Фон дьо тен

  • 11 069
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: dani75
Цитат на: DEianaZ
a  хубав ли е антибактериалния фон дьо тен на Манхатан?

Хубав е, придава лекота на лицето, не е тежък, аз съм доволна.

пише , че е дишащ каквото и да означава това, днес си го купих( повлиях се от вас!!!!) сложих си го , а отгоре слага ли се пудра??Та ложих си го и изведнъж се намръщих и ми останаха браздички, защо така?

# 46
  • Мнения: 871
Аз го слагам на много тънък слой, и да, слагам пудра, но на мен браздички не ми остават Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 5 228
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: dani75
Цитат на: DEianaZ
a  хубав ли е антибактериалния фон дьо тен на Манхатан?

Хубав е, придава лекота на лицето, не е тежък, аз съм доволна.

пише , че е дишащ каквото и да означава това, днес си го купих( повлиях се от вас!!!!) сложих си го , а отгоре слага ли се пудра??Та ложих си го и изведнъж се намръщих и ми останаха браздички, защо така?


Може да си го сложила върху сух участък от кожата - преди да сложиш фон дьо тен е добре да си хидратираш кожата с подходящ крем. Друг вариант е да не си го нанесла добре - да си сложила прекалено много. Фон дьо тен са разнася много добре с безименния пръст.

# 48
  • Мнения: 871
Цитат на: Sim
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: dani75
Цитат на: DEianaZ
a  хубав ли е антибактериалния фон дьо тен на Манхатан?

Хубав е, придава лекота на лицето, не е тежък, аз съм доволна.

пише , че е дишащ каквото и да означава това, днес си го купих( повлиях се от вас!!!!) сложих си го , а отгоре слага ли се пудра??Та ложих си го и изведнъж се намръщих и ми останаха браздички, защо така?


Може да си го сложила върху сух участък от кожата - преди да сложиш фон дьо тен е добре да си хидратираш кожата с подходящ крем. Друг вариант е да не си го нанесла добре - да си сложила прекалено много. Фон дьо тен са разнася много добре с безименния пръст.

Да, задължително преди да се сложи фон дьо тен, се нанася крем, но тя сигурно това го знае Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 9 374
Цитат
пише , че е дишащ каквото и да означава това, днес си го купих( повлиях се от вас!!!!) сложих си го , а отгоре слага ли се пудра??Та ложих си го и изведнъж се намръщих и ми останаха браздички, защо така?

Вариантите са два:
-или си го сложила направо, директно върху кожата без крем отдолу
-или си сложила малко по-голямо количество.
Значи, реда за нанасяне на фон дьо тен е:
- почистване на лицето. Въобще всички мазила се нанасят изключително и само на чиста кожа. Иначе сe получава кофти комбинация: козметичeн продукт+ мръсна кожа (пот, прах, микроби). А от там и проблемите с кожата-пъпки, възпаления и пр., които по правило сме свикнали да приписваме ан фон дьо тена или пудрата. Може да се получи допълнително замърсяване на крема, който ползваме или каквото се ползва там, ако е в кутийка, особено
- нанасяне на овлажнител/крем с фактор. Смятам го за задължително за един дневен крем. Поне 15-ти фактор. Аз съм с 25 на Елеа.
По въпроса за фон дьо тените и за ползата от тях ще кажа, че съвременните фон дьо тени са обогатени с антиоксиданти, овлажняващ комплекс, а вече повечето от марките (шанел, герлен..) имат и слънцезащитен ф-р 15. И много други благинки, но трябва да търся сега. Съдържат растителни фитопигменти, които отразяват слънчевата светлина, придават свеж и здрав вид на лицето. И е по-добре, все пак, кожата да бъде в контакт с тези съставки, отколкото с мръсният въздух навън Wink .
Създава се един профирен воал на лицето, който ни защитава. В зависимост от това в кой сезон използваме фон дьо тен и какво искаме да постигнем като ефект, и типа кожа, разбира се, има фон дьо тен на маслена основа, на водна основа, матиращ, светлоотразяващ и пр. и пр.
- Нанасяне на фон дьо тен. Започва се с минимални количества -една капчица. Разнася се. И то си показва-достатъчно ли е или иска още. добре е да се нанася на реално осветление. В смисъл, ако ще излизаш навън в слънчев ден, то не е добра идея да нанасяш фон дьо тена на изкуствената светлина в банята, например. няма да имаш ясна представа, колко точно напластяваш, а от там и нежелан театрален ефект.
- Отгоре лек воал с пудра. Естествено, ти трябва голяма мека четка. Просто за фиксиране. макар, че ако фон дьо тена е матиращ-няма кой знае каква нужда от това.
- Руж. съвсем скромно на скулите. просто за естествен цвят на лицето
Препоръчва се ружа, обаче да се нанесе, след червилото и сенките,з а да не се прекали с него. Wink

# 50
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 695
 202uu   202uu   202uu   202uu

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
На мен най ми пасна фон дьо тена на Ив Роше. Купувам си го от магазините на Бонжур и струва към 14лв.
Кожата на лицето ми е чуствителна, смесена в зона-Т, и с розация Imp
Скрива всякакви дефекти Laughing  по лицето.

# 52
  • Мнения: 192
Аз използвам MAYBELLINE-EverFresh  или на LOREAL-Cashmere Perfect,пудра не ползвам.

# 53
  • Мнения: 4 176
Пробвала съм всички възможни марки. От няколко години ползвам на Estelauder "dublle matt" i sam mnogo dowolna.
Ne pravi kozata rozova , i pridava matov kadifen afekt. s SPF 15 e.
Cena 55 lewa. Struva si.
Ne prawi liceto izkustweno i nikoi ne zabeliazva che imam findeten.

# 54
  • Мнения: 5 539
Благодаря на всички за мненията.Grinning
След като вчера си взех градска отпуска Wink  и пообиколих магазините, накрая се спрях на новия фон дьо тен на Манхатън. Казва се Wake Up Make Up и има светлоотразителни частици. Просто това ми допадна най-много. Иначе и другите които пробвах бяха хубави, но този най ми пасна на кожата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт