Кърмене и боза!?!

  • 12 010
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 348
ant G, въпреки, че честото и ефективно изсукване и на двете гърди е това, което увеличава млякото, все пак има жени, които се нуждаят от още малко подкрепа плюс горните мерки. За това някои жени  обръщат по-специално внимание на менюто си (като включват някоя приятна за тях и действаща при тях лактогонна храна) или ползват хранителни добавки като бирена мая или сминдух.

# 16
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Скреч, пила съм и съм яла всичко предлагано на пазара, освен шуслерови соли, чак сега видях, че имат комбинация. Затова бях искрено учудена, когато след бозата на другия ден имаше мляко. Още по-странно е, че след това пак съм пила, но без този "уау" ефект.

# 17
  • Мнения: 6 764
За бозата, не знам. Пила съм, защото обичам и понякога си купувам, но впечатление не ми е направило. При мен "уау" ефект има само от бананите. Супер случайно го открих. Не знам защо, но ям ли банани, положението става сериозно. Преди време нещо изведнъж изчезна кърмата...вода и банани цял ден и се нормализираха нещата.Simple Smile

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Бозата само ще ти се залепи под формата на сланинки.

За увеличаване на кърмата:

- често кърмене, хубаво изпразване на двете гърди, кърмене и нощем
- сън (по време на съня се увеличават хормоните, от които се засилва лактацията)
- течности, като чайчета за лактация
- спокойствие и само спокойствие, и като кърмиш бебето, да мислиш с умиление за него, а не за свекървата с бозата

Общи условия

Активация на акаунт