Йодасепт (може и да не се пише точно така......)

  • 25 142
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 198
Зимата още започнала-незапочнала и ето го Иво-пак болен.... За трети път вече Sad
Миналия път, когато беше болен, лекарката ни изписа Тантум верде-спрей за зачервеното гърло. Оказа се,че той е алергичен към някоя от съставките. Мислех, че имам Гранофурин за мазане, но май-май съм го забравила в Пловдив, където бяхме  когато Иво беше болен предишния път. Затова се обадих по телефона на педиатърката ни (по-рано през деня ходихме на преглед, не се лекуваме по телефона Wink  Grinning ) да ни предпише нещо друго за мазане вместо Гранофурин. Каза да го мажа с Йодасепт (не знам дали точно така се пише, така го чух по телефона Embarassed  Embarassed  Embarassed ), разреден с вода 1:1.
Пробвали ли сте да мажете с това? Миналия път, когато питах за лечение на болно гърло, доста майки казаха, че са им предписвали Хексорал, но за Йодасепт май никой нищо не спомена Rolling Eyes
Ще се радвам на всякакви отзиви!
Благодаря предварително за помощта.

# 1
  • Мнения: 3 251
Да,така се пише!И на големия ми син ,нашата педиатърка бе изписала същото като бе по-малък ,но така и не го ползвах,като видях "нежеланите реакции".А  той, може би  месец преди да ни го изпише, бе проявил алергия  и затова не се реших заради съдържанието на йод!Но приятелката ми го ползва на нейния син ,той е на 2 годинки и е доволна-като първа стъпка при зачервено гърло ,преди да отидат на лекар!Научила го е даже да си прави "гаргара "с този разтвор Grinning

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Vivi
... Йодасепт (не знам дали точно така се пише, така го чух по телефона Embarassed  Embarassed  Embarassed ), разреден с вода 1:1.


точно тъй се пише!

Виви - май нещо не ви върви!  Close
Как така пак сте болни?  Cry Тези чести ангини...хммммммммм-дали не сте за антибиотик и да изкорените проблема, а не само да 'затихвате' и после пак!  Sunglasses
Аз съм доволна от локалният антибиотик спрей Биопарокс, но дали става за толкова малко дете като Ивчето???  Rolling Eyes
Пиши как сте и дано бързо Ви мине!  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 9 395
Виви, и аз съм си правила гаргара за болно гърло с Йодасепт.
20капки се разтварят в 100 мл вода.
Но за мазане не съм пробвала. Wink
Бързо да оздравявате! Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Уфффф, каръшка работа е тая моята!
Сега една съседка обиколи кварталните аптеки-няма го! И него били спрели от производство! Що така стана? Което е българско, евтино и ефикасно-спират го от производтво Close  Close  Close
Не че мъжът ми няма да обиколи половин София след работа-дано да го намери. Ама все пак......

# 5
  • Мнения: 3 251
Grinning Не може да бъде!Като ти отговорих днес ,ходих до аптеката и купих"Йодасепт"-мас.ползвам го за пръстчето на малкия ми син,А може и наистина да са го спрели от производство ,като "Грануфорин"-а ,и сега "Хексорал" и "Тантум верде"ни изписват,но не са толкова ефикасни...А "Биопарокса"знам,че може да се впръсква след 2-та годинка чак...
Най-добре да си го види детенцето лекар,стига съм се правила на компетенция Grinning
Надявам се да кажеш скоро ,че всичко е ОК!Да оздравявате бързо ,че не остана много от "циганското лято"... Grinning Успех и никакви болести повече!!!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Шани
Аз съм доволна от локалният антибиотик спрей Биопарокс, но дали става за толкова малко дете като Ивчето???  Rolling Eyes

Не става. Биопарокса е за деца над 30 месеца и дозата е пак по 4 впръсквания в носа и гърлото, само че през 6 часа. Иначе и аз съм много доволна от това спрейче, направо е вълшебно Wink
Това с разреденият Йодасепт е много гадно на вкус, особено за мазане на гърлото. Някой го изписват за гаргара и за капане в нослето. Обаче има толкова много нови препарати за лечение на ангини, защо лекарката ви е решила да ви лекува по този начин?

# 7
Аз също съм ползвала "Йодасепт" и съм много доволна. Даже винаги държа в къщи едно шишенце за спешни случаи. Използвам го за мазане на зачервено гърло или гаргара. Предварително се разрежда с вода. Ако се хване зачервеното гърло в началото наистина помага и може да не се стигне до антибиотици.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
!
Цитат на: Valeria
...Обаче има толкова много нови препарати за лечение на ангини, защо лекарката ви е решила да ви лекува по този начин?


и аз това се питам?!?!?!  Rolling Eyes

Паста "Дактарин" - Виви питай дали с нея става, че с тоя йодасепт е много гадно  Close !

# 9
  • Мнения: 6 155
С Йодасепт мазах пъпчето на бебо след като падна щипката, по съвет на педиатъра. Не знаех, че се ползва и за гърло.  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Цитат на: Valeria
Обаче има толкова много нови препарати за лечение на ангини, защо лекарката ви е решила да ви лекува по този начин?


Ами де да знам?  Rolling Eyes При предишните боледувания Иво се оказа алергичен към тантум верде-спрей и прополис и жестоко, ама жестоко се обрина. Сега може би е по-предпазлива и ни предписва нещо по-изпитано Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes Даже вече като давам лекарства всеки ден ще му давам и Зиртек (противоалергично).
Ти какви препарати имаш предвид?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 095
Цитат на: Vivi
Сега една съседка обиколи кварталните аптеки-няма го! И него били спрели от производство! Що така стана? Което е българско, евтино и ефикасно-спират го от производтво Close  Close  Close
Не че мъжът ми няма да обиколи половин София след работа-дано да го намери. Ама все пак......


Ти сериозно ли твърдиш, че са го спряли? Ние го ползуваме много за охлузвания, набождания и т.н. контузни проблеми. И в Пирогов ги обработват раните с йодасепт.

Да питам ли и в нашата аптека - познаваме се с аптекарите. Ако има да ти взема ли? Видях, че си в София.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: Vivi
Уфффф, каръшка работа е тая моята!
Сега една съседка обиколи кварталните аптеки-няма го! И него били спрели от производство! Що така стана? Което е българско, евтино и ефикасно-спират го от производтво Close  Close  Close
Не че мъжът ми няма да обиколи половин София след работа-дано да го намери. Ама все пак......


ЙОДАСЕПТ ПРОВЕРИ ДАЛИ ИМА ПО ВЕТЕРИНАРНИТЕ АПТЕКИ....НЕ СЕ ШЕГУВАМ ДЕ...УЧУДВАМ СЕ ЧЕ С ЙОД МОЖЕ ДА СЕ ЛЕКУВА ГЪРЛО ОЩЕ ПОВЕЧЕ КАТО ЗАМЕСТИТЕЛ НА ГРАНАФОРИНА.... КОЙТО СЪЩО Е СПРЯН ОТ ПРОИЗВОДСТВО НО ГО ИМА ПАК ВЪВ ВЕТЕРИНАРНИТЕ

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Цитат на: Dino
Цитат на: Vivi
Сега една съседка обиколи кварталните аптеки-няма го! И него били спрели от производство! Що така стана? Което е българско, евтино и ефикасно-спират го от производтво Close  Close  Close
Не че мъжът ми няма да обиколи половин София след работа-дано да го намери. Ама все пак......


Ти сериозно ли твърдиш, че са го спряли? Ние го ползуваме много за охлузвания, набождания и т.н. контузни проблеми. И в Пирогов ги обработват раните с йодасепт.

Да питам ли и в нашата аптека - познаваме се с аптекарите. Ако има да ти взема ли? Видях, че си в София.


Dino, благодаря ти за милото предложение.
Оказа се, че Йодасепт и Йодповидон са едно и също нещо-активната им съставка е еднаква (и такава тема пуснах след като се оказа, че на мъжа ми са продали Йодповидон, а той е искал Йодасепт). Така че сега ползвам Йодповидон, който, обаче, трябва да се разреди с вода повече. Отделен е въпросът, че досега са ми казвали различни съотношения:
-педиатърката ни-Йодповидон:вода Arrow 1:2
-аптекарката, която е продала чудото на мъжа ми-1:8
-познат аптекар, попитан дали двете мазила са еднакви-1:16.
Аз, за всеки случай, разреждам 1:16, че май даже повече.....

# 14
Причинителите на "зачервено гърло" са чувствителни към йода-затова е добре да се маже гърлото с Йодасепт!Лошото е,че някои хора развиват алергии към йода,особено чувствителни са малките деца.

Общи условия

Активация на акаунт