Мокреща екзема зад ухото на дете

  • 4 139
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Здравейте!
Бих искала да попитам ако имате опит да споделите как да се преборя с това чудо мокреща екзема, която се намира точно в долния край на ухото и малко зад него. Става въпрос за дете на 3г.
Измазахме какво ли не и ефекта е временен и след като спрем мазането всичко пак започва.
Стига се до рана, от която сълзи някаква течност.
Мазах с Фуцидин Н, Фуцидин, Пиоктанин, Бетноват, Крем Бочко, Крем на Нивея против подсичане с 20% цинк, един път мазах с разтвор на калиев перманганат и веднъж със смрадлика но ми писна вече.
А и дребосъка непрекъснато си човърка ухото-тъкмо заздравее и го разчопли.
Давам му и Ериус сирип уж да не го сърби но ефект невиждам.  Всичко това е лечение от кожен лекар, който ми казва мажи с кортикостероидите, за да има ефект.
Да ама то не може така до безкрай с тях, ще съсипя детето.
Моля ви ако знаете дори и бабешка рецепта но да действа да споделите, че вече не се трае.
Прави ми впечетление, че явно има и сезонност при тази екзема - през лятото нямаше проблем и си мислех, че дори е изчезнала , но щом се застуди и хоп отначало. Така и миналата година като се сетя през всичките студени месеци си я влачеше екземата.
Тъй като детето е със сини очи, кожната каза, че хора с такива очи винаги имали проблемна кожа.
И май ще да е права, защото има и според мен атопичен дерматит и му излизат едни петна по крачетата и дупето и като ги мажа с Емулиент на Адерма затихват. Да не говорим, че отначало ги лекувахме като за гъбички пак според кожната. Абе ужасссс.
 Weary

# 1
  • Мнения: 219
Привет!

Моят племеник го излекуваха с крем Родопско чудо и хомеопатия. Ще питам отново сестра ми за повече инфо Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 208
Имахме нещо подобно.
На нас педито ни изписа Дактакорт и с него много бързо се оправи.

# 3
  • Мнения: 483
При нас Дактакорт не върши работа

Общи условия

Активация на акаунт