Коледни украси греят, Августинчетата гукат и се смеят

  • 28 947
  • 739
  •   1
Отговори
# 630
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
[
elliee, под мятане имам предвид - рязко въртене на главата на ляво и дясно, опъва крачетата понякога и изпъчва коремчето от време навреме - и това го категоризирам, като мятане, защото самите движения са едни резки и отсечени. Вечер се случва най-рано около час-час и половина след като е заспал. Аз не знаех, че има колики още, но по описанието ми лекарката така реши. За мен са си чисти газове, които го мъчат.
Да ви кажа донякъде ме успокоявате, че не е само моето бебе т.е. не ни се случва нещо извънземно. И при бебка е рязко въртене на главата и си врътка и дупето. Ама не мислех, че са колики, щото не плаче като примерно в 2-я месец дето го правеше. А наистина тогава спрях и Лефакса. И много пръцка. Ами дано е това. Само дето като започна педито каза, че са колики, миналия месец като и казах, че продължава тя каза, че е щото и е топло. Thinking
Опитвала съм я да я вдигна, гушкам, успокоява се и продължава да спи. Оставям и пак започва. Не се оригва. А по цяла нощ си цоца.
fiona, моята мома май не обича да и е топло. Доса гола стои вкъщи и никога не съм видяла да трепери или да и настръхва кожата. Ама лесно заспива в количката, където доста я навличам и и става тясно.
Някъде има ли схема за захранване със зеленчуци да се започва? Да почета малко, че ние така ще захранваме, а малко ми е тъмна индия. Може и да е писано, ама аз малко като камилата. Simple Smile
И исках да питам, мога да си намеря домашно месо, ама става ли да го замразявам на порции и колко грама се слага в една порция? Да си го направя на пакетчета.

# 631
  • Мнения: 1 390
Фанито, не го кисни детето в сол и ракия, надали ще помогне, само ще го измъчиш и напиеш hahaha дреб два пъти е имал хрема, и двата пъти го метнах до педиатърката да го преслуша дали дробовете са чисти. След това първия път смуках сополите и капах тобрекс(май, не съм съвсем сигурна, че тези са капките), оправи се за десетина дни, а втория път смуках сополи с помпата за прахосмукачка и капах кърма, оправи се за 3-4 дни. И двата пъти преди смукането пръсках назален спрей тетрисал, много е хубав. Тоест дреб не реве, като пръскам, което с другите пръскала не се случва Simple Smile
Аз имам готови пюрета, обаче ако си ги правех бих давала чисти зеленчуци, смесени с кърма или ам. Не е ли малко рано за сирене? newsm78

И дреб се върти нощем, но не се буди. Последните дни май го мъчат газове някакви, защото иска само на ръце и се оригва след половин час. Пак започвам да давам лефакс, ще видим дали ще има подобрение. Така или иначе в понеделник ще го метна педиатърката да го види.

За пюретата взела съм на хипп, като че ли най-много доверие ми вдъхват. А домашни плодове и зеленчуци нямам, не искам да експериментирам с купешки. Дори тези в био магазините имат вкус на пластмаса, не знам кое толкова им е био-то #Crazy

Да се похваля, избрах подаръци за половината фамилия, много съм доволна! Обаче на мм какво да му взема нямам идея...

# 632
  • Мнения: 334
Лелеее вие и пюрета сте купили!!!Аз мисля с тиква да започна-защото имам домашна в нас и да прибавя кърма само да видим дали ще му хареса. Знам за броколите  че не се препоръчват в началото, защото водят до колики. Или картоф или тиква или морков или ориз , или смесени.Това ми каза педито. Аз не знам сега като почна с домашна тиква по лъжички...как ще знам , че е изял цял буркан, за да започна следващия зеленчук?? Какви лъжички да купя? А купа или направо от буркана?

И аз мисля на гербер да продължа само защото тяхните са най-малко като количество-80 гр. На хип няма толкова малки, а то в началото ще има да изхвърляме яко пюрета. Дано ги харесат и започнат да ги ядат от раз.

Аз се чудя кога да почна дали на 5 м и половина или на навършени 6, тъй като сме  изцяло на кърма.
А сокчетата тях кога?

Много ми е объркано, имам чувството,че нещо ще оплескам.А колко дни да даваме един зеленчук само  и кога да го сменим.Ужас....дано не се появат коликите...не че до сега минаха де... ама все пак:)

# 633
  • Мнения: 157
good_girl_and_mother, лекарката ви хомеопат не спомена ли Туя? Това е хомеопатично лекарство и аз го давам преди ваксина, в деня и след деня на ваксинирането.Ако е хомеопат, просто би трябвало да ти го е казала, защото туята е за по-лесно понасяне на ваксините.
С момичетата в групата във фейсбук онзи ден пак коментирахме това,тези,които са давали туя, казаха,че не е имало никаква реакция от ваксината . Аз лично още от преди 5 години с дъщеря ми съм давала ,така че  е изпробвано
По другите теми не мога да се включа, че не съм чела нищо, само последната страничка...

Хубав ден на всички
  bouquet

Да, вчера като говорих с нея по телефона, точно за това лекарство спомена. Било специално за след ваксина и имало смисъл само ако се даде до 30мин. след ваксинирането. Така ми каза. Затова решихме, че ще остане за следващия път (евентуално).

Относно рефлукса - изобщо не съм се замисляла дали има или няма. Факт е обаче, че и при моя се случва да връща като че ли малко мляко, т.к. съм го забелязала да преглъща след това (все едно да си го изпие обратно  hahaha), но не съм забелязала това да го притеснява по някакъв начин. Глътне си го и това е. Не плаче след това. Щом не му пречи на детето, значи всичко си е ОК значи, така си мисля...


Кога почвате да захранвате малките и с какво ще започнете, мислили ли сте? Мен малко ме обзема ужас, защото с кърмене мие лесно , сега трябва да почна нещо ново...да го мисля, как ще го приеме и дали ще му хареса. А и кърмата така ще намалее....Та идеята ми е, вие ли ще правите първите пюрета или ще купите и ако да, на коя марка сте се спряли?
Аз страшно много исках да му направя домашни пюрета, бях изчела почти цяла книга за това как се приготвят, даже си бях направила списък с покупки за всички неща, които ще са ми нужни за приготвянето им. После се замислих.., ми то ние ще се захранваме средата на януари...тогава всички плодове и зеленчуци по пазарите са меко казано "изкуствени"...та най-вероятно ще правя само домашни от картофи и моркови(има едни био моркови съм виждала в някои хипермаркети, не помня точно къде...), а пюрета от други зеленчуци/плодове, които не са сезонни - ще купувам готови.
А вие как мислите - от какво друго подходящо (плод/зеленчук) би могло по това време на годината да се направи пюре?

# 634
  • Мнения: 1 390
Ами бяха намалени, пък мм взе бонус и за какво да го похарчим.... Embarassed hahaha

Аз имам кухненско кантарче и мога да изтегля точни дозировки. Даже по едно време обмислях как точно да претегля дреб на него hahaha ама не измислих hahaha

Аз нали, щото имам много време, хвърлям по едно око и на юлските бебоци и там бяха писали за захранването. От бурканчето не е ок - пресипваш с чиста лъжица, за да не влизат други вещества и бебешка слюнка вътре и да издържи до другия ден. Там бяха дали и схема да се чака 7 дни преди въвеждане на нов зеленчук, за да се види дали има алергии и как влияе. Запомних следното - нова храна в понеделник Simple Smile лесно и удобно, особено за помнене.

За яденето от раз - първо трябва да разбере, че това, дето го даваш, е храна, и чак тогава да реши дали го харесва или не hahaha

# 635
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Момичета, наминавам да ви питам нещо което мен ме затруднява доста.Как пазарувате от кварталните малки магазинчета и бакалии, в които количка не може да влезе? Аз не бих оставила детето си отвън дори и за малко, така че това не е вариант, но често се случва да не мога да пазарувам и да трябва да чакам все придружител. newsm78Как се справяте с това?

# 636
  • Мнения: 438
Espresso нямам възможност сега да пиша, но ако гастрото не ти е дала схема може да се включиш в темата за АБКМ. Аз още чакам схемата от гастрото / дали не ме е забравила  Rolling Eyes/, ако искаш ще ти я пратя, когато я получа.

И аз се записвам на опашката за схемата Peace, че бебо е с обремененост към АБКМ. Баткото беше с доказана такава и много трудно и бавно захранвах (до 3 годишен) И сега ще захранвам също бавно и внимателно.

# 637
  • София
  • Мнения: 357
fiona, ти трябва много да обикаляш за полегата пътека - то те са такъв кът. Веднъж трябваше да мина от Борисовата до Полиграфическия и добре, че ми казаха, че има подлез с такава пътека, че се бях запътила към един с релси - никога не съм се качвала или слизала с количката по релси - страх ме е.
Espresso, малко е качила наистина - имаш ли подозрения защо - кърмата ли не й стига или не иска да яде просто? Колко кг е сега?
fanito01, със сирене ли? Не е ли прекалено рано на тези незрели стомахчета да им се вкарва сирене - а и то както не е ясно кое сирене е читаво, кое не - още по-несигурно ми се струва. На Ники в една поликлиника му бяха изписали Виброцил и Назик кидс и нито едното не му сложих - педиатърът му каза, че и двете са за по-големи деца. Затова, ако видя, че нещо подсмърча му пръскам Еуфорбиум - хомеопатичен е.
elliee, не мога да помогна със съвет за замразяването на месо, но относно колко грама са в една порция - имам едно пюре с пилешко или пуешко (не помня) - то беше май не повече от 10% от цялата смес.
gretalinka, със сокчетата аз няма да бързам никак - ще дам около годинката чак - не виждам нищо жизнено важно в сока, могат и без него. Майка ми е укорява заради това - аз съм пила сок ябълка и морков на два месеца. но да ме извини - 30 години са минали от тогава Crossing Arms Naughty
Lunno momi4e, по принцип не пазарувам от кварталните точно, защото не мога да се набутам с количката, затова ходя до най-близкия супермаркет. Но, ако нещата са супер належащи - имам късмета мъжът ми да работи на 5мин, от нас - паркирам при него и отивам до магазина, но се случва много рядко и само веднъж беше спешно пазаруването и мъжа ми го нямаше - оставих количката в нас и с детето на ръце отидох.

# 638
  • Мнения: 397
Специално за пюретата с месо знам,че се препоръчват купените заради миниатюрната доза месо и обработката му.
Mama irina, с удоволствие бих огледнала схемата ви. Ние имаме,но не бих го нарекла схема. Лист, в който липсват глаголи , пише само първо захранване,второ захранване и трето захранване. Не пише през какви периоди се прави и след това са изброени другите храни в кой месец се дават . Засега ни е казано като всички - без глутен, а заради киселинността  и рефлукса- без морков.
Ижинка,идея нямам от какво е...Вчера така изпаднах в депресия,че явно не се грижа добре за детето. Пуснахме и изследшания - нищо не излезе там. Имаше дни,в който не ядеше много,но те бяха 3-4. Кърма има засега... Направо изпаднах в шок като видях кантара.  newsm45 Както не исках да захранвам,сега нямам търпение Sad Сега е 68 см и 6650 гр. Това е с 4 см над средното за момичета и с 500 гр под нивото. При положение,че ние наддадохме 1100 гр първия и 900 гр втория месец.  Иначе вчера мъжа ми ме успокоява,че два бебока около нас са така ,с по един месец са по-големи. Едното го захранват и пак не е наддало, а другото - 300 гр, но пак не е 120 Sad И колежките му на работа го успокоявали,че и при техните в 4-6 ти месец е имало такъв период. Единственотрно,което ми хрумва е да пусна пак урина ,но в друга лаборатория.  newsm78 Приемам идеи и съвети всякакви... Иначе я мъча за ядене всеки ден по 1 час ,но тя се върти като шило ,сукме два пъти и зяпне на някъде другаде...

# 639
  • Мнения: 1 390
Как 500гр под нивото??? Ще проверя, но дреб също го изтеглиха 6650гр и това е с 50гр под средното за момчета според табличката, в която му ги пишат. Мен ме е страх да се похваля, но вчера дреб беше горе-долу спокоен. Аз го подозирам, че ми направи хем криза на растежа, хем еквивалента на кърмаческа стачка. С песни и носене горе-долу се кротнаха нещата, поспряха бесните ревове. Дано се е приключило вече...

Аз съм катерила и слизала по тия стълби с релсите, но си е ад и гледам да ги избягвам максимално.

И аз не пазарувам от кварталните магазини, имаме била по път и ако трябва да пазарувам минавам от там. Иначе ако трябва да вляза някъде, където не мога с количката и ще пазарувам едно-две неща съвсем набързо го зарязвам отпред. Ако ми трябват повече неща или отлагам, или се тъпча с количката.

Днес пристигат свекърите, ще им метна дреб да го разхождат, а аз ще се наспя. Че напоследък няма достатъчно сън за мен, много ще е хубаво.

Весел уикенд на всички!

# 640
  • София
  • Мнения: 357
 Еспресо, тя може и малко да е качила, но реално килограмите й според мен са си добре. Остави го това средното за момичета. Ако се отплесва докато яде задръж й вниманието. Моя приятелка, и тя с августовско бебе, имаше същия проблем с малко качване миналия месец. Тя си сложи шарен гердан с някакви по-едри топчета и малкият се заглеждал по него, играел си с него, докато суче и не се е отплесвал да се върти и да гледа настрани. Стараеше се и много често да го слага на гърда, дори и да не дава признаци на глад - просто да е там и да суче. И се оправиха нещата.
Дани, завиждам ти, че бебо приема баби и дядовци и няма проблем да го вземат те и да се разхождат с него. При нас вече не става - миналата седлица майка ми идва за два дни и малкото зверче ореваваше света в момента, в който тя го вземеше.

# 641
  • Мнения: 397
Забравих да пиша и за кварталните магазини - и аз в никакъв случай не зарязвам количка, В тесни магазини влизам само ако съм с друга мама или някой да е с мен и влизаме на смени,а покупките или от хипермаркет или чакам мм да се върне от работа и му правя поръчките по телефона, че и за другия ден да имам запаси за през деня. Налага ми се да мисля дългосрочно - да имам в запаси инаги паста за зъби, памперси,лекарствата на малката, храна  и т.н.
Дани, не съм се втренчила в мерки,просто замисъла ми е ,че разсъждавахме с педито,че е доста по-дълга,а килограмите и не са за дължината. Но притеснителното не е това,а 120-то грама... Sad Иначе тези таблици са различни,няма установена единна таблица  Peace

# 642
  • Мнения: 397
Ижинка, не взимам на сериозно таблиците,  но като знам,че съм имала беба 6 кг на 61 см,а сега 6 и половина и е 68 см... Реално почти за 2 месеца е качила 600 гр. И аз предлагам почти постоянно , но не иска Sad За таблиците просто не се изразих правилно, споделих си разсъжденията ,а реално не се шашкам от тях  Peace

# 643
  • София
  • Мнения: 721
Здравейте коледарчета !
По темите само в Била до нас пазарувам. Влязох в един плод и зеленчук до блока ми и обърнах касетка с трушия...изкарах си акъла и вече не влизам в малки магазини. Иначе бебе само пред магазин абсурд, особено след като гледах забравения от мен клип Run away train...даже в детката на баткото с количката на ръце изкачам 6-7 стълби.
Еспресо моята девойка почна да се разсейва от двайсетина дена и я закротвам често на дивана и като палатка я покривам с одеалце за да и стане тъмничко и топло.

# 644
  • Мнения: 1 073
Здравейте и от нас. Ние отчетохме 69см. и 7,4 кг. пи доктора. Вчера Коко си получи 6 валентната ваксина и да ви кажа хич не му е добре. Много го боля. Спа 4 часа след това и като се събуди започна едно неспирно скимтене. Слагам кул пач на убоденото, но видимо го болят крачетата. Държи ги постоянно свити, не ги опъва. Заспа снощи час по-късно от обикновено  и събуди само веднъж и после чак сутринта. Поддържа лека температура, не съм я мерила. Нищо не съм му давала още. Обаче нямаква гадна каплица се появи и му потече даже носа. Продължава да скимти и днес. Само го гушкам. Дано мине по-бързо неразположението.

Общи условия

Активация на акаунт