За кафето... с любов

  • 19 403
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 697
Пия до минимум късо кафе и по възможност чиста робуста,не понасям арабиката.

# 31
  • София
  • Мнения: 11 701
И аз съм голям любител на кафето,хубавото кафе,не мога без него.Фен съм на чистото еспресо без мляко,без захар,без всякакви добавки.
Кафе приготвено в джезве пия много рядко,обикновено свекърва ми прави.Иначе не обичам особено.Шварц въобще не обичам.
За миналата Коледа се сдобих с кафе автомат на Philips Saeco,от който съм много доволна.
Много ми се иска да пробвам кафе Illy на зърна.Виждали ли сте някъде такова?Това,което аз съм намирала винаги е било смляно кафе.

# 32
  • Мнения: 609
Виж в големите вериги.Ако не намериш- http://shop.illy-bg.com/coffee/whole-beans-coffee

# 33
  • Мнения: 15 379
Аз съм страховит любител на кафето - пия ристретто радикале, задължително висок клас 100% арабика с айриш Heart Eyes.

Моята рецепта - 50 или 100 грама Бейлис, 1 ристретто радикале, 2-3 бучки лед.

# 34
  • Мнения: 609
Чери,Ммм...много добре звучи .От къде купуваш това кафе?За първи път го чувам ..Вземам си бележка!  Grinning


п.п.Някой да има впечатления от кафетата на Давидофф?

# 35
  • Мнения: 15 379
Ристретто радикале е италианско еспресо - 1 пръст е в чашката.

Давидофф се пие вкъщи от много време. Аз лично харесвам най-много Рич арома и купувам само това:

Повече ми харесва от черната Лаваца.

# 36
  • Мнения: 609
Благодаря.   bouquet

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
п.п.Някой да има впечатления от кафетата на Давидофф?

Да, от доста време за вкъщи си купувам само това, много е добро според мен.

# 38
  • Мнения: 8 163
Не знаех какво е кафе, докато не пробвах Неспресо. Тук купешкото и офисното кафе е пълен бълвоч. Затова си правя две дози Неспресо в термо чаша, слагам лъжичка захар, сипвам 50/50 и карам с това количество цял ден: 1/2 сутрин, 1/2 - следобед.

Ползвам различни капсули на Неспресо. Предпочитам Roma, Arpeggio, Capriccio, Livanto и Ristretto.

# 39
  • Мнения: 609
Купих си Давидофф,като на Чери.
Добавих му Бейлис,лед(натрошен),карамел(от тубичка),сметана (малко)за украса (тя спадна Grinning),мляко и шок.пръчици.Занесох на колежки от университета.Буквално ме принудиха да занеса същото следващите три дни . Grinning

# 40
  • Мнения: 15 379
Олеле, виновна съм Mr. Green.

Пустото ристретто с любимия бейлис Heart Eyes... Често обаче разнообразявам като добавям малко пълномаслено мляко в готовото кафе или една айриш-сметанка, лед и бейлис. Пия го в широка стъклена чаша... Е, умирам от удоволствие.

# 41
  • Мнения: 3 312
Пристрастена съм към кафето  Heart Eyes  Обиам да го пия чисто или с мед, мляко, канела ... Напоследък пия разтворимо Якобс миликано с мляко.

# 42
  • София
  • Мнения: 11 701
В момента съм на Tchibo Sicilia Style и установих,че ми харесва.Намалих количеството кафе,явно защото е по-силно.Е с известни усилия от моя страна.

# 43
  • Мнения: 8 163
Онзи ден открих, че вече има веганска 50/50. Е, не е като тази от истинско мляко, но  е по-добре, отколкото само растително мляко... Сигурна съм, че ще свикна с новия вкус на кафето си.

# 44
  • Мнения: 7 519
Онзи ден открих, че вече има веганска 50/50. Е, не е като тази от истинско мляко, но  е по-добре, отколкото само растително мляко... Сигурна съм, че ще свикна с новия вкус на кафето си.

Веганска какво ?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт