Разкървавена бенка

  • 13 662
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 156
Здравейте!Току що си разкървавих една бенка на гърба без да искам.Много е голяма по принцип и е на кофти място.И сега се притесних много,защото било опасно.Трябва ли да сложа лепенка и просто да я наблюдавам няколко дни или да ходя на лекар? Thinking

# 1
  • По света и у нас
  • Мнения: 189
    Непременно иди на лекар. Проблемът хич не е за подценяване.

# 2
  • Мнения: 1 156
Айде и ти ме стресна #Crazy

# 3
  • Мнения: 14 133
Не стряскайте жената. И аз съм си разкървавяла на няколко пъти бенки без да искам и пу-пу нищо не ми се е случвало.  Praynig
stefani1306, сложи си лепенка, ако е необходимо, за да спреш кървенето и се успокой.  Heart Eyes
Наблюдавай я  и, ако се появи проблем, тогава върви на лекар.  Peace

Последна редакция: ср, 05 ное 2014, 21:43 от chibi

# 4
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
И аз съм си разкървавявала бенки, не е чак толкова страшно. Опасни са плоските бенки, релефните не толкова, а обикновено закачаме точно тях   Hug
Вземи си от аптеката Топоцин (антбиотична пудра) и поръсвай бенката няколко пъти на ден. Лепенка ти е нужна докато спре кръвта.
Един път годишно (препоръчително е да е през есента) е хубаво да се преглеждаш при дерматолог - да разгледа бенките за някакви изменения.

# 5
  • Мнения: 1 156
Благодаря ви HugМалко по-спокойна съм.И мои приятелки ми казаха,че са си разкървавяли на няколко пъти бенки и не са ходили на лекар.То като се замисли човек,кой ли няма бенки и може би доста често се случва този проблем.Аз съм си голяма паника по принцип и за най-малкото нещо ходя на лекар и сигурно щях да хукна утре и за тази бенка.Ще я наблюдавам няколко дни много внимателно и дано няма проблеми.Кръвта спря и си изглежда спокойна. newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 30 142
Нека я види все пак лекар. Аз си бях разкървавила бенка, изписаха ми Fucicort (антибиотична паста е) и мина. Не се шашкай. Всичко ще е наред.  Peace

Последна редакция: чт, 06 ное 2014, 08:26 от missence

# 7
  • Мнения: 9 570
И на мен ми се е случвало.Отидох на дерматолог и ми изписаха мехлем за мазане и бенката се успокои и заздрави много бързо.Желателно е да посетиш лекар,най-малкото за твое успокоение.

# 8
  • Мнения: 94
Напоследък и на мен често ми се закачат бенки и се разкървавяват. Скоро ходих на дерматолог за това. Прегледа всичко и каза, че няма страшно. Предписа ми Fucidin 20 mg крем. Нося го в чантата и като закача бенка мажа около нея.

# 9
  • Мнения: 1 156
Днес бях на лекар. Simple Smile Прегледа всички релефни бенки,не само разранената и каза че всичко е наред.Предписа ми Fucidin creme да се мажа 10 дни и после да отида на профилактичен.Малко ми стана странно,че на упътването на крема никъде не пише че се прилага и върху бенки,но все пак лекарите знаят най-добре уж.А и гледам,че и други хора са го ползвали за същия проблем Hug

Общи условия

Активация на акаунт