Утрогестан мнения

  • 32 118
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
 Sad  помагали за задържане на бебето..и имали странични ефекти..изпиха ми го защото получих кръвотечение и ми казаха че плода пада Cry

# 1
  • Тук у дома с двете ми деца.
  • Мнения: 121
Много помогна на моето бебче това лекарство ползвах го до 16седмица Hug
Лежи си и всичко ще е наред

# 2
  • Мнения: 618
Утрогестана както и Дуфастона са хормона прогестерон, който е жизнено важен за задържането и развитието на плодния сак.
Имах зацапване в 6г.с. изписаха ми Дуфастон, но не ми казаха да лежа  ooooh! последва силно кръвотечение и престой в болницата където почнаха да ми дават Утрогестан и да ми вливат препарати за отпускане на гладката мускулатура. Последва два месеца лежане и слава на Бога през февруари чакаме нашето съкровище естествено смених гинеколога който не ми каза да лежа и да се пазя а напротив пусна ме да ходя командировка след зацапване   #Cussing out ooooh!

А ако ти си момичето което постоянно се притесняваше за теглото си, защото имам някакъв такъв спомен  newsm78 страничните ефекти при приема на хормони са индивидуални различни при всеки. Аз не качих килограми от тях, но повръщах много до четвъртия месец  Sick

Има много по-важни неща от килограмите  Naughty
Трябва да лежиш. Не вдигай тежко. Не се ядосвай и си почивай храни се добре и престани да мислиш за тия килограми  Naughty

# 3
  • Мнения: 110
Много помага, да, аз този Утрогестан го ползвах вагинално (по 2 хапчета) по време на цялата си бременност - сутрин и вечер! Беше много рискова, разбира се и много лежане се изискваше. Не наблюдавах никакви странични проблеми. Сумарно качих 6 кг - крайно малко за една бременност. Успех мила !!!

# 4
  • Мнения: 218
Здравейте. В 8 седмица получих кравоизлив и пиех утрогестан,но шпа и много лежане и бебчо се задържа и сега е на 3год и 9 месеца,прекрасен сладур. Горе главата ще го задържиш само много лежане, утрогестана помага.

# 5
  • Мнения: 43
много ви благодаряя изписаха ми го вагинално и то половината изтича хем лежа

# 6
  • Мнения: 1 066
Съвсем нормално е да изтича, няма къде другаде да отиде, каквото е трябвало си е свършило работата. Аз също го слагам до към 14-та г.с., вагинално 3 пъти по 2 на ден, заради зацапване. Първоначално го пих няколко дни, но много ми падаше кръвното, и се чувствах като парцал. След като започнах да го слагам вагинално всички неразположения отминаха. Моят съвет също е а го слагаш, помага. И стискам палци. Hug

# 7
  • Мнения: 60
Ее,радвам се че си ходила на лекар! Wink Приемай си хапчетата и си почивай!Явно е леко отлепване на плодното сакче и за това си прокървила!Няма страшно!След края на 3ти месец всичко ще  е  ок,до тогава се пази и не се претоварвай!

# 8
  • Мнения: 354
Нормално е да изтича... то няма как да "поемеш" всичко. Grinning И аз го приемах, само, че перорално. Направо нямах търпение да дойде време за белите глобулки и да влизам в джаза.  Laughing
Помага, спокойно. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 43
ох дано ч Sad веднъж на ден  трябва да го слагам вагинално

# 10
  • Мнения: 60
Щом са ти го предписали по веднъж на ден значи състоянието ти изобщо не  е опасно!:)

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Sad  помагали за задържане на бебето..и имали странични ефекти..изпиха ми го защото получих кръвотечение и ми казаха че плода пада Cry

Toва е хормон - съдържа прогестерон лекарството. Помага за задържане на плода. Аз имах кръвотечение доста дълго време в началото и го пих в ударни дози, в комбинация с Папаверин. Помогнаха ми.
Намери си читав АГ, който да ти обяснява каквото е нужно.
Няма как плодът да "пада" от Утрогестан.
Успех Hug

# 12
  • Мнения: 43
крэвотечението продэлжава много се претиснявам..ликарката каза нищо не гарантира..просто да пия фолиева,аспирин иутрогестан

# 13
  • Мнения: 618
Аспирин  newsm78

Чакай , чакай той не осилва ли кръвотечението  Shocked нали разрежда кръвта  Shocked

# 14
  • Мнения: 43
Аспирин протект незнам защо точно него ми изписоа

Общи условия

Активация на акаунт