Как "укротявате" себе си?

  • 9 382
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 361
Така като ви слушам, доста кофти ви минава работното време - масово. И то благодарение на кофти шеф или заядлива колежка/колега. Жалко, защото човек работи най-ефективно, когато отива с удоволствие на работа, и се чувства добре и спокоен на работното си място.



Ясно, но с какъв акъл/кеф да идеш на работа, когато виждаш с какви неандерталски прояви ти се налага да се сблъскваш. И това, че ти си си затраял и си натрупал негативната енергия вътре в себе си, само за да има мир, и за да не засегнеш примата срещу теб, не се отчита въобще, а напротив - злоупотребява се. Кое точно трябва да се яви мотивация за работа? И най-вече - защо ти е да работиш качествено, щом заплащаш благото на фирмата със собственото си здраве.

# 76
  • Мнения: 6 624
На шефа казваш директно кое не му е наред в поведението, а колежката я отрязваш и й казваш, да си намери други занимания. Що трябва да се нервиш на комплексари и енергийни вампири и да заплащаш със здравето си? Действай директно и си разрешавай проблемите.

# 77
  • Мнения: 361
Нали се сещаш, че това с казването на шефа какъв е тъпак, автоматично означава да си търсиш нова работа или адът, в който се пържиш на настоящата, да стане още по-врящ и кипящ.

# 78
  • Мнения: 6 624
Няма да му казваш, че е тъпак, нищо че всъщност е точно такъв. Ще му обясниш как се чустваш, когато се държи лошо с теб и как идваш на работа без желание и ентусиазъм, нищо, че обичаш работата си. Накарай го да се засрами - аз съм правила това преди години и работи. Освен това, би могла да заслужиш и уважението му. Е, ако е някой супер дебил или дебил + комплексар, направо си търси нова работа.

# 79
  • Мнения: 438
Не успях да прочета цялата тема, но от нещата, които прочетох никъде не видях като изход от лошата ситуация, враждебен колега и тн. да се търси съюзник. Когато започнах в началото работа имаше неща, които ме дразнеха, но постепенно успях да намеря съюзници поставихме въпроса и го решихме. Ако бях игнорирала или търсела опозиция сама нямаше да се случи. В последствие обаче смених работата (за мое съжаление и досега) Попаднах на човек който много ме дразнеше, ние работехме в екип, той закъсняваше, бавеше нарочно и ние вършехме неговата работа. Постепенно намерих пак съюзници, но този път ръководството ни каза - оправяйте се с него сами - ръководството не му се разправяше. Само че човекът се оказа голяма дразнител. Накрая някак си се примирихме с това, че ще му вършим работата, но пък го изолирахме. Излязох в майчинство и ме чакаха като манна небесна да се върна, ама така се случи, че покрай малкия не успях. Е докато ме нямаше човекът почнал коренно да се променя, като го няма "магарето" дето най-работи дори и най-мързеливият е почувствал неволята и се променил. Идеята ми, беше че аз винаги се опитвам да намеря някой с който да излизаме от лошите ситуации и да променяме нещата за по-добро. За жалост напоследък рядко откривам такива хора. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 2 516
Когато се ядосам на някой страничен човек, не го показвам чак толкова.После хората в къщи обират всичко Confused
За да ми олекне - чистя и гладя.Сериозно  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 4 270
Врях и кипях в работата си, давах от здравето и свободното си време. Грешка! Работата ми е екипна, влачех безогледно, никога не съм мерила колко давам, важно ми беше АЗ да знам, че всичко е свършено както трябва и в срок. Трябваха ми 10 години, за да се сетя да се огледам и да разбера, че на никого не му пука, всеки гледа на първо място себе си! Към този момент съм се научила вече да не работя извънредно, освен ако не е на живот и смърт, т.е. няма как да се измъкна, не поемам чужда работа ей така от едната добрина, нека ми я възложат изрично, т.е. да се знае, че другият не може да я свърши, свършвам я и съм ок. Ограничих приятелските отношения "здрасти, как си" - от възпитание, отговорът не ме интересува. Йогата наистина е вълшебство, ходя винаги, когато мога! Това е моят начин и се чувствам прекрасно!

# 82
  • Мнения: 510
Браво, Herz! Ще се опитам да се почерпя от опита ти, когато ми свърши майчинството. Ново начало - нов човек! И може да си запазя емоцията от започването на йога за тогава. Много добра схема.

# 83
  • Мнения: 4 270
Браво, Herz! Ще се опитам да се почерпя от опита ти, когато ми свърши майчинството. Ново начало - нов човек! И може да си запазя емоцията от започването на йога за тогава. Много добра схема.

Не отлагай промяната, ако нещо те тормози!   bouquet

# 84
  • Мнения: 69
Естеството на работата ми ми позволява да игнорирам хората, които биха ме подразнили. Почти не разговарям с тях. Ясно съм заявила, че не говоря с хора, които са ми неприятни и така си спестявам разни неприятни ситуации.
Сутрин обикновено ходя на фитнес и това ме кара да се чувствам прекрасно през деня.

Общи условия

Активация на акаунт