«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора

—офи€

ћнени€: 10 397
«имата още започнала-незапочнала и ето го »во-пак болен.... «а трети път вече Sad
ћинали€ път, когато беше болен, лекарката ни изписа “антум верде-спрей за зачервеното гърло. ќказа се,че той е алергичен към н€ко€ от съставките. ћислех, че имам √ранофурин за мазане, но май-май съм го забравила в ѕловдив, където б€хме  когато »во беше болен предишни€ път. «атова се обадих по телефона на педиатърката ни (по-рано през ден€ ходихме на преглед, не се лекуваме по телефона Wink  Very Happy ) да ни предпише нещо друго за мазане вместо √ранофурин.  аза да го мажа с …одасепт (не знам дали точно така се пише, така го чух по телефона Embarassed  Embarassed  Embarassed ), разреден с вода 1:1.
ѕробвали ли сте да мажете с това? ћинали€ път, когато питах за лечение на болно гърло, доста майки казаха, че са им предписвали ’ексорал, но за …одасепт май никой нищо не спомена Rolling Eyes
ўе се радвам на вс€какви отзиви!
Ѕлагодар€ предварително за помощта.
÷итирай

в Ѕургас

ћнени€: 3 251
ƒа,така се пише!» на големи€ ми син ,нашата педиатърка бе изписала същото като бе по-малък ,но така и не го ползвах,като вид€х "нежеланите реакции".ј  той, може би  месец преди да ни го изпише, бе про€вил алерги€  и затова не се реших заради съдържанието на йод!Ќо при€телката ми го ползва на нейни€ син ,той е на 2 годинки и е доволна-като първа стъпка при зачервено гърло ,преди да отидат на лекар!Ќаучила го е даже да си прави "гаргара "с този разтвор Very Happy
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 619
÷итат на: Vivi
... …одасепт (не знам дали точно така се пише, така го чух по телефона Embarassed  Embarassed  Embarassed ), разреден с вода 1:1.

точно тъй се пише!

¬иви - май нещо не ви върви!  Mad
 ак така пак сте болни?  Crying or Very sad “ези чести ангини...хммммммммм-дали не сте за антибиотик и да изкорените проблема, а не само да 'затихвате' и после пак!  Cool
јз съм доволна от локални€т антибиотик спрей Ѕиопарокс, но дали става за толкова малко дете като »вчето???  Rolling Eyes
ѕиши как сте и дано бързо ¬и мине!  Very Happy
÷итирай

—ф, ћладост1

ћнени€: 3 812
¬иви, и аз съм си правила гаргара за болно гърло с …одасепт.
20капки се разтвар€т в 100 мл вода.
Ќо за мазане не съм пробвала. Wink
Ѕързо да оздрав€вате! Smile
÷итирай

—офи€

”фффф, каръшка работа е та€ мо€та!
—ега една съседка обиколи кварталните аптеки-н€ма го! » него били спрели от производство! ўо така стана?  оето е българско, евтино и ефикасно-спират го от производтво Mad  Mad  Mad
Ќе че мъжът ми н€ма да обиколи половин —офи€ след работа-дано да го намери. јма все пак......
÷итирай

в Ѕургас

ћнени€: 3 251
Very Happy Ќе може да бъде! ато ти отговорих днес ,ходих до аптеката и купих"…одасепт"-мас.ползвам го за пръстчето на малки€ ми син,ј може и наистина да са го спрели от производство ,като "√рануфорин"-а ,и сега "’ексорал" и "“антум верде"ни изписват,но не са толкова ефикасни...ј "Ѕиопарокса"знам,че може да се впръсква след 2-та годинка чак...
Ќай-добре да си го види детенцето лекар,стига съм се правила на компетенци€ Very Happy
Ќад€вам се да кажеш скоро ,че всичко е ќ !ƒа оздрав€вате бързо ,че не остана много от "циганското л€то"... Very Happy ”спех и никакви болести повече!!!
÷итирай

Sofia

ћнени€: 3 565
÷итат на: Ўани
јз съм доволна от локални€т антибиотик спрей Ѕиопарокс, но дали става за толкова малко дете като »вчето???  Rolling Eyes

Ќе става. Ѕиопарокса е за деца над 30 месеца и дозата е пак по 4 впръсквани€ в носа и гърлото, само че през 6 часа. »наче и аз съм много доволна от това спрейче, направо е вълшебно Wink
“ова с разредени€т …одасепт е много гадно на вкус, особено за мазане на гърлото. Ќ€кой го изписват за гаргара и за капане в нослето. ќбаче има толкова много нови препарати за лечение на ангини, защо лекарката ви е решила да ви лекува по този начин?
÷итирай
јз също съм ползвала "…одасепт" и съм много доволна. ƒаже винаги държа в къщи едно шишенце за спешни случаи. »зползвам го за мазане на зачервено гърло или гаргара. ѕредварително се разрежда с вода. јко се хване зачервеното гърло в началото наистина помага и може да не се стигне до антибиотици.
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 619
!
÷итат на: Valeria
...ќбаче има толкова много нови препарати за лечение на ангини, защо лекарката ви е решила да ви лекува по този начин?

и аз това се питам?!?!?!  Rolling Eyes

ѕаста "ƒактарин" - ¬иви питай дали с не€ става, че с то€ йодасепт е много гадно  Mad !
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6 130
— …одасепт мазах пъпчето на бебо след като падна щипката, по съвет на педиатъра. Ќе знаех, че се ползва и за гърло.  Rolling Eyes
÷итирай

—офи€

÷итат на: Valeria
ќбаче има толкова много нови препарати за лечение на ангини, защо лекарката ви е решила да ви лекува по този начин?

јми де да знам?  Rolling Eyes ѕри предишните боледувани€ »во се оказа алергичен към тантум верде-спрей и прополис и жестоко, ама жестоко се обрина. —ега може би е по-предпазлива и ни предписва нещо по-изпитано Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes ƒаже вече като давам лекарства всеки ден ще му давам и «иртек (противоалергично).
“и какви препарати имаш предвид?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 847
—ега една съседка обиколи кварталните аптеки-н€ма го! » него били спрели от производство! ўо така стана?  оето е българско, евтино и ефикасно-спират го от производтво Mad  Mad  Mad
Ќе че мъжът ми н€ма да обиколи половин —офи€ след работа-дано да го намери. јма все пак......

“и сериозно ли твърдиш, че са го спр€ли? Ќие го ползуваме много за охлузвани€, набождани€ и т.н. контузни проблеми. » в ѕирогов ги обработват раните с йодасепт.

ƒа питам ли и в нашата аптека - познаваме се с аптекарите. јко има да ти взема ли? ¬ид€х, че си в —офи€.
÷итирай

—офи€, кв. –едута

ћнени€: 2 711
”фффф, каръшка работа е та€ мо€та!

…ќƒј—≈ѕ“ ѕ–ќ¬≈–» ƒјЋ» »ћј ѕќ ¬≈“≈–»Ќј–Ќ»“≈ јѕ“≈ »....Ќ≈ —≈ Ў≈√”¬јћ ƒ≈...”„”ƒ¬јћ —≈ „≈ — …ќƒ ћќ∆≈ ƒј —≈ Ћ≈ ”¬ј √Џ–Ћќ ќў≈ ѕќ¬≈„≈  ј“ќ «јћ≈—“»“≈Ћ Ќј √–јЌј‘ќ–»Ќј....  ќ…“ќ —Џўќ ≈ —ѕ–яЌ ќ“ ѕ–ќ»«¬ќƒ—“¬ќ Ќќ √ќ »ћј ѕј  ¬Џ¬ ¬≈“≈–»Ќј–Ќ»“≈
÷итирай

—офи€

÷итат на: Dino

“и сериозно ли твърдиш, че са го спр€ли? Ќие го ползуваме много за охлузвани€, набождани€ и т.н. контузни проблеми. » в ѕирогов ги обработват раните с йодасепт.

ƒа питам ли и в нашата аптека - познаваме се с аптекарите. јко има да ти взема ли? ¬ид€х, че си в —офи€.

Dino, благодар€ ти за милото предложение.
ќказа се, че …одасепт и …одповидон са едно и също нещо-активната им съставка е еднаква (и такава тема пуснах след като се оказа, че на мъжа ми са продали …одповидон, а той е искал …одасепт). “ака че сега ползвам …одповидон, който, обаче, тр€бва да се разреди с вода повече. ќтделен е въпросът, че досега са ми казвали различни съотношени€:
-педиатърката ни-…одповидон:вода Arrow 1:2
-аптекарката, ко€то е продала чудото на мъжа ми-1:8
-познат аптекар, попитан дали двете мазила са еднакви-1:16.
јз, за всеки случай, разреждам 1:16, че май даже повече.....
÷итирай
ѕричинителите на "зачервено гърло" са чувствителни към йода-затова е добре да се маже гърлото с …одасепт!Ћошото е,че н€кои хора развиват алергии към йода,особено чувствителни са малките деца.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора