НВ-ВМХ, част 85 - тема за здравословното хранене и всичко, свързано със здравето

  • 47 050
  • 745
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 780
Добър ден   bouquet
Обръщам за за съвет,от вчера очите ми са подути -вечерта бяха само отдолу,като големи торбички,а тази сутрин и клепачите са ми подути,не боли,не сърби,няма червенина,само подута и изглеждам като нокаутирано прасе  Embarassed
Мога ли да изчакам до утре за очен или бърза помощ  Embarassed newsm78

# 241
  • София
  • Мнения: 1 047
Добър ден   bouquet
Обръщам за за съвет,от вчера очите ми са подути -вечерта бяха само отдолу,като големи торбички,а тази сутрин и клепачите са ми подути,не боли,не сърби,няма червенина,само подута и изглеждам като нокаутирано прасе  Embarassed
Мога ли да изчакам до утре за очен или бърза помощ  Embarassed newsm78
Вили, не знам дали на очен, но е добре да си пуснеш изследвания  Peace
http://medpedia.framar.bg/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D … D0%B2%D1%82%D0%B0
Приемаш ли медикаменти? Или си задържала вода  newsm78 Пий вода, билки диуретични   bouquet

# 242
  • Мнения: 780
Ходих до аптеката и взех алергозан маз ,май станала алергия,не съм сигурна,но се сетих,че вчера си почистих грима с някакъв измислен гел,,,аптекарката предположи това,но като се замисля и вода доста задържам,вц не съм посещавала сигурно от седмица (не пишкането ,а другото) не знам и аз какво става с мене  Embarassed newsm78
Благодаря ти   bouquet

# 243
  • София
  • Мнения: 1 047
Ходих до аптеката и взех алергозан маз ,май станала алергия,не съм сигурна,но се сетих,че вчера си почистих грима с някакъв измислен гел,,,аптекарката предположи това,но като се замисля и вода доста задържам,вц не съм посещавала сигурно от седмица (не пишкането ,а другото) не знам и аз какво става с мене  Embarassed newsm78
Благодаря ти   bouquet
Да, може да е комбинирана реакцията.... аз бих си взела сена или друго разхлабващо, също и пробиотик за ВЦ-то, че много неприятно това  Confused

# 244
  • Мнения: 780
Отвратително  е ,утре отивам или за сена или за пробиотик писна ми и на мен,миналата година бях на гастро-същата история хапчета,прахчета за 2 месеца добре и после същото,но първо да ми поспадне отока,че не съм за пред хора   food010
Има само едни бонбонки мисля лаксатимил ,които ми действат до 8 часа,но не мога цял живот да дъвкам бонбони,забелязала съм ,че и от Вереята прясно с нес ходя  newsm78

# 245
  • Мнения: 6 346
Рейни, всички имаме лоши моменти. Hug Дано да са по-малко при всички!

Вили, на клепачите сигурно е алергия от този гел вчера. А иначе не знам за корема какво да ти кажа, ти си знаеш кое ти действа, но дано скоро да се оправи всичко! Hug

# 246
  • Мнения: 780
Благодаря ,Шоки  Hug

# 247
  • Мнения: 1 274
Напоследък взех една руска каменна сол от магазин Берьозка. Надявам се, че е истинска каменна сол без примеси. Има буци и по-тъмни кристали тук-таме, надявам се, че е естествена и нерафинирана. Някой да знае нещо по въпроса? Всъщност много ме съмнява да е истинска...
Хималайската, доколкото знам, е розова, защото съдържа желязо (пирити).  

# 248
  • Мнения: 73
здравейте,нещо не мога да се пригодя към нашия режим,спазвах го и след известно време започнах да чуствам слабост,замайване,не мога да си поемам въздух,изследваха ме  -anaemia secundaria,пих желязо,пооправих се малко,но почна ли режима не мога да изкача стълбите такава слабост и задух чуствам и сънливост,увелича ли въглехидратите се нареждат нещата .при вас случва ли се такова нешо?моето меню:
10.00-2бр сварени яйца
12.00-свинска пържола с краставица,домат
15.00кисело мляко-200мл
после вече нямам хич апетит и с много зор хапвам -кисело мляко с 2 с.л.овесени ядки,или малко риба,или малко салам с кашкавалпи 2 кафета си пия на ден-сутрин  и слетобед,това е,може би трябва да хапвам повече,но нямам апетит,въобще за физическо натоварване не става и дума,едва имам сили да си свърша работата у дома.взех си магнезии с вит д,има сувсем леко подобрение.Имам чуството че нещо не правя както трябва.

# 249
  • Мнения: 11 730
Имам чуството че нещо не правя както трябва.
За мен, това което си описала е гладуване  Peace Не знам какво хапваш всеки ден, посочила си само за един ден, но лично аз, ако ям еднообразна храна, се нахвърлям и ми се прияжда всичко друго, но не и режимна храна.
За анемията може да има причини различни от недостиг на желязо.

# 250
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Момичета, имам едно питане към вас, защото смятам, че можете да ми дадете компетентен отговор.
Дали, когато си дълго време на почти безвъглехидратно хранене се получава застой и не сваляш повече?
Защото аз съм на такова от почти 8 месеца, без нито едно прегрешение...
Изхвърлих всякакво брашно, захар и подобни. Не ям картофи, веднъж месечно 100-200 гр постен ориз.
Проблемът ми е, че не обичам месо...ям, но насила..ям яйца и сирене (не заедно) със зеленчуци.
Другият проблем е, че не мога да ям сутрин...не мога и това е...
Два пъти седмично ходя на зумба, смятам да допълня с още нещо (каланетика например).
Засега резултатите са добри, но се питам дали няма организмът да привикне..
Благодаря ви Hug

# 251
  • София
  • Мнения: 1 047
Аз с такова дневно меню не свалям , а често не успявам и това да изям  Embarassed :
2бр сварени яйца, свинска пържола с краставица, домат, кисело мляко-200мл
НО - не закусвам, не ми е лошо, спортувам, имам енергия и т.н. А ако увелича храната си качвам, и то стабилно... Замислям нещо драстично да пробвам, не съм го решила, но ще е нещо като хранене веднъж на ден, или някакво моно по 2 пъти  Rolling Eyes Просто вече няма какво да се заблуждавам, близо 2 години съм на режима без грам свален и това никак не ме устройва, а и явно и аз не правя нещата правилно, щом нямам резултат  ooooh!

# 252
  • Мнения: 780
Е как така бе Баронеске,ти си от "старшите" и мислех ,че имаш добри резултати,аз имам 4 кг свалени  ,но за доста време,а и дълго време не съм режимна  Rolling Eyes, аи ти спортуваш,а аз не  Thinking

# 253
  • Мнения: 780
ПС: аз и много изчетох,и на места срещам,че ВМ-НВХ не действа при всеки  Crossing Arms ,не знам дали това може да е проблем,при тези момичета,които се оплакваме

# 254
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 379
Обаче има и друг момент - при твърде оскъдно хранене и нисък калориен прием тялото неистово "стиска" мазнините, които са натрупани, заради стресовата ситуация за него. На това се дължи и чувството за умора и липсата на желание за физическа активност. Калориен прием под 1500-1600 ккал е драстичен за тялото и при подобен режим няма как да се отслабне.

Аз съм на този режим от май месец, като не съм свръх стриктна / имам си един ден в седмицата, в който приемам и вредни въглехидрати, но не прекалявам /, а в другото време си ям плодове и до момента съм свалила -9/10 кг. и мерките ми са намалели значително / -10 см ханш, -8 талия и -2 от бюста, но на мен най-проблемната зона ми е талия и ханш - имах корем, който 2/3 съм стопила /. Спортувам поне 4 пъти в седмицата по 30-40 мин. у дома.

Общи условия

Активация на акаунт