Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 5

  • 176 645
  • 731
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 6 549
''Пий там, където конят пие. Конят никога няма да пие лоша вода.
Сложи постелята си там, където е удобно на котката.
Яж плодове, на които се спира червея.
Смело бери гъби, на които има мушички.
Сади дърво, там където къртица копае.
Строй дом, там където змия се препича.
Кладенец копай, там където птиците гнездят в жегата.
Лягай и ставай с кокошките, ще имаш златно зърно за деня.
Яж повече зелено и ще имаш силни крака и издръжливо сърце, като на звяр.
Плувай често и ще се чувстваш на земята, като риба във водата.
Често гледай към небето, а не към краката и твоите мисли ще бъдат ясни и леки.
Повече мълчи, отколкото говори и в твоята душа ще дойде тишината, а духът ти ще бъде мирен и спокоен.''

Серафим Саровский

# 436
  • Мнения: X
..::V.I.P::.., прекрасно е!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 437
  • Мнения: 5 719
Помнете, че никой, абсолютно никой, не е “по-горе” или “по-долу” от вас. Каквото и да работите, където и да живеете, колкото и пари да имате, колкото и “красиви” да сте, вие реално не превъзхождате другите, нито пък те ви превъзхождат. Да, другият може да има повече пари, но вие пък имате прекрасни приятели. Той може да има талант да пее, а вие пък имате свой талант. Той може да е постигнал много неща в живота си, но вие пък сте научили ценни уроци и сте израснали, развивате се и също сте постигнали много, макар да не е видимо за околните. Няма база за сравнение. Всеки, абсолютно всеки човек е уникален, полезен и ценен и всеки има свое място, всеки има свои цели, свой път, смисъл на живота си и всеки един от нас допринася за разширяването на Вселената.
Луиз Хей

# 438
  • Мнения: 6 549

И на мен много, много ми хареса и реших да го споделя с вас.  Heart Eyes

И още нещо:

"Един от сигурните начини да съдиш за характера и ума на човека е по избора му на книги и приятели..."
Хелвеций

# 439
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
"Човек непременно затъпява, щом до себе си няма някой, който непрекъснато да му лази по нервите!" - Валентин Пламенов "Възпитаните трупове пращат писма"

# 440
  • Мнения: 5 719
"За да успееш, желанието за успех трябва да бъде по-голямо от страха от провал!"
[/color]

# 441
  • Мнения: 5 719
"За да успееш, желанието за успех трябва да бъде по-голямо от страха от провал!"

# 442
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 162
"- Защо хората са тъжни?
- Съвсем просто е...
Претоварват се с преживяванията си, спомените, вещите, чуждите идеи, а това е повече, отколкото могат да носят. И накрая... забравят мечтите си!"
Паулу Коелю

(От ФБ)

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468

"Човек е програмиран да живее каквото и да му се случи, да понася ударите на съдбата, да прекланя глава пред униженията, да го мачкат като червей и пак да се съвземе, да се пречупва хиляди пъти и в края на краищата отново и отново да оцелява, да се съмнява дали е нужно, но все пак да продължава..." -  Валентин Пламенов "Възпитаните трупове пращат писма"

# 444
  • Мнения: 7 201
"Най-естественото нещо в живота ни е да сме изоставени в мъката си. Важното е когато върнеш усмивката си, сама да прецениш на кого ще позволиш отново да ѝ се радва!"

Източник - ФБ

# 445
  • Мнения: 6 549
"Всеки мъж сaм си постaвя "оценкa", избирaйки женaтa до себе си. Някои избирaт шестицaтa, други се оценявaт зa среден..."
Камен Донев

# 446
  • Мнения: 1 780
Мъдър е този, който знае не много, а нужното.
                                                                                                    Есхил

# 447
  • Мнения: 219

И на мен много, много ми хареса и реших да го споделя с вас.  Heart Eyes

И още нещо:

"Един от сигурните начини да съдиш за характера и ума на човека е по избора му на книги и приятели..."
Хелвеций

Абсолютно съм съгласна, даже съм го проверила

# 448
  • Мнения: 7 201
"Оптимизмът е вярата, която води до успех. Нищо не може да бъде постигнато без вяра и увереност."

Хелън Келър

# 449
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Темата е страхотна, записвам се да ви следя, а после  и да споделям.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт