Продължително гадене

  • 8 283
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 291
Гаденето настъпи в деня, в който беше овулацията ми и продължава така вече 5-ти ден. Принципно, в дните около овулацията се случва да имам гадене, но да речем еднократно. Не мисля, че е вирус, защото не се чувствам нито отпаднала, нито имам температура и каквито и да е било други симптоми. Не съм яла развалена храна или някаква по- особена от останалите хора в семейството ми.
Не приемам и лекарства, които да го предизвикат. Не повръщам, но постоянно имам неприятно усещане в стомаха и ми се гади ужасно освен, когато не лежа. Бях на доктор и той ми каза, че нищо ми няма и да ям леки храни, плодове и да пия повече вода, както и правя, но няма резултат. Притеснявам се и искам да се допитам до вас, дали сте имали подобен проблем и как сте го решили. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 662
Майка ми имаше продължително време гадене, изписваха й хапчета, но не минаваше. Накрая отиде на гастроентеролог, видя я на ехограф и каза, че трябва да се премахне жлъчката. Може при вас да не е това, но отидете на лекар, да ви види на ехограф.

# 2
  • Мнения: 291
Благодаря за съвета!  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 237
При мен е така, когато гастритът ми е обострен.
Имаш ли киселини, парене? Гаденето провокирано ли е от някакви храни/напитки?
Стресовите хормони също могат да причинят този дискомфорт...

При какъв лекар беше?
Съветвам те да се консултираш с добър гастроентеролог.

# 4
  • Мнения: 291
На мен ми откриха гастрит преди 3 години, но никога не ми се е случвало такова гадене, имам си често киселини, но без дискомфорт в стомаха или други симптоми, но както казваш може би се дължи на това. Никога не са ми и предписвали нещо за гастрита, но избягвам пържено и люто.

# 5
  • Мнения: 662
Току що се връщам от преглед при гастроентеролог. Доволна съм, ако желаете, може да ви изпратя на лични координати. За София имам предвид.

# 6
  • Мнения: 3 918
И какво ви каза лекаря?

# 7
  • Мнения: 3 918
И аз от няколко месеца го забелязвам това гадене при мен. Но аз се храня много неправилно.
Единствено вечерята ми е стрикна
Един път ми се случи през нощта докато спя, да се събудя с ужасен порив за повръщане. Имах и различни болки в стомаха.  Но не се случи, само доста слюнка върнах.
От толкова време и усещам пукане на червата. Въобще все неприятни неща.
Всичко като съвети би ми било полезно, преди да отида на лекар,  така мразя....

# 8
  • Мнения: 662
Лекарката ми каза да се храня бавно, две седмици да не ям царевица, грах, боб, леща, ядки. Гледа ме на ехограф, имам газове. Изписа ми лансопрол, дуспаталин и вечер ранитидин. Пита ме и други неща-дали усещам глад, при положение, че съм се хранила, дали ми къркорят червата. И други въпроси ми задава, но вече ги забравих.  След две седмици пак ще ходя, на контролен преглед. Работи със здравната каса.

Общи условия

Активация на акаунт