Как да откачим жена си от тъщата

  • 14 609
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Жена ми си говори с часове с майка си. Бабата знае всичко което става вкъщи даже и неща които аз не знам. А ако не си говорят си пишат през 5 минути по цял ден във фб и смси. Не ми е приятно бабата да в "семейната кухня".

Как да подходя? Моля за съвет и опит.

# 1
  • Мнения: 593
На колко години е жена ти? Започни и ти така да си пишеш с майка си и да и се обаждат по телфона и да  я информираш за всичко и и да и искаш съвети и на жената ще и се изправят косите.

# 2
  • Мнения: 62
Аз се чувам с майка си веднъж два пъти седмично. Но съм самостоятелен от много отдавна и не споделям много.  Ако започна да правя това което предлагаш ще е бумеранг - със сигурност жена ми ще продължи а най-много да се изнервям на две баби дето ще ни светят Simple Smile. Жена ми е на 26 а аз на 31.

# 3
  • Мнения: 3 228
Явно има много свободно време жена ти. Ако е ангажирана повече според мен няма да има толкова време да е постоянно на телефона с майка си

# 4
  • Мнения: 285
Много свободни, без работа мъже имало у нас,
че и все висят в женски форуми... Crazy

Винаги си личи кога една тема е изсмукана от
пръстите... Peace

# 5
  • Мнения: 62
Нямам намерения да се обяснявам каква ми е заетостта и има ли матриал под ноктите за смучене Simple Smile
Все пак щом третото здравей е "хейтърско" явно наистина тук няма място за татковци с тревоги ...

# 6
  • Мнения: 182
Трудна работа .... не вярвам да успееш. Но може да и кажеш, че не ти е приятно личният ти живот да е на показ.
Всъщност има един път - ако жена ти започне да те чувства своя половинка, може би. Т.е да ти има безрезервно доверие...тогава може би няма да търси майка си толкова...
Аз го имах същия проблем, но с мъжа ми. Доста години го "лекувах"...

# 7
  • Мнения: 62
Трудна работа .... не вярвам да успееш. Но може да и кажеш, че не ти е приятно личният ти живот да е на показ.


Неоднократно съм го споделял Simple Smile без резултат. Или по скоро с временен.

# 8
  • Мнения: 25 400
Скарай ги. Почвай да ухажваш тъщата.
Прави забележки на жена си, сравнявайки я с майка ѝ. Завиждай на баща ѝ, че е случил на хубава и добра жена. Въздишай по тъщата, уж тайно, ама и жена ти да разбере.
Абе, все да ви учи човек, значи...  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 14 227
Има жени, които обичат да говорят и да споделят. Ако не е майка и ще е някоя приятелка.
Може да ти се изправи косата, ако разбереш какви неща си споделят жените Simple Smile

Можеш да опиташ да и обясниш, че не ти е приятно. Малко вероятно е да престане.
Можеш да я накараш да пренасочи това споделяне към теб, но може на теб да ти стане неприятно.
Късмет.

# 10
  • Мнения: 114
Не се тревожи толкова много,някои жени никога не се откачат от полата на мама/някои мъже също/.Просто сподели ,че не ти е приятно всичко от кухнята на брака да се споделя ,дори и с майка и.Прави са съфорумките,явно и двете имат много свободно време.Като ви се народят едно,две деца,нямда имат време за приказки.

# 11
  • Мнения: 8 760
Отвратително е това  Sick
Сигурно мамчето и със съвети се включва

# 12
  • София
  • Мнения: 1 175
Като ви се народят едно,две деца,нямда имат време за приказки.
Тогава може бабата да е още по-активна Joy

Сега сериозно, и аз след почти 10 години брак се чувам всеки ден с майка ми, по-скоро тя си споделя с мен. Не ме дразни. Обажда се по време, когато съм на работа и мъжо не е близо. По-скоро й кажи, че ако може да са по съобразителни.

# 13
  • Мнения: 62
Не искам да превръщам семейството си в бойно поле с роднини. Имаме момче на 2 годинки и жена ми все още е доста ангажирана с него по цял ден. Иначе тъщата дава съвети на жена ми и как да се държи с мен и доста я надъхва за всички неща за които не смята (по нейните разбирания) че съм ок. Всички споделят с приятели и роднини. Но 2-3 часа на ден разговори и 100 смса не са ли малко прекалено за всеки ден?!?

Няма как докато съм на работа да заместя за 2-3 часа по тел. тъщата то е ясно Simple Smile

# 14
  • Мнения: 11 552
Майка ми е същата като тъща ти, с тази разлика че аз не я търся, тя звъни. Има 2000 безпл. минути, на ден по 50-60 минути разговор, за глупости!
Резултатът- от 10 дни съм с изкл. телефон, и то не за пръв път и не ми дреме. Сега звъни на приятелките ми, но и те не й вдигат. Няма спасение, брат, свиквай.
И моят много се дразнеше, усещах го. Но като й кажеш че прекалява се фръцва, не звъни 1 седмица и после отначало всичко. Така съм от 5 години. Sad

Общи условия

Активация на акаунт