Силна продължителна хрема при възрастен

  • 5 786
  • 7
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 976
Здравейте! Порових се, но намирам единствено детски теми, та за това реших да попитам. От 7 дни съм със силна хрема, още от първия ден съм на какви ли не прахчета за простуда - ефект НУЛА. Парацетамол, ацетизал , чайове. Единствено за около час помагат спрей за нос Муконазал ,но се ползва само по 3 пъти на ден и е голяма мъка. Нищо не помага... а говорим за наистина много силна хрема , а мен ме удря и в очите , не само в носа. Една седмица не мога и да спя заради това  Cry Опита се да започне и кашлица, но там я порязах бързо бързо и отмина...но хремата вместо да намаля с всеки изминал ден, се засилва. Не мога да се свържа с личната, в аптеката казват, че няма какво друго да пия... ама то не се търпи вече...идеи?  newsm78 Sad Sad

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 641
Аз успешно я побеждавам със сребърна вода. По една пипетка в ноздра 3 пъти дневно. На сутринта секрета е капсулован и излиза. При мен минава максимум за 3 дни. А последния път ме болеше скулата (явно бяха възпаление синусите), очите, зъбите, ухото, главата - ужас!
Ако искаш направи анализ на секрет от носа и ако даде растеж - антибиограма.

# 2
  • Мнения: 752
На мен ми е любопитно кашлицата как я излекува?

# 3
  • Мнения: 1 048
 Peaceклеева тинктура (около 2,50лв) се разрежда с вода и с капкомер в носа...всичко убива като микроби  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 641
Пролетта малкия беше с вирусен бронхит и аз хванах кашлица от него. От никакви лекарства не се повлия. Накрая се оправих с огромно количество чесън. По 3 глави на ядене. Чак ме заболя стомаха от него и взех хапчета за стомах, но поне кашлицата мина за няколко дни.

# 5
  • Мнения: 13
Аз съм доволна от инхалации с кармолис, то е на билкова основа, става и за пиене, правят се инхалации, като за сложат няколко капки от шишенцето във вряща вода и се правят инхалациите, като се вдиша доста пари на моменти, но е нормално заради билките в лекарството. А после, като изстине това се изпива и влияе добре и на дихателните пътища. Също съм много доволна и от вода със сол,  при положение че съм с доста силни и продължителни хреми

# 6
  • Мнения: 2 011
Когато  дълго не ми минава  хр4емата  и имам  секрети при  мен означава само  едно -  синузитът ми се е обострил.  Тогава  действам  така -  капки  с клеева тинктура и физ. р-р ( правя ги така ,  че да ми парят  но да  издържам на болката) , взимам си  и  Африн ментол , които  слагам сутрин и вечер (  нали  действат  12 часа) , купувам си Ибупром  синус  и  Геломиртол  капсулки - те са с масло от  Мирта . Действам основно с тези  неща  и  едновременно с тях  правя и  някои от тези  :  топче захаросан мед в носа- много неприятно  но  ....  <  топче от  брашно ,  ракия  и  черен пипер  - сплесквам  го и  го  слагам между веждите  като  преди това обилно съм намазала с много мазен крем. ;  - торбички със сол , коио загрявам и  слагам на челото...  Туй и то  от  мен ..  ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 976
Вчера правих инхалации с липа и започнах спрей с морска вода... днес е доста по-добре да чукам на дърво.
 За кашлицата - опита се да започне доста лоша кашлица, но веднага Боров мел/мед по 1 голяма лъжица на всеки час и сироп Мукосолван с ягода Embarassed и я порязах бързо бързо. Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт