Кърмата ми не слиза. Помощ!

  • 2 543
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте, вече 4 ден кърмата ми не слиза, нямам дори коластра. Бебето се роди с ниско тегло (2200)и го сложиха на система с глюкоза. Поради тази причина не ми го дават да суче, а аз съм под огромен стрес. Опитах с ръчна стимулация, с ръчна помпа, но нямам нито капка. Помощ...

# 1
  • Мнения: 373
Като масажираш и стиснеш гърдата излиза ли изобщо нещо?

# 2
  • Мнения: 349
Нищичко, дори коластра няма

# 3
  • Мнения: 373
По-добре говори с консултант по кърмене. Ето ти линка как да говориш с Хедра ако си от София.

http://xedra.wordpress.com/contact/

# 4
  • Мнения: 6 764
Свържи се с консултант по кърмене, имат национален телефон за връзка на сайта на ЛЛЛ. Вероятно стресът, на който се подлагаш, оказва влияние. От голямо значение е да се успокоиш. Пий много вода, на 2 часа (денем и нощем) стимулирай гърдите с помпата (дори да е на празен ход, без нищо да тече). Изключително важно е спокойствието и стимулацията. Имам приятелка, на която кърмата слезе на 6-тия ден и си кърми съвсем успешно. Бъди упорита и се успокой  Hug

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте, вече 4 ден кърмата ми не слиза, нямам дори коластра. Бебето се роди с ниско тегло (2200)и го сложиха на система с глюкоза. Поради тази причина не ми го дават да суче, а аз съм под огромен стрес. Опитах с ръчна стимулация, с ръчна помпа, но нямам нито капка. Помощ...
ЗДРАСТИ, ПРИ МЕН ПОМОГНА ХОМЕПАТИЯТА. ИМАМ ТРИ ДЕЦА ПЪРВИТЕ НЕ СЪМ ГИ КЪРМИЛА,НО БЕБКА Е КЪРМЯ И СИ ПОМАГАМ ТАКА :LAC CANINUM CH 9 RICINUS COMMUNIS CH 5. СМУЧА ТРИ ПЪТИ ПО ТРИ ТОПЧЕНЦА ОТ ДВЕТЕ ЗАЕДНО И ПИЯ МНОГО ВОДА.
ДАНО СЪМ ПОЛЕЗНА УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт