МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 17

  • 76 916
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 52
Здравейте на всички бъдещи и вече родили майки. На мен съвсем скоро ми предстои раждане и ще съм много благодарна ако споделите вашите мнения за д-р Мирослав Минчев  Wink Wink


Аз раждах нормално при д-р Минчев, много съм доволна от него. Внимателен лекар и голям майтапчия  Laughing

# 436
  • Мнения: 84
[.... Ама си помислих- как тогава ще преценят кого първи да оперират, ако двама или трима души в един и същи ден са посочили един и същ лекар, който между другото е и този ден на смяна... А всъщност не е ли логично плановите операции да се правят в определен час и защо да е необходимо да избирам дадения лекар и съответно да плащам 250 лв още, ако той и без това е на смяна? Може въпросът ми да изглежда дребнав, но се  налага да мисля и за финансовата страна на нещата, както предполагам и всички вас.
[/quote]

Определянето на термина се прави и по обективното състояние на бременната, на бебето, на плацентата, на количеството околоплодна течност и т.н. Взема се най-правилната дата според зрелостта на плода и неговото състояние. Ако определената дата съвпада със смяната на лекаря - добре. Но на смяна има още трима лекари. Един в предзала, втори на кабинет, трети в операционна и така са разпределени по направления. Ето защо, който държи на определен лекар плаща за избор.
Хипотетично - ако тримата лекари, които са на смяна, имат няколко планови операции за деня ( и нямам предвид само Секцио, а и други гинекологични), то те се подреждат в операционния график по определен ред. Тук навлизаме в доста чисто вътрешна организационна и административна част.
В крайна сметка плащането за избор на лекар е въпрос на личен избор и предпочитание. В нашата болница не се изнудват пациентите да плащат за избор на лекар на всяка цена. Ако държиш на определен специалист - имаш избор да го получиш.

Момичета, давам ви една новина в аванс. Утре, ако не ни мине котка път, след 14ч. пристига нова апаратура, която определено ще ви заинтригува ( поне бременните от вас). Ще се похвалим до края на деня. Към медицинския център на болницата започва работа още един нов лекар, който ще извършва високоспециализирани изследвания на бременни.
Както вече знаете, от Пловдив при нас дойде д-р Валентин Ирмов. Неговият договор с Касата е сключен за кабинета в Дева Мария и там ще води ЖК.
Вкарваме доста нови неща. Ще ви държа в течение  Peace

# 437
  • Мнения: 110
Eee, anipalaz, не е честно така. Пусна мухата и сега няма да мога да спя. Имай жал към нас бременните. Разкрий каква е тази апаратура, с какво толкова ще ни заинтригува newsm78

# 438
  • Мнения: 93
[.... Както вече знаете, от Пловдив при нас дойде д-р Валентин Ирмов. Неговият договор с Касата е сключен за кабинета в Дева Мария и там ще води ЖК Peace

Аз сега научавам за новия лекар... Някой ходил ли е на преглед вече при него, имате ли впечатления.

# 439
  • Мнения: 84
Eee, anipalaz, не е честно така. Пусна мухата и сега няма да мога да спя. Имай жал към нас бременните. Разкрий каква е тази апаратура, с какво толкова ще ни заинтригува newsm78




# 440
  • Мнения: 84
Момичета, искам да ви споделя една наша идея и да ми кажете какво е вашето мнение по въпрса. Предвид събитята в неонатологичното отделние в болница Софиямед и след разговор с ръководството на болницата ни, се роди една идея. Да се въведе  система за видеонаблюдение на неонатологичнто отделение в болницата. Така ще ви се даде възможността да съблюдавате грижите, които се полагат за новородените 24 часа в денонощието посредством вътрешен телевизионен канал.  До леглото на всяка родилка има телевизор, на който ще има възможността да наблюдават камерите, които са разположени в микропедиатрията. Това ще може да се случва дори ако детето остане за лечение в болницата, а майката бъде изписана. През своя домашен компютър, мобилно устройство или таблет, тя да има възможността да следи целия процес на лечение при новороденото.
Знаете, в болницата има практика, когато детето е нормално родено и няма нужда от превеждане в интензивен сектор, то бебето и майката вървят заедно от раждането до изписването.
Но в случаите, когато новороденото трябва да бъде преведено за наблюдение или лечение в сектора, то на майката се дава възможността със стерилно облекло да влезе вътре, или да наблюдава през стъклата какво се случва.

Искаме вашето мнение за въвеждането на видеонаблюдението пряко от вас. Имате ли съображения и ако да - какви са те?

# 441
  • Мнения: 100
anipalaz, според мен идеята е доста добра. Ще се радвам, ако докато ми дойде реда за раждане бъде въведено, така ще съм по-спокойна. След като разбрах за случая в Софиямед, останах потресена. Чудя се как може да има такива изроди, защото това не са хора, който да посегнат на невинно детенце. Дано онази си получи заслуженото.
А за апаратурата мога да кажа само ехааа, това HD апарат за ФМ ли е или ?

# 442
  • Мнения: 223
anipalaz Идеята е чудесна!

# 443
  • Мнения: 26
anipalaz   идеята е прекрасна  Hug дано се осъществи

# 444
  • Мнения: 5 128
Идеята е чудесна. Няма да забравя първите два дни след секциото чак ми се плачеше, че не мога да си видя детето. Това е поне някакво решение  Peace

# 445
  • Мнения: 479
Идеята е страхотна, Peace моята бебка беше цели 5 дни там и я виждах само за малко.

# 446
  • Мнения: 49
 newsm10 newsm10 smile3501 smile3501 smile3501 newsm10 smile3501 smile3501 smile3501


   Браво и дано да стане бързо! newsm17 newsm17

# 447
  • Мнения: 396
Здравейте на всички бъдещи и вече родили майки. На мен съвсем скоро ми предстои раждане и ще съм много благодарна ако споделите вашите мнения за д-р Мирослав Минчев  Wink Wink

И на мен скоро ми предстои раждане при д-р Минчев. Той ми води ЖК. За сега съм много доволна и никъде не съм прочела лошо мнение за него . Надявам се и до края да остана с положителното си мнение за него. Simple Smile

# 448
  • Мнения: 36
Момичета кога започнахте да ходите на тонове и това по препоръка на гинеколога ли се прави или за ваше успокоение?

# 449
  • Мнения: 37
Момичета, аз също се интересувам за раждането при д-р Минчев. Ходя на ЖК при него и съм изключително доволна. Говорили сме, че ще раждам с планово секцио и ме интересуват мнения от майки, които са раждали при него. Ако може и да ми разкажете как точно се процедира при планово секцио-кой определи датата-вие или д-ра, какви изследвания правят-колко време преди дата, как се случват нещата с постъпването в болницата на уговорената дата, и нещо много важно, поне за мен-пълна или спинална упойка? Благодаря ви предварително

Общи условия

Активация на акаунт