Ново правителство - епизод 3

  • 95 394
  • 2 140
  •   1
Отговори
# 2 130
  • София
  • Мнения: 5 499
Ама каква гооооооляма заблуда е това! Ти, например, ще си оставиш ли децата и внуците да живеят в чужбина, при положение, че и ти самата си там, та да се върнеш да си караш старините в България?

Абсолютно нищо ненормално няма в това - тук е по-евтино и за същите пари получаваш по-високо качество на живот. Не те давам за пример, явно не си пенсионерка, но виждам с очите си хора, които го правят. Децата и внуците никой не ги мисли. Кой знае тях накъде ще ги отвее вятърът.

Мен не ме гледай, на мен децата са ми тук, в България. Ако не бяха, аз също нямаше да бъда, колкото и да ми харесва в България. Да не съм луда да си оставя децата и внуците без да ги виждам? Но...всеки си знае себе си. Може и да има хора, които биха го направили, но аз лично не познавам такива. Познавам такива, които оставят родителите си, за да отидат да живеят постоянно в чужбина. Но обратният вариант е много по-рядък - родители да си оставят децата и внуците в чужбина и да се върнат в БГ. Може да има тук там по някой родител, който е заминал да живее за постоянно далече от децата си, дори и пораснали, че и внуците барабар с тях, но това е рядкост.

Последна редакция: пт, 20 май 2016, 08:57 от Popule

# 2 131
  • Мнения: 14 629
Popule благодаря за отговора!
Снощи пак попаднах на М.Цветков.Говори студентка от Брюксел,писала открито писмо на ББ,че той е най-голямата грешка и в този дух.Те всички са грешка след грешка така,че и писмото е лична изява на някакво си момиче решило да получи няколко минути внимание.Водещият и каза да се съберат 100човека и ще им направят секция,мрън,мрън,било трудно.Извинявайте,ама такива капризи от пишман патриоти вече са прекалени.Цветков каза,че има 2млн.българи в чужбина.От тях са гласували 80хил.Е,за чий искат секции?

# 2 132
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Тук говорим за изборен закон. Ако искаме нещата да са чисти, трябва да гласуват само хора, които живеят в България и поради това се интересуват истински от нейната съдба. Според мен, само тези, които имат постоянно пребиваване в България трябва да имат право да гласуват.

Подкрепям. Какъв срок ще се счита за приемлив нямам мнение, засега. Не съм мислила.
Може би повече от 6 месеца, но в никакъв случай 10 години.
 Ако 5 год. си навън,  не виждам причина ти да ми избираш правителството или парламента.
Аз избирам ли твоето?
И за разлика от образователния ценз,  това е напълно възможно.

# 2 133
  • Мнения: 4 460
Плевнелиев в извънредно изявление по радиото - няма да се кандидатира за президент.

# 2 134
  • Мнения: 14 629
Аз го гледам по тв.Честно казано много се радвам,че няма да се кандидатира пак.

# 2 135
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Плевнелиев в извънредно изявление по радиото - няма да се кандидатира за президент.
Ах, каква загуба!
Смешник. Защо не се пробва? Раданчо щеше да го подкрепи. Т.е. гарантирани са му двата процента.

# 2 136
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
За пенсионерите  емигранти бих предложила, КОГАТО  и АКО се върнат, да си гласуват.

Но принципно,  не бих искала временно пребиваващите българи в чужбина да се ограничават. Много от тях са навън не защото не обичат страната си. Къде ще са секциите е друг въпрос.
И за метрото в София всеки иска да има станция до къщата, а  за всяко селце - гара, ама няма.


# 2 137
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
С гласуване по пощата или Интернет тези проблеми се решават.
Въпросът е, че за някого не е изгодно да има висока избирателна активност.

# 2 138
  • София
  • Мнения: 5 499
С гласуване по пощата или Интернет тези проблеми се решават.
Въпросът е, че за някого не е изгодно да има висока избирателна активност.

За да се гласува по пощата, се изисква предварително заявление от желаещите на специално определен сайт. Така се избягват злоупотреби. Поне така е за САЩ. Аз съм за.

# 2 139
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
И аз съм за активно заявяване за гласуване. И да изчистят списъците от наистина мъртвите души.

# 2 140
  • София
  • Мнения: 5 499
Бандюгите как скачкат срещу антикорупционния закон...Притеснява ги, видите ли, че при разследване давността ще спира да тече... hahaha Против човешките им права да крадат, бил--> Twisted Evil baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт