Повече от месец ми е зле...

  • 2 234
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
Преди повече от месец се разболях, имах диария, а през нощта и доста висока температура (40 градуса), а докато имах треска усетих сякаш горене точно над слепоочието и ухото.
С времето температурата спадна, диарията ме държа към седмица-две, обаче болката не отшумяваше. Първо мислех, че е синузит, но рентгена показа, че синусите са чисти. Трима специалисти ме диагностицираха с TMJ, казаха ми и че имам мъдрец за вадене, но да не бързам, защото трябва много да си отварям устата, а това е болка.

Започна да ми се запушва носа, да тече секрет в гърлото, който ме караше да повръщам. Буквално за месец свалих 10 кг (които си бяха за сваляне и без това, но все пак не ми хареса). Изписаха ми антиалергични. Сякаш се пооправих, но се появи болка в мускулите от дясната страна. Реших, че е нещо по дробовете, но ГП-то ги преслуша и каза, че са чисти.

От няколко дена съм на ролетра, а вчера направих грешката да пия две чаши уиски и имах чувството, че ще припадна. Завърна се болката в челюстта и главата - първо доста силно, после намаля. Чудя се дали не е проклетия мъдрец и дали да го извадя.
Още нещо - вчера си мерих температурата, за да видя дали не е инфекция от зъба и беше доста ниска - 36,1 - 36,5 (от няколко опита с живачен и електронен). Вярно, че беше 2 през нощта, бях пил алкохол и няколко часа по-късно - ибупрофен за болката, но все пок ме изплаши.
Вратът също ме боли. обикновено е само като го движа повече (ако го наклоня към памото) но понякога и ме прерязва отзад, точно в основата на главата за секунда.
Напоследък и гърлото ме боли и драще, обаче не кашлям - или да се закашлям до 10 пъти на ден, което според мене не е много.
Днес ми е изморено, пак ме боли отдясно, но поне не е толкова силно. Цялата дясна страна я усещам като чужда.
Най-лошото обаче е, че страшно много се притеснявам. Всеки симптом свързвам със болест, която завършва с фатален край. Това е необичайно за мен, но предполагам на всеки, на който му е зле повече от месец би се страхувал... А понякога има дни, в които почти нищо ми няма - най-много да ме заболи малко главата някъде. Но има дни, в които не мога да дишам, боли ме жестоко, не мога да ям, защото ме е страх да не повърна...
Някой имал ли е подобни симптоми? Възможно ли е да е от мъдреца?

# 1
  • Мнения: 18
Да не е някаква депрсия нещо. Направи си CRP- за възпалителни процеси в тялото.  ( кръвно изследване

# 2
  • София
  • Мнения: 38 476
Напълно е възможно да е от мъдреца - челюст, главоболие, сливици, секрет. Само проблеми създават. Вади го!

# 3
  • Мнения: 3
От страната, от която ме боли с език напипвам част от бузата, която е постоянно сдъвкана и си мисля, че ако прехапвам нерв, може той да прави проблеми.

Колкото до изследванията - Обмислях го, обаче всеки път като се наканя, се чувствам по-добре и се отказвам... иначе имам пълна застраховка на две места и нищо не ми струва, а го има и моментът, че малко ме е страх... иначе не отхвърлям и възможността да е на психологическа основа, тъй като като съм на работа и се занимавам с нещо, почти забравям за повечето симптоми...

А сливиците са ми извадени преди може би повече от 10 години, макар че УНГ наскоро ми каза, че са "недоотрязани" и има остатъци от тях. На мене първо ми разаха третата, но пок порастна и след това изрязаха и трите накуп

# 4
  • София
  • Мнения: 1 219
Не че съм специалист ,ама лимфните възли как са ?Много ми навява на възпалени такива .

# 5
  • Мнения: 3
Така като пипам, не напипвам топчета около лимфните възли. То не знам и дали ги нацелвам, де, ама... а възпалените лимфни възли не са ли по-скоро следствен симптом, отколкото първоизточник?

# 6
  • Мнения: 116
Мъдрец може да се извади с упойка на операционна маса, без да те боли въобще и да ти пречи да си отваряш устата. Невролепт е упойката, нищо не усещаш, но имаш реакции, след операцията един час лежиш, ставаш качваш се в колата и си караш.
Най-добре да започнеш да премахваш причините, за които знаеш пък после останалото.  Иначе направо страшничко си звучи такова състояние. ooooh!

# 7
  • Мнения: 4 500
Вади мъдреца първо както ти е казала L"Agent
Става за 5 мин с местна упойка, ставаш и тръгваш  Peace
Да не е възпаление на троичния нерв  newsm78

# 8
  • Мнения: 306
С тая паника и хипохондрия и всички зъби да си извадите, пак ще ви боли нещо отдясно, отдолу, отляво, отзад.  "Трима СПЕЦИАЛИСТИ ме диагностицираха" - обаче Вие не им вярвате защото ... ама то и отзад, ама то може и да е друго, ама края може да е фатален... и това мъж! Вземи се в ръце, вади каквото ще вадиш и се стегни! Какви са тия глупости!

Общи условия

Активация на акаунт