  Heart Eyes.
Мъжете дали могат да преживеят това....  newsm78 ?

# 812
  • София
  • Мнения: 11 674
Маце, прости ми невежеството, но какво ще рече конус? Първия път ми беше 3,06, после 3,6, а след месец, демек вчера 2,56 см. От снощи слагам Утрогестан, но не питах до кога да го слагам ! Имам микробиология за показване и ще го питам утре колко време трябва да слагам прогрстерона. Отделно в понеделник мисля да отида и при този, който ще изражда бебето, и тук искам да ви попитам дали на различните ехографи ще даде голямо отклонение?

Конус е когато матката се отваря от вътрешната страна. Имай на предвид че измерването е най точно с вагинален уз и най много зависи от задапартното устройство, демек докотора. На мен двама ми я измерваха различно в един и същи ден +/- 3-4мм. Утрогестана аз го слагах до 36та седмица.

# 813
  • Мнения: 766
Нас няма ли да ни ударят ключа вече...  newsm78
И аз  това си мисля- все питам някой да се включи да удари едно рамо за нова ....
Теичка, най-правилно е на един и същи апарат вагинално и от един и същи доктор..иначе всеки вижда, гледа и мери различно ( доктора де)

# 814
  • София
  • Мнения: 69
Момичета, да се отчета и аз Simple Smile Вчера бях на ФМ (20 гс) - шийката е ок и бебока също; с коремния ехограф шийката беше 3,7см, а с вагиналния над 5см (това възможно ли е ?!)
Само че ме изненадаха с друго - имах контракции по време на прегледа, някои от които не усетих. Морфоложката се притесни и ме посъветва да отида ме прегледа проследяващата лекарка...Така и направих - тя пък каза че съм ок и че от многото лежане маткатй ставала чувствителна. Сега все се ослушвам за тия контракции, но най-много 2-3 пъти на ден да ми се втвърди корема за кратко/не е болезнено. Пия си магнезия и се надявам, че няма да зачестят.
Какво се разбира под чести или много контракции, не знам...

# 815
  • София
  • Мнения: 11 674
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=862760.0;topicrefid=19

Хайде в новата тема, пишете ми имена на бебета за да ви добавя на първа страничка ако искате Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт