Въпрос за кърменето, към мамите родили секцио?

  • 1 146
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 251
Здравейте!
От няколко дни ме мъчи следния въпрос: дали след секцио сте успели да кърмите бебетата си? Аз уви не успях, но нямах и представа, че има вероятност да имам проблеми с кърменето след секцио. Истината е, че малката беше така разположена, че секциото бе неизбежно, но ми е интересно успяхте ли да кърмите след секцио.
Благодаря предварително!
Поздрави!

# 1
  • Мнения: 1 771
Родих със секцио и все още кърмя. Оставих се на майчиното ми чувство да ме води за бебето и след иавестно време намерих Кърмаческия подфорум Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 464
Да ,кърмих 4 месеца,не виждам причина да не кърмиш след секцио newsm78

# 3
  • Мнения: 410
Родих със секцио и все още кърмя дъщеря си newsm44 Няма причина да не кърмиш след секцио,освен ако нямаш кърма Wink

# 4
  • Мнения: 9 903
Подкрепям, секциото не означава, че няма да кърмиш. Може да слезе по-бавно и по-късно, но и аз кърмя след планово секцио - вярно, имах проблеми с количеството, но благодарение на форума премахнах добавката.

# 5
  • Мнения: 959
Не,нямах кърма и двата пъти. Sad

# 6
  • Мнения: 1 110
При нас кърменето не се полу4и. След секциото си ми го носеха бебо редовно, тои уж су4еше, ноооо явно са го дохранвали без да ми кажат. Като се прибрахме тои отслабна а моите гърди станаха твърди, болезнени и в последствие , независимо от изстискването и петна по4наха да се появяват. Доктора ми надупчи дупето с инжекции за отпушване на каналите. Ефекта нулев и накрая каза , ми да не стане по зле ( вече и без това си бях с постоянна висока темп) ето хап4ета за спиране на кърмата. Дето така и я нямаше. Икраи на епопеята. И аз и бебо бяхме по спокоини и по щастливи.

# 7
  • Мнения: 176
вичко е много относително аз кърмих след секцио до 8ми месец и имах кърма за още едно така че както дойде то ще си покаже  bouquet

# 8
  • Мнения: 992
аз също родих секцио но малката не иска от гърда а се цедя и скоро маи ще ми спре кърмата намалява ми незнам дано да имащ но ако нямаш не е страшно споредмен има вече много добри адаптирани млека успех

# 9
  • Мнения: 1 544
То си е до организъм аз съм чувала много пъти че след секцио има проблем с кърменето ,но определено не е при всички зависи от много неща и няма определена закономерност.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз бях секцио,и все още кърмя...
И според мен няма никаква зависимост.

# 11
  • Мнения: 286
Ние също се кърмим все още след секцио,за което съм много щастлива!На мен 3 пъти ми спира почти съвсем кърмата и трите пъти я връщам успешно!Мисля че е въпрос на желание и упоритост ! newsm10

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И аз секцио и още кърмя, освен това като родих, не бях и чувала, че секциото може да пречи на кърменето. А то реално не пречи по никакъв начин.

# 13
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И аз след секциото кърмих. Дали ще имаш кърма не зависи от начина на раждане. Само до колкто си спомням при секцио е възможно кърмата да слезе малко по-късно, но и това не е задължително. Ако бебето стимулира достатъчно и ти нямаш индикации за физиологичен проблем за да нямаш кърма, не виждам причина да не можеш да кърмиш.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 241
При нас работата не стана!!!  Weary
Дали защото ми дадоха Бебчо късно или заради многото лекарства които ми вливаха.... Имах много кърма, но сина ми не засука. Имахме доста опити, пот и сълзи, но не. Изцеждах два месеца и кърмата съвсем спря. Misc Baby Bottle
Съветвам бъдещите майки със секцио да почнат да кърмят Бебето колкото се може по-рано.

# 15
  • Мнения: 832
аз също родих секцио но малката не иска от гърда а се цедя и скоро маи ще ми спре кърмата намалява ми незнам дано да имащ но ако нямаш не е страшно споредмен има вече много добри адаптирани млека успех
Аз бях по същия начин, само че на мен са ми кофти зърната и бебчо трудно ги захапваше, колкото и да имаше желание милото. Имах кърма до 3-ия месец. Накрая почнах да изцеждам по 20 мл. и си я спрях с хапчета.

# 16
  • Мнения: 1 014
За мен това, че след секцио няма да можеш да кърмиш са градски легенди.
Аз самата родих със секцио - планирано, 10 дни преди термина, без никакви сигнали за започване на родилен процес. По всички правила на въпросните "легенди" би трябвало изобщо да не ми слезе кърмата, или пък когато слезе бебчо вече да е свикнал с биберона. Да обаче аз не го оставих да свиква с шишето, нито пък чаках кърмата сама да слезе. Просто поставих още на следващият ден бебчо на гърдата, изцеждах за да стимулирам гърдите и .... кърмя вече 1 година. И не смятам да спирам скоро.  Wink
Съветвам бъдещите майки със секцио да почнат да кърмят Бебето колкото се може по-рано.
Това е истината!

# 17
  • София
  • Мнения: 626
И аз родих със секцио и кърмих повече от 7 месеца, докато не изкарах пневмония. Сега с още му давам от замразената кърма. Секциото не означава, че няма да кърмиш.

# 18
  • Мнения: 696
И аз като повечето тук не мисля, че кърменето след секцио е проблем. Даже не намирам причина за обратното. Започнах да кърмя от третия ден след след раждането. Друг е въпросът, че имах кърма само 2 месеца.

# 19
Може ли някой, моля, да ми каже къде е този подфорум за кърменето с добрите съвети? Родих със секцио и имам лек проблем с кърменето и много искам да ги прочета... 10х

# 20
  • Мнения: 48
Ние също се кърмим все още след секцио,за което съм много щастлива!На мен 3 пъти ми спира почти съвсем кърмата и трите пъти я връщам успешно!Мисля че е въпрос на желание и упоритост ! newsm10
И при мен беше така! Само дето на третия път не успях вече да я върна, но иначе се кърмихме от третия ден след секциото до пет месеца и половина.

# 21
  • Мнения: 4 392
Влез в *Кьрмене и захранване на бебетата*

# 22
Благодаря ти, Амарена. Дано ми е от полза Laughing

Влез в *Кьрмене и захранване на бебетата*

# 23
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
От 4-тия ден след секциото започнах да кърмя,въпреки,че гърдите ми бяха доста напрегнати и на камък,но акушерките ме цедяха.Кърмих до 8,5 мес.

# 24
  • Мнения: 4 187
Включвам се към нямащите проблеми с кърменето след секцио  Peace ! Ако имаш желание и възможност.....всичко е постижимо, ако не, оправдания колкото искаш   Wink.

# 25
  • Мнения: 223
аз родих с планово секцио и от самата начало та и досега кърмя без проблем. само кърма и давам на бебелина и нищо друго. дай боже да продължим така още поне година.
 не смятам, че начина на родоразрешение влияе съществено върху възможността да се кърми бебето, по-важно е желанието и усилията положени от майката.

# 26
  • Мнения: 270
Аз също родих със секцио по спешност. Три часа след операцията ме попитаха дали искам да кърмя детето си. Съпругът ми им беше отговорил, че това не е възможно, защото още съм в несвяст от упойката. На другата сутрин, около 12 часа след операцията, сестрата ми донесе детето, съблече го чисто голо само по памперс и започна да ме учи как да го кърмя. Кърмих сина си до осмия месец без какъвто  и да е проблем. До шестия месец беше само на кърма, дори и вода не съм давала. Стига майката да иска да кърми , няма нещо което да я спре. Кърменето е не само начин на хранене, а и форма на общуване между майката и нейната рожба. За мен тези мигове ще останат незабравими!!!

# 27
  • Мнения: 527
Родих секцио по спешност и не успях да кърмя. Родих в 14:10 часа, въобще не ми донесоха бебето при мен. На следващия ден се наложи кръвоприливане, после много висока температура и бях на антибиотици. Едва на петия ден ми го докараха малкия, но той вече свикнал на лесното, въобще и не желаеше да помирише моята ци.а. А и на мен така и не ми тръгна кърмата, гърдите ми бяха меки, от едната дори и капка не се отдели.

# 28
  • Мнения: 1 370
Аз също съм, от неуспелите кърмещи мами

# 29
  • Мнения: 398
Секцио съм, кърмя още и мисля да кърмя. не съм имала проблеми с гърдите, кърмата ми слезе на 3-4 ден. Така че кураж!

# 30
  • Мнения: 1 181
аз не кърмих. Причината - след  секциото заради усложнения бях на антибиотици и не трябваше да кърмя. През това време се цедях за да не ми спре кърмата, а малкия беше на АМ. След като вече ми беше разрешено, той не искаше.

# 31
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Аз също съм с планирано секцио и имам кърма, която слезе още на следващия ден след като родих. Проблема е,че бебчо не пожела да суче и сега се цедя и му давам от шише,но мисля,че скоро ще приключим с кърменето,защото кърмата ми намалява и дохранвам с адаптирано мляко. И въпреки това няма причина след секцио да нямаш кърма освен някакъв физиологи1н проблем. Simple Smile С повече упоритост мисля,че ще ти се получи Simple Smile УСПЕХ!!!  bouquet

# 32
  • Мнения: 19
И двете ми раждания са секцио и двата пъти нямаше никакъв проблем с кърменето.Както са казали мамите има много полезна информация във форума, която страшно много ми помогна! Grinning



# 33
  • Мнения: 666
Два пъти роди х секцио първия път кърменето беше ужас , т.е донесаха ми бебо и той не пожела да засуче въртеше се главата и неистово плачеше умните акушерки решиха , че ако го оставят 12 часа без храна ще засуче да ама не не засика когато се прибрахме в къщи започнах да се цедя и да му давам и така 6 месеца истински кошмар , той не пожела да се доближи до гърдите ми а камо ли да засуче с второто позната история и така 50 дена щях оше да се цедя, но по здравословни причини го спрях мисля че бебета са доста хитри в това отношение в родилния при нас ги дават на 4 ден и три дена ги хранили с биберон на 4 - тия да суче от гърда малко трудно става , поне мойте не пожелаха

# 34
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
И двата пъти нямах проблеми с кърменето след секцио.

# 35
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм кърмила, малкия не искаше, предпочете лесния вариянт /шишето/

# 36
  • Мнения: 5 393
Родих секцио и още се кърмим,нямах проблеми.Просто кърмата при секцио слиза по-късно-към 3тия ден.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз имах много кърма, но поради други, независещи от мен причини спрях да кърмя когато синът ми беше на 20 дни Confused

# 38
  • Мнения: 1 555
Аз също родих със спешно секцио и бях на антибиотици през целия си престой в болницата - 6 дена, не ми дадоха детето веднага да го кърмя, а някъде след 2 дена  #2gunfire отначало имах ужасно много кърма и бях много щастлива, но незнам какво стана след като се прибрахме вкъщи, детето ревеше нонстоп през нощта и започнах дохранване, и така след 1 месец вече нямах кърма  Cry а и незнаех как да я стимулирам, още не знаех за тези форуми  Sad а и най-вече никой не ми даваше съвети относно кърменето, дори  една лекарка  при изписването ми предложи хапчета за спиране  #Cussing out Shocked

Имай кураж и желание, а и в кърмаческия форум много ще ти помогнат със съвети, така че успех   bouquet

# 39
  • Мнения: 4 151
Аз бях възмутена когато акушерката на 3-тия ден спря добавката на малкия от раз. А аз не знаех как се кърми. Родих секцио. Тогава ми дойде кърмата и гърдите ми станаха като камък. По-добре да ми бяха ми обяснили какво да правя. Това си беше грешка. Но и явно е било предимство. Защото държах едно гладно бебе и се наложи да се кърмиме.
Постепенно се научихме. Кърмихме се до 1 год. и 1 месец.
Има положение, при което си легнала и бебето е до теб. То е най-ненатоварващо за теб  - за да не те боли раната от операцията.

# 40
  • Мнения: 574
Родих секцио и се налагаше да започна кърменето чак след 24ч. Но имах кърма и си бях оставила във фризера за попари когато спара да кърмя. Кърмих само до 8 м ,но вях затруднена и трябваше да спра кърменето.
Немисля,че може секциото да е причината, може би просто е до нагласа. И все пак си е до организъм. Не е и до форма и размер на бюста. Като има има. То за това са и АМ. Не се притеснявай ако нямаш кърма.

# 41
Здравейте,
родих и двете си деца със секцио.
Сина ми съм го кърмила до една годинка, а дъщеря ми до година и четири месеца.
Важно е веднага след раждането да започнеш да се цедиш и да стимулираш кърмата, а не да оставиш гърдите си да станат на камък.

# 42
  • Мнения: 885
Ние също се кърмим все още след секцио,за което съм много щастлива!На мен 3 пъти ми спира почти съвсем кърмата и трите пъти я връщам успешно!Мисля че е въпрос на желание и упоритост ! newsm10
kak go postiga6,na men mi namalia naposledak i makar 4e se hranim poniakoga i prez 2h ne use6tam da se e uveli4ila i se dohranvame

Общи условия

Активация на акаунт