Коледни украси греят, Августинчетата гукат и се смеят

  • 28 949
  • 739
  •   1
Отговори
# 600
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751


elliee да не би да имаш хиперлактация? Иначе за док- ми страх я е , разбираемо. УНГ , като няма нищо защо изписва капки с хибитан, те са за инфекция.

 Hug Hug Hug на всички
 

Не мога да се определя с хиперлактация, но тя някой път поцоцква често /щото примерно я мъча да заспи/ а като спи или сме някъде не яде 2-3-4-5 часа и понякога гърдите ми се втвърдяват. Защо?
Не знам вече. Днес я водих на хомеопат, изписа един куп работи, освен да почвам тях. А толкова не исках да се оказвам в тоя омагьосан кръг, да я водя на 100 лекари и накрая на никой да не вярвам. Тя пък определи, че имаме АД и ако така ни биели ваксината, тези сухи петна щели да станат на рани. Ми писна ми... За хибитановите капки-нямам идея, Милинич ги изписа, нали уж е добра и аз и ги давам. Сега, ако давам хомеопатия, сигурно трябва да ги спра. Тя и без това не е по-добре от тях.
Бебка напоследък много ръмжи-това период ли е или има някаква причина?

# 601
  • Мнения: 157

Фенистил давах аз преди и след ваксината, но при нас има защо и док. се презастрахова


Mama irina, защо да има защо, да не сте с някаква алергия? Извинявай, ако въпроса ми е много директен, но при нас каката имаше преди време проблем, при всеки хванат вирус започваха да й свирят гърдичките. От както открих хомеопатията преди около 3 години, тези неща  вече са ми в миналото, за щастие!

Уви наближаваме 4-ти месец, а още не се обръща и аз страдам от това, защото иначе е толкова жилаво бебе от както се е родил ама тежи ли му дупето не мога да разбера. Поне виждам, че вече се извърта леко, а не като преди без хич.

Мда, и ние още не се обръщаме...Май и на нас дупето ни тежи, главата и ръчичките ги завърта, дупето-не.


За стъпването на краченца - аз имам една книжка за гимнастиките и там е включено това упражнение от 4тия месец, "танцуване" се води. Ама го забравям. Доколкото разбрах не се слага да стъпва детето, а леко да се опрат крачетата, за да се изтласка.

И аз така знам, че леко се допират крачетата, но на стъпалата гладам да си стъпи все пак, без да отпускам тежестта върху крачетата му.

А някой знае ли тези помпи са нос, за които говорите, че ползвате - същото ли е като аспираторите за нос? Аз нямам нито едното, нито другото, но трябва да помисля вече, че не дай си боже ни хване някоя хрема, да съм подготвена!
Чела съм също така, че аспираторите за нос се закачат за прахосмукачката  #Crazy Вярно ли е и вие такъв ли ползвате при нужда?

# 602
  • Мнения: 1 073
good_girl_and_mother да, едно и също са. Има такива, които се закачат за прахосмукачката - Бейби вак се казват ако не се лъжа. Другите са с едно маркучле и ти издърпваш с уста. Аз имам такава, доволна съм много.

Краетата хич не си ги отблъсква, хем постоянно го подканям. Моето момче даже още недолюбва леженето по корем и заради това е си вдига и главата. Бръмчи и негодува докато си намери ръката след което се успокоява и си я засмуква. Simple Smile И така си лежи дълго време.... за какво да се мори човека, като може да си лежи кротко Simple Smile Иначе се пъне и прави доста висок мост, когато е на повивалника даже малко ме е страх,ч е точно на неговата възраст сестра му отказа да лежи и се специализирах в смяната на памперс в изправено положение. А иначе си завърта дупето и прехвърля едното краче на ляво, за разлика от вашите бебето. Явно на него главата му е по-тежка / голямо бръмбар ще да има вътре/ Simple Smile
Размина му се ваксината днес, утре пак ще ходим и ще прецени доктора дали да го боцне. Исках и ротарикса сега да мине, ама той каза, че не смее защото ще станат много ваксини наведнъж. Ааа да , 6- валентна ще бие сега / след първи прием на 4 валентна/. После пак ще дописвам. Бягам на къси разстояния сега Simple Smile

# 603
  • Мнения: 69
Да се разпиша и аз, биха ни  пентаксим, а следващата май ще е 6 валентна. Гледам да не ги мисля, само каквото трябва по календар. Сложих  по една лепенка куул пач и нямах ме проблеми.  Цяла седмица бях ме по разходки, че времето беше хубаво.  Даже ходих на зъболекар, че имах едни болки. Оказа се мъдрец,  че го вадих,  за кърменето каза че няма проблем само  едно кърмене пропуснах.
За обръщането  и моите бебета не се завъртат,  но  пък  такъв мост прави Здравко,  та чак се отласква с крака,  така го  обясних. Но аз и не бързам,  че после ще е  #Crazy 
За седналото и аз знам след 6  мес., но  ги слагам  в полу лег, че им писва все легнали. и много се кефят като ги  изправям на крачета,  стабилно  стоят, но  и  се кандилкат като  невеляшки.
За сега това от нас, лек ден.

# 604
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Има ли някой с поставена 6 валетнна ваксина? Може ли да кажете как я понесе бебо и под какво наименование е в Бг, няма никаква инфо, много странно. И наистина има тема в бг мама, че била нетествана още...

ние днес бяхме на гастро, не му откри нищо, но каза, че има слаб рефлукс щом повръща понякога. Ама май по-скоро е от това, че повече стои в седнали/свити пози и се притиска корема..изписа ни колийф и нещо бг на Хималая, дано има ефект, че да спре да плаче по време и след хранене

# 605
  • Мнения: 616
Пипи,задължително ли щом повръща понякога значи има нещо  newsm78 .Защото Дидо връща от време на време,но и той повече сгънат седи или пък при при оригането изплува или се стича леко..

# 606
  • София
  • Мнения: 357
...ние днес бяхме на гастро, не му откри нищо, но каза, че има слаб рефлукс щом повръща понякога. Ама май по-скоро е от това, че повече стои в седнали/свити пози и се притиска корема..изписа ни колийф и нещо бг на Хималая, дано има ефект, че да спре да плаче по време и след хранене
Пипи, какво на Хималая ви изписа точно?
И аз днес водих Ники на гастроентеролог - най-после някой да му изпише сироп против рефлукс - алелуя! И колики имал още и можело да продължат и до годинка Sick Лекарката беше настоятелна да започна захранване до седмица, а педиатърът ни иска да задържим до 5ти месец. Все пак чакам гастроентероложката да ми прати схема на захранване и ще я обсъдя с педиатъра. Иначе му вдигна количеството мляко и той май е по-доволен, че яде повече Laughing
Ники пък си откри палеца преди няколко дни - нищо не признава вече - ни биберон, ни чесалки - първо го дъвче настървено и едновременно с това говори, после го засмуква със страшна сила.

# 607
  • Мнения: 397
Ижинка, друго каза ли ви гастрото? И ние ще чакаме до 5-ти месец за захранване. При положение,че и хемоглобина и беше добре ,няма смисъл по-рано.   Simple Smile
ПП : тъкмо щях да те питам не беше ли в четвъртък прегледа ви,а то било вече четвъртък...как лети времето ...

# 608
  • София
  • Мнения: 357
Хихи, Espresso, и аз не съм особено наясно кой ден кой е - те всичките са еднакви, добре че записвам някакви ангажименти в телефона, та да звънне аларма и да покаже кой ден е Crazy
Какво друго каза - да не съм се паникьосвала толкова от този рефлукс, ще станело много по-добре, когато започне захранването, тогава след хранене с пюре нямало нужда да се дава сироп. Рефлуксът вече станал едва ли не ежедневие, около 60% от бебетата го имали.
Опита се лекинко отново да ме върне към Фризовом, но бях категорична, че няма да му дам отново - докато го пиеше наистина имаше колики и не се стоеше около него.
Каза, че също причина за връщане е неправилното оригване - не трябвало да го държа с лице към мен, защото му притискам стомахчето, а с гръбче - с една ръка го държа през гърдите, с друга между крачетата и така да го нося, докато се оригне.
Според нея нощното мятане и неспокоен сън не се дължат толкова на киселините, а на колики.

Последна редакция: чт, 18 дек 2014, 21:26 от ижинка

# 609
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
...ние днес бяхме на гастро, не му откри нищо, но каза, че има слаб рефлукс щом повръща понякога. Ама май по-скоро е от това, че повече стои в седнали/свити пози и се притиска корема..изписа ни колийф и нещо бг на Хималая, дано има ефект, че да спре да плаче по време и след хранене
Пипи, какво на Хималая ви изписа точно?
И аз днес водих Ники на гастроентеролог - най-после някой да му изпише сироп против рефлукс - алелуя! И колики имал още и можело да продължат и до годинка Sick Лекарката беше настоятелна да започна захранване до седмица, а педиатърът ни иска да задържим до 5ти месец. Все пак чакам гастроентероложката да ми прати схема на захранване и ще я обсъдя с педиатъра. Иначе му вдигна количеството мляко и той май е по-доволен, че яде повече Laughing
Ники пък си откри палеца преди няколко дни - нищо не признава вече - ни биберон, ни чесалки - първо го дъвче настървено и едновременно с това говори, после го засмуква със страшна сила.

Бонисан ни изписа + колийф и био гая. Като те слушам, май сме били при една и съща лекарка, в Детско здраве, нали Wink

Аз честно казано мисля, че бебо няма рефлукс, едва ли ще се появи в 4тия месец и то с повръщане едн път на 2-3 дена. Но определено го мъчи коремчето и дано помогнат горните неща.

Преди малко пак плака и не искаше да суче, накрая се принудих да направя АМ и да го храня прав, само така му беше ок. Но го излъгах след като се засити малко и му се приспа да му бутна гърда и посука 15тина минути. Дано не вземе да се отбие така, днес за втори път ми го прави, а не винаги мога да изцеждам като реве като лъв.

# 610
  • София
  • Мнения: 357
Пипи, май наистина на едно и също място сме били Sunglasses, при Куманова. Аз на Ники му давах маслото от копър Бонисан, първите два месеца - не видях да има особен ефект, но дано при вас да свърши работа. А това, че повръща на 2-3 дни пак не е гаранция, че няма рефлукс - Ники не повръща, но за сметка на това има киселини Sad
Ама какво им става на тези бебета - хайде, да им съзрява вече храносмилателната система.

# 611
  • Мнения: 36
Ваксината се казва Infanrix hexa.На моя син са му слагали три пъти такава ваксина плюс ротарикс.Не е вдигал температура и си ги прие без проблем.

# 612
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Ваксината се казва Infanrix hexa.На моя син са му слагали три пъти такава ваксина плюс ротарикс.Не е вдигал температура и си ги прие без проблем.

Мерси за информацията.

А в Бг ли ги слагаха? Дали и в Бг е същата ваксина? Учудвам се, защото първо ги има от този месец и второ те са през месец- 2, 4 и 6ти, как така на под 4 месеца ги имате 3 пъти  Rolling Eyes

Накрая просто ще рискувам с двете шествалентни и ще се моля нищо да не му стане, въпреки изчетените ужасии, че подобна шествалентна изтеглили от френския пазар заради това, че причинявала тежки увреждания..млъквам, да не ви филмирам и вас, все се надявам, че у нас е дошла "правилната" ваксина, но нещо не се оправям с отделните производители коя коя е.

ижинка, да, и аз това викам, как може на 4 месеца да е толкова зле Sad той даже беше се оправил и от скоро е по-зле...

# 613
  • Мнения: 397
Ами аз съм по-навътре с датите,че като надписвам пликчетата за кърма и ми се налага всеки ден да гледам на компа датата  Laughing Само събота и неделя усещам ,че и двете бебета са в къщи  Laughing
И ние си ходим с коликите още Sad Пипи...май всичко е възможно. Моята мома във втори месец се оригваше само докато пуснеше гърдата и продължаваше да си  цока, а сега - ела ни виж...рев, мъкнене по 1 час  ooooh!
Някой ориентирал ли се е да сменя кошчето за кола или да има столче от 0 до 18,че да препоръча  newsm78 Искам някое по-хубаво и да ляга повечко. Че кошчето за кола знаех,че няма да ни е особено потребно и беше по-обикновено. Но сега искам нещо по-стабилно  Peace
Асти, определено предпочита да се завърта на ляво,май само веднъж се завъртя обратно  Peace Не е проблем , и други бебоци виждам са така  Peace

# 614
  • София
  • Мнения: 357
Днес ще досадя, но пак да се включа. Espresso, няма да сменяме още кошницата, че има още доста място в нея, но като му утеснее мисля да вземем пак на същата марка едно от тези двете: 1 и 2

Общи условия

Активация на акаунт