Инвитро в Истанбул-тема 11

  • 94 883
  • 767
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 13 929
В Надежда също има ембриоскоп.

# 736
  • Мнения: 593
и в щерев  Wink

# 737
  • Мнения: 87
И работят с него от скоро за разлика от турците...

# 738
  • Мнения: 89
Да, в сайта им пише, че има, но при мен си работеха по старата технология. Няма смисъл да спамим повече - всеки си има по една голяма глава на раменете - да мисли и преценява за себе си.

# 739
  • Мнения: 593
 newsm78 2012-та го имаха

искам да попитам за една приятелка. някой да е правил скоро опит с ТЕСЕ, да ми каже цени   bouquet

# 740
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Мила, бяхме при проф. Куманов в МД, за сега няма нужда от поддържаща терапия, ако падне тестостерона около 7 тогава започваме. Много сложно ми изглежда всичко с Турция, може би сега съм се понаплашила и мисля да изчакаме. Благодаря ви за мненията! В България няма да правим опит, 99% процента съм сигурна че няма да направят всичко както трябва. Балканския ни манталитет не го позволява. И с осиновяването имаме проблеми, някои документи няма как да представим за сега и трябва да чакаме! Остава ни донорко ИНСЕ, но да видим какво ще покаже ЦС.

# 741
  • Мнения: 88
newsm78 2012-та го имаха

искам да попитам за една приятелка. някой да е правил скоро опит с ТЕСЕ, да ми каже цени   bouquet

Миналата годин април месец беше някъде около 600 евро. Не знам оттогава дали са сменяли цените.

# 742
  • Мнения: 724
newsm78 2012-та го имаха

искам да попитам за една приятелка. някой да е правил скоро опит с ТЕСЕ, да ми каже цени   bouquet

Миналата годин април месец беше някъде около 600 евро. Не знам оттогава дали са сменяли цените.

Добре де, на първа страница на темата пише друго: Микротесе - 1050 евро. Твоята информация за Мемориал ли е?

# 743
  • Мнения: 88
newsm78 2012-та го имаха

искам да попитам за една приятелка. някой да е правил скоро опит с ТЕСЕ, да ми каже цени   bouquet

Миналата годин април месец беше някъде около 600 евро. Не знам оттогава дали са сменяли цените.

Добре де, на първа страница на темата пише друго: Микротесе - 1050 евро. Твоята информация за Мемориал ли е?

Моя грешка - прочела съм тесА, а не тесЕ, по навик - защото при нас беше първото. И да - за Мемориал говоря.
Друг е въпросът, че понеже имахме предходен опит там, имахме някаква минимална отстъпка, но не помня само от цената на инвитрото ли беше или имаше и за ТЕСА-та.

# 744
  • Мнения: 724
Тук аз се обърках - каква е разликата, можеш ли да обясниш?

# 745
  • Мнения: 13 929
Може би има предвид ПЕСА (PESA)  newsm78

# 746
  • Мнения: 1 000
 Има разлика
Скрит текст:
PESA: percutaneous epididymal sperm aspiration.
MESA: microsurgical epididymal sperm aspiration.
TESA: testicular sperm aspiration. This includes testicular fine needle aspiration (TFNA).
TESE: testicular sperm extraction.
Microdissection TESE.

# 747
  • Мнения: 88
inca e дала разликите, но теса-та е аспирация на сперматозоиди, докато тесе включва малък хирургически разрез. (разликата с другите, които inca е посочила вече е откъде точно се аспирират сперматозоидите/взима материал).

При нас, когато тръгнахме в началото да правим инвитро първо правиха тесе на мъжа ми, за да видят има ли сперматозоиди, след което се установи, че тъй като има в достатъчно количество, могат да се аспирират, а не да се прави този разрез.

# 748
  • Мнения: 13 929
А има ли случаи при които при първо ТЕСЕ няма, а впоследствие се откриват newsm78

# 749
  • Мнения: 459
Здравейте на всички!
Със сигурност има двойки, които вече са ходили на преглед или са стартирали процедура. Молим ВИ споделете с нас какво се случва в Турция, как вървят процедурите, цените, някаква промяна има ли, скоро никой не е споделя с подробностите, които те окуражават?
Желая на всички успех от сърце  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт