Магията на изтока - тема 37

  • 37 224
  • 771
  •   1
Отговори
# 270
  • DE
  • Мнения: 9 068
Прекрасници  Heart Eyes обичам когато мъжете могат и пеят с чувство  Hug

# 271
  • BG
  • Мнения: 4 456
Изгледах 4-те еп. на Пинокио, имам големи надежди за този сериал, от  4еп. нататък вече предстои интересното, ще видим дали Lee Jong Suk ще стане толкова добър репортер, колкото добър доктор беше, аз вярвам в актьорските му имения и мисля, че ще се справи и с тази роля, само се моля ПШХ да плаче по-малко, че в тези моменти ми е най-неприятна, освен в романтичните сцени Mr. Green
Пък и другия, богаташчето, също е интересен образ.

# 272
  • MJF
  • Мнения: 8 565
Чета вече няколко пъти абревиатурата ПШХ и нощен гост, знаеш добре за кой се сещам веднага. Видях за кой се отнася тук. Адаши са значи така  Mr. Green, ама единия приятен  а другия ..... нее.

# 273
  • BG
  • Мнения: 4 456
Чета вече няколко пъти абревиатурата ПШХ и нощен гост, знаеш добре за кой се сещам веднага. Видях за кой се отнася тук. Адаши са значи така  Mr. Green, ама единия приятен  а другия ..... нее.
Taа е , Шоши, и аз все за друг ПШХ се сещам, но какво да се прави заради Lee Jong Suk съм готова да не я забелязвам. И понеже видях в спирита, че и друга мацка се е ровила да търси за този синдром Пинокиои ( и на мен ми беше интересно дали съществува) та при рускините видях това:
Скрит текст:
"Синдром Пиноккио" реальныий медицинский термин, он описывает состояние,которое может охватить человека больного гелотофобией.
Гелотофобия - это психическое расстойство, по типу социофобии, по сути - боязнь быть осмеянным.


Цитата:
Пациенты с этой болезнью боятся быть осмеянными. Себя они считают смешными и испытывают по этому поводу тревогу[2]. Поэтому такие больные избегают общения и, как и страдающие классической социофобией, исполнения каких-либо общественных действий. На улыбки и незлобливый юмор они реагируют неестественно, а именно — испытывают страх. При этом возникает так называемый «синдром Пиноккио»: скованность, мышечное напряжение, учащение пульса, тремор, сухость в горле, заикание. Дифференциальный симптом, отличающий синдром от классической социофобии — так называемый «деревянный вид». Больные гелотофобией утрачивают социальные связи, избегают контакта глаз.

Чувство юмора у страдающих гелотофобией отсутствует[2]. Смеются они либо крайне редко, либо слишком часто и саркастично, неестественно и неуместно, юмор воспринимают близко к сердцу, шутят только среди близких, доброжелательный юмор воспринимают враждебно[2]. Часто шутки они понимают неправильно или не понимают.

Среди черт личности присутствуют интровертность и нарциссическое расстройство личности[3].

Гелотофобия тесно связана с атихифобией (боязнью совершить ошибку). Так же подфобией гелотофобии можно назвать глоссофобию (боязнь публичного выступления).  
Шоши, ти няма ли да се включиш за Пинокио, а?
И като казах lee Jong Suk, ето го и в Пинокио.

Скрит текст:

# 274
  • Мнения: 640
нощен гост ,а защо се разделиха братята? Не разбрах и как телефона е попаднал в богаташчето.

Майката е голяма кучка.

Днес си припомних Lee Jong Suk в "Чувам твоя глас". Голямо сладурче. Нежничко ,слабичко...

# 275
  • Мнения: 6 729
И аз съм на клончето за Пинокио. Суки, както винаги, си го бива. Току виж успял да измъкне нещо повече от Шин Хье-то, за сега си подхождат двамцата.

Изгледах и излезлите серии на Красавицата. Въпреки не особено ласкавите чувства, които тая към Хан Йье Съл, за сега ми харесва историята.


Edit: Преди доста време някой беше питал за филми от Северна Корея. Ето в тази тема руснаците са направили колекция от филмите на двете Кореи от каталога си.

Последна редакция: сб, 22 ное 2014, 21:13 от 2в1

# 276
  • BG
  • Мнения: 4 456
pavlinaio, aз въобще не разбрах откъде се взе богаташчето, даже щях да питам, но не знаех, че и други го следят. Явно съм пропуснала момента, в който той се е включил в действието. А малкия се скри от брат си, защото просто не можеше да издържа цялата омраза и гнусотия, която репортерите изсипаха върху семейството му. Аз така си мисля, друга причина не виждам. И аз смятам, че си подхождат двамата с Шин Хье, добре стоят на екран и не само там, ето един пример Laughing

Дже четох ласкави коментари от негова страна колко е хубава и т.н. при рускините, знае ли човек, може да си пада по нея и извън сериала Wink

В момента и аз гледам 5-6 еп. на Красавицата, трябва да наваксам днес и с него, интересен ми е и смятам, че актьорите също са добре подбрани и там ще стане работата с химията, че даже и с физиката Mr. Green

# 277
  • BG
  • Мнения: 4 456
Не знам при вас, но при мен някакво земетресение  се усети  преди малко.

# 278
  • Мнения: 6 729
Големият нали замина да дава интервю и през това време майката взе малкия и го накара да се самоубият, но детето оцеля по някакъв неизяснен за сега начин. Той си мисли, че брат му ги е изоставил, както и баща им. Заради това според мен не го е търсил и е останал да живее с дядото.
Богаташчето тепърва ще се изяснява кой е и от къде е и защо има стария телефон на майката.
Скрит текст:
Върти ми се някаква мисъл, че докато тя е била в Америка може да е имала нещо с баща му. Или да е била женена за него или да му е била любовница.
Освен, ако не се е изяснило в 4 епизод, който още не съм гледала.


В Красавицата много се смея с Joo Sang Wook и неговото "влюбване". Имам чувството, че на човекът му трябват перманентни студени душове    bath , особено когато тя тренира нейната Камасутра jump  Joy Joy Joy.

Последна редакция: нд, 23 ное 2014, 00:10 от 2в1

# 279
  • BG
  • Мнения: 4 456


В Красавицата много се смея с Joo Sang Wook и неговото "влюбване". Имам чувството, че на човекът му трябват перманентни студени душове    bath , особено когато тя тренира нейната Камасутра jump  Joy Joy Joy.
Съгласна съм напълно Joy
За Пинокио-това не ми беше хрумвало, може и така да е наистина.

# 280
  • Мнения: 14 413
За да не забравя Тик реших да се утеша с това: Не ме забравяй!
Как да го забрави човек Flutter
Скрит текст:

# 281
  • Мнения: 640
Богаташчето е с телефона ,на който ГГ пускаше съобщения на майка си. Не разбрах , откъде знае този телефонен номер и как се е отзовал при него.
Значи голямото братче е останало с убеждение ,че и майка му, и брат му са се удавили newsm78
Къде си гледала 5 и 6 епизоди?

Гледах клипчето с детектора на лъжата и  всички излъгаха

Земетресението не съм го усетила ,но комшийката  - да.Каза ,че полюлея доста се е люлял.
Аз с тази Великолепна сватба ,как да усетя Joy

# 282
  • MJF
  • Мнения: 8 565
"Красавицата" мога да погледна но за Пинокиото съм пас. Нещо съм леко извън текуща форма. Но това е защото на корейския фронт нищо за сериозно/ритмично гледане в момента а на японския фронт се включвам сега към текущите и не им знам преводаческия ритъм,  Thinking ако изобщо имат такъв. Пълно текущо разконцентриране  Thinking
Видях на съседи бидона със зелето та кажете до къде стигна нашето.
"В Красавицата много се смея с Joo Sang Wook и неговото "влюбване". Имам чувството, че на човекът му трябват перманентни студени душове    bath , особено когато тя тренира нейната Камасутра" - твърде любопитно ми стана  Mr. Green, че и съботно-неделно заглавие, ще видя като как го "правят" хем да са в Цензурата, хем да се гледаеми с таз гимнастика.

# 283
  • Мнения: 6 729
Шош, Красавицата е съботно-неделен, но е 20 епизода. Не е от дългите семейни драми. Можеш да го погледнеш.

Пинокио не е ученически, ако това те притеснява. Само в първите 2-3 епизода минават през този момент.

Японските текущи, които следим в темата, вървят добре с преводите за момента. Само Kyou wa Kaisha Yasumimasu изостава.

# 284
  • BG
  • Мнения: 4 456

Пинокио не е ученически, ако това те притеснява. Само в първите 2-3 епизода минават през този момент.

Съгласна съм, затова и го предложох на Шоши.

Общи условия

Активация на акаунт