За консервирането, или как да си приготвим зимнина! 6-та Тема

  • 101 728
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 917
Ще ми бъде интересно да прочета отзиви за сладкото с хрупкави боровинки. Надявам се Пролетен дъждец да сподели отзиви, ако реши да го направи.
Ще се радвам да прочета повече за направеното по този начин сладко и от The wishmaster.
Човек се учи докато е жив.

Миналата година правих сладко от боровинки- любимото ми сладко. Еми няма такава отврат- никой не го яде.Не знам дали бяха неузрели или недостатъчно варени, но голяма част от зрънцата хрупаха и сладкото горчеше. Тази година ще опитам по твоя начин с врялата вода

# 736
  • Мнения: 272
Здравейте,извинявам се ,че нахълтвам така,но имам въпрос.От една седмица чета и се облизвам,дадохте ми много идей за тазгодишната зимнина.Въпроса ми е някой има ли представа от къде мога да намеря селитра за колбаси?Питах в обикновените аптеки и ме гледаха като полезно изкопаемо или ме пращаха по цветарските магазини(бъркат я с аминиевата селитра).

# 737
  • Русе
  • Мнения: 5 170
Здравейте,извинявам се ,че нахълтвам така,но имам въпрос.От една седмица чета и се облизвам,дадохте ми много идей за тазгодишната зимнина.Въпроса ми е някой има ли представа от къде мога да намеря селитра за колбаси?Питах в обикновените аптеки и ме гледаха като полезно изкопаемо или ме пращаха по цветарските магазини(бъркат я с аминиевата селитра).

Прочети първо тази статия.
http://www.feia.info/konservantite.html

Селитрата /калиева селитра/ се добавя в месните продукти за да се запази червеният им цвят.Можеш да минеш и без нея, ако не държиш на цвета на суджука /колбаса/. Моят съвет е да увеличиш с една с.л. захарта на 10 кг месо, ако не слагаш селитра.

# 738
  • Мнения: X
Здравейте,извинявам се ,че нахълтвам така,но имам въпрос.От една седмица чета и се облизвам,дадохте ми много идей за тазгодишната зимнина.Въпроса ми е някой има ли представа от къде мога да намеря селитра за колбаси?Питах в обикновените аптеки и ме гледаха като полезно изкопаемо или ме пращаха по цветарските магазини(бъркат я с аминиевата селитра).

Прочети първо тази статия.
http://www.feia.info/konservantite.html

Селитрата /калиева селитра/ се добавя в месните продукти за да се запази червеният им цвят.Можеш да минеш и без нея, ако не държиш на цвета на суджука /колбаса/. Моят съвет е да увеличиш с една с.л. захарта на 10 кг месо, ако не слагаш селитра.
Съвършено вярно. С добавяне на захар месото не посивява, а селитрата е излишна отрова-оцветител.

# 739

Общи условия

Активация на акаунт