Избор на столче за кола

  • 1 030
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, желая да си купя столче за кола и за момента съм се спрял на две марки
CYBEX Pallas 2-fix , CYBEX Juno 2-Fix и RECARO Monza Nova IS. Рекарото до колкото знам няма накланяне на гръбчето и заедно д модела палас са до 12 годишна възраст. Това добре ли е или да си взема до 4 годишна да може да се дава по голям наклон на гърба ако иска да спи детето

# 1
  • София
  • Мнения: 44 041
Колко е голямо детето ти не пишеш.

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 44 041
и трите са крайно неподходящи за толкова малко дете.
Ако държиш да е обърнато по посока на движението(въпреки, че това е редно да стане след годинка), избери стол 9-18 кг (и по-добре с колани за толкова малко дете, другите ще са много вероятно шивоки за твоето бебенце и то ще се свлича).
Ако много държиш да е с буцата отпред задължително върви да го пробвате на живо и да видиш как точно стои бебето ти вътре и то монтирано и в кола. Но за мен това са столове за деца над година(да не кажа поне на година и половина).
Да не говорим, че наклона им е по-малък от другия тип, нищо, че имат някакъв, а детето ти е много малко и вероятно още ще спи не малко на дълъг път.
На 9 месеца все още би следвало да си ползва кошницата всъщност.

# 4
  • Мнения: 4 752
Струва ми се, че столче за кола до 12-годишна възраст е неудобно за бебе на 9 месеца. Поне такова ползваме в България и въпреки че моето дете е на две години, определено не му е удобно в големия стол. Отделно ми се струва недостатъчно обезопасено. В Белгия, където живеем, ползваме столче от 9 до 18 кг. За съжаление преди два месеца изпитахме якостта му, че една пияна мацка ни замете на едно кръстовище - на детето нищо му няма, а новата ми кола на 8 месеца е за боклука. Та мисълта ми е, че не сте още за столче до 12 години. За марка не мога да посъветвам - нашето не е нито една от двете.

Общи условия

Активация на акаунт