Стягане след раждане - помощ!

  • 1 380
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Момичета, здравейте!

Имам нужда от помощ и съвет. Започвам с това, че родих преди една година по естествен път. Миналата седмица ходих на една интензивна тренировка и усетих, че от многото скачане в един момент изпускам урина. Няма да ви казвам как се почувствах - както и да е, успях да се справя някак с положението. Беше петък и щях да ходя на гинеколог следващия вторник. Всъщност, чудех се дали съм за гинеколог или уролог.

Преди да успея да отида където и да било, ми дойде и се сблъсках с втора неприятност. От няколко месеца ми беше дошло и постепенно се усилваше, докато пак стигнах до момента да ползвам тампони, та бях с тампон и превръзка за по-сигурно и в един момент установих, че по превръзката има повече, отколкото в тампона! И то не е от неправилно поставяне...

Освен че тези две неща много удрят по самочувствието, та в момента се смятам едва ли не за изхабена от раждането, наистина не знам какво да предприема. Пробвах упражнения на Кегел, но може би не бях много упорита и все забравях за тях. Мисля си и за пластика на влагалището - може би е много крайно и лекарят ще каже какво ми трябва сега. Но молбата ми е ако някоя от вас се е сблъсквала с подобно нещо, нека сподели как се е справила. Благодаря!

Възможно е темата да не е точно за тук, но в този нов облик на сайта ми е много трудно да се ориентирам.

# 1
  • Мнения: 60
Благодаря на отзовалите се на лични, не знам защо не успявате да пишете тук. Приемам още мнения!

# 2
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

В този форум можете да получите мнение от специалистите от Медицински комплекс "Д-р Щерев".
Във Вашия случай, най-добре би било да се консултирате с акушер гинеколог, защото може да има смъкване.
Относно пластика на влагалището - тази процедура може да се направи при нужда, но отново трябва да направите консултация с акушер гинеколог за повече информация.

Поздрави,
Д-р Надя Магунска
Акушер гинеколог
Медицински комплекс "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт