Хемолитичен стрептокок

  • 704
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
Бях на гинеколог и след взета микробиология се изолира хемолитичен стрептокок.Изписаха ми лечение с Ципрофлоксацин само за 5 дни,а на мъжа ми -нищо.Питам се дали лекарят не греши.Защо само аз ще се лекувам и как разбра какъв антибиотик да ми назначи,след като не ми е правена антибиограма за резистентност на бактерията. newsm78
Ако сте се сблъсквали с тия гадни бактерии,моля споделете?Дайте съвет как ги излекувахте и въобще какво знаете за стрептококите.Знам,че са много трудни за лечение,но опасни ли са?Може ли от тях да имам болки в ставите и температура 37.2 вече четвърти месец?

# 1
  • София
  • Мнения: 558
В предвид наличието на субфебрилна тампаратура и болки в ставите, не е лошо да се консултираш с ревматолог.

# 2
  • Мнения: 1 428
В предвид наличието на субфебрилна тампаратура и болки в ставите, не е лошо да се консултираш с ревматолог.
Вече се консултирах,но той не установи заболяване.Каза ми,че е от преумора,но аз не мисля така.Изследваха ме и за ревматизъм и за ревматоиден артрит и всичко е в норма.На какво ли може да се дължи? newsm78

# 3
  • Мнения: 116
Бета хемолитичния стрептокок е причинител на скарлатината на гноина ангина на отити и още много такива чудесиики.И ако не се лекува може да причини артрит така че е въэможно заради това да те болят ставите.Лекува се с пеницилинови антибиотици естествено след направена антибиограма

Общи условия

Активация на акаунт