Боледуване на децата ни – тема 19

  • 32 317
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 21 270
gd3  Hug благодаря

# 736
  • Мнения: 3 785
Оня ден температура и хрема,вчера температурата спадна и почна да кашля.Днеска прокашля деня.Сега се върнахме от спешното-бронхит,за 24часа го направи,АБ Оспен,а не бяхме пили АБ 5мес.Не искам да го давам,но ме е страх:(

# 737
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Umi Zoomi,моя за 2 път прави ангина за по малко от 24 часа без АБ.Затова сега послушах педи и му дадох АБ преди да е излязла антибиограмата.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Уми,
какво те притеснява в АБ? Не знам и аз, тук момичетата пишат, че бронхит минава и без АБ, в спешното често се презастраховат и изписват... но не съм убедена, че бих рискувала да не го дам. Как се чувства детето?
Дани,
стрептокок или стафилокок? При нас нали в гърлото се изолира златист стафилокок, после направи конюнктивита и жълтозелените сополи. Морихме ги с тобрадекс в очите и носа плюс още едни в очите, сега ми убягва името. Минаха почти веднага гурелите, сополите също. И вчера, 3-4 дни след окончателното спиране на капките в очите пак завъдихме гурелчета, тази сутрин бяха доста! Пак зелени, утре гаранция ще се събуди със залепнали очи! Какво да правя??? Имаме право на вторичен при очния, чудя се да го водя ли, той пак ще изпише аб капки! Ей за тва ги мразя, замазват симптомите, особено ако са с кортикостероид и после старата песен на нов глас! Някой беше писал, че цилоксана е за стафилококови инфекции, чудя се дали да не обсъдя направо с педиатърката да ги слагаме. Да пробвам ли само с лайка да чистя и да видим дали ще се повлияе? Дайте акъл...

# 739
  • Мнения: 300
momo*, за кои лекари в Пловдив говориш?
Тия дни мисля да водя голямото да го погледнат по-обстойно. Преди съм го водила при Милинич и при Петров, но не ме спечелиха.

Liliq_Zlatna, мога да ти споделя нашият опит с класическите хомеопати в Пловдив.
Единия който щях да предложа е Петров, при който моята приятелка води детето си и го оперира, а ние го водихме при Димитров в Каспела

# 740
  • Мнения: 2 732
Месечинка ,нищо не пречи да пробваш с лайка .Аз като видя ,че е леко зачервено окото промивам със сребърна вода ,но това още в началото ,няма още гурели .На няколко пъти минава с нея .
Бързо оздравяване на дечицата .
И моите са със сополи голямото със зелени, малкото от вчера с воднисти -да видим сега на кого какво ще давам  Confused.

# 741
  • Мнения: 3 785
Дадох го аз АБ,но положението не е добре.Пак вдигна температура и кашля от 3до 8 без прекъсване,дишането се учести,нещата отиват на пневмония.Тръгваме за спешното.Стискайте палци.

# 742
  • Мнения: 21 270
Уми,стискам палци !  fingerscrossed

# 743
  • Мнения: 2 352
Силви, хубаво е, че подготвяш дребосъчката. Стискам палци да разрешите възможно най-скоро проблема щом се е стигнало до там да нямате друг избор.  Hug
Лиси, така или иначе Габи почти не ходи на градина. Оставете я поне за да я изолирате от градинските бацили. От тези, които вие ще й домъкнете е ясно, че не можете да я опазите. Обаче бабите трябва да й правят въздушни процедури - и да я извеждат, но и на всеки час да сменят въздуха в помещенията, в които седи детето.  Peace
Уми Зуми, не слагай сама диагнозите на детето. Бързо оздравяване на всички дребосъци.  

# 744
# 745
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Hushpuppy ,  sylviana  и аз смятам че прекаленото вглеждане не води до нищо добро.
Здравето на детето е най-важното. Но също така има и емоционално здраве. Ако трябва едното да е за сметка на другото не съм съгласна.

И аз смятам че много се вглеждам в детето, ама нали ми е едно.

Навсякъде може да се залепи нещо...даже с едно безобидно ходене до магазина за хляб.

Диди Били...нещо противоалергично бих дала. Щом кашля само в определени моменти не бих ползвала сироп за кашлица, че само ще разкашля детето. И другото щом кашля като легне...по скоро тече секрет отзад. Та в този вариант и едни капки за нос бих включила.

Dev лаборантка е казала за Виброцила. Ругатнята по докторите беше безпочвена.
Благодаря   bouquet

# 746

Общи условия

Активация на акаунт