Къде да се оплача?

  • 4 159
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 005
За какво ще се оплакваш? Че някой те заговаря на улицата? Как ще е формулирано оплакването?


"Едни гадни , долни и нахални мангали ме притесняват ! " 
 
Изобщо не са за съжаляване. Някои са в по-добро положение от нас. Не ги съжалявам, мога да кажа,че дори ги мразя. А който иска да ги защитава  Simple Smile

На който му е жал за тях , да си ги прибира  у дома . На защитниците им - явно не са ви нападали , дано не ви се случва !

# 16
  • Варна
  • Мнения: 249
Просенето и говоренето на мръсни думи мисля,че са забранени.
Отиди в полицията и помоли за съвет.Поне една патрулка да сложат за известно време,че да ги разгони.Много неприятно наистина! Sick
Гледай да избягваш района колкото е възможно.За мен това е реална заплаха.Скоро обраха баща ми!Бутнали се в него,питали го за нещо,той ги помолил да не го занимават и готово... Cry
Пази се!
В неделя когато  бях на автогарата и чаках, един дойде пак така, уж щеше да ме пита нещо и изведнъж гледам, че вече е седнал до мен  Close казах да не ме занимава, станах и се преместих. След това идва друг, все едно са се уговорили, пак по същия начин и него го изгоних.  #2gunfire Нямам нерви вече....и напоследък това се случва всеки път когато съм там.

# 17
  • Мнения: 1 005
Когато някой досадник те приближи , звънни на спешния номер и им кажи , че група мангали се опитват да те оберат , а ти си сама и нямаш защита . Поискай екип на полицията да те посети веднага , защото те нападат . Ако се опитат да те метнат от тел. 112 , им напомни , че разговора се записва и ще държиш лично отговорен оператора .

# 18
  • Мнения: 609
Тези от 112 не помагат особено много.Откраднаха ми чантата,заедно с два смартфона и очила (слънчеви,със също толкова слънчева цена Grinning),лична карта и малко пари в брой .Случката се развива преди две години , в Слънчев бряг . Звъня аз от телефона на мм на 112 и ги питам как мога да си получа чантата обратно или ако не е възможно това,евентуално може ли да се засилят полицейските проверки? И жената познайте какво ми отговори ? Grinning Цитирам дословно :
"-АБЕ,госпожа....Вие какво ми обяснявате някаква си там чанта?!? То няма полицаи да откликнат на сигнал за изнасилване ,вие за чанта ми говорите.Миналата седмица имахме два сигнала за изнасилване . Моля Ви,оправяйте се както знаете. "
... Какво повече да кажа ...

# 19
  • Мнения: 6 873
Аз ,също.Хич не ми е жал.Стана ми гадно само веднъж и то беше,защото беше детенце-ромче,глухонямо.Седеше и чупеше орехи в двора на близко училище.Попитах една позната,учителка във въпросното училище,тя ми каза,че детенцето си е забравило паричките и няма какво да яде...Много ми стана мъчно.Отидох и купих една торба с хапване,подарих му я.Зарадва се много,а за мен това бяха най-добре похарчените пари .
Чудесна постъпка!  Hug

# 20
  • Мнения: 609
Аз за себе си осъзнах ,че не е важно какво получаваш,а какво си дал.Колкото и клиширано да звучи.А пък и как да не му помогнеш на детенцето... То сърцето ти се къса,като го гледаш...
Михаела,благодаря ти ! Усмихна ми деня . Hug

# 21
  • Varna
  • Мнения: 2 594
И кО сЯ, България е на осмо място по брой на полицай на глава от населението, 112 казват, че нямаме  достътъчно полисмени не за кражба на чанти, ами и да пратят такива на местопрестъпление за изнасилване Shocked ooooh!....................Ай, сиктир бе!

Патриша,

Браво кака за постъпката  bouquet  Човек си!
 

# 22
  • Мнения: 609
За огромна жалост,така се оказва.Ама какво изобщо да се учудваме,то цялата ни държава е такава.Не искам да отварям тема за институциите,които служат само за украса ( колкото да се каже ,че има нещо там някъде,във време и простанство Rolling Eyes ).Както и да е ,дълъг е за разискване този общонароден,ако мога така да се изразя, " проблем" . Отклоних се малко .. В размишления . Grinning С няколко думи,за обобщение - Дами и господа,изнасилването явно НЕ е сериозно престъпление! Grinning Честито,драги българи ! Grinning

Делта,благодаря ти много.Да си кажа и аз,ти си ми една от любимките във форума.Чета те всеки път,с интерес . Heart Eyes

# 23
# 24
  • Мнения: 609
С пожелания за много усмихнат и прекрасен ден,Делта .   bouquet

# 25
  • Мнения: X
То пък едни изнасилвания на Слънчев бряг... Напили се и не са сигурни дали са искали, или не са да се таковат. Мястото е като Вегас - каквото кажеш и направиш там - там си остава.
По темата - по принцип такива поводи полицията ги подминава. Първо защото те не могат да направят нищо. На теб пък ти трябва отдел юрисконсулти, за да напишеш трезва и подкована законово жалба. Решението (според мен) е - всякакви предавания като "Частен случай", "Господари на ефира" и подобни. Вади телефона, дръж го здраво и записвай. Пусни клипа в масови фейсбук-групи с коментар за държавата и полицията. Целта е да се постараеш да стигне до възможно най-голям брой хора, да се задействат от телевизията, а когато те се задействат, ще се размърда и полицията.

# 26
  • софия
  • Мнения: 2 542
То само там да бяха .... Много са ми неприятни,мноооого.Аз имам една теория какво трябва да се случи с ромите,но няма да я споделям,че ще ме изритат от форума .  Grinning
и аз имам подобна smile3505

# 27
  • Мнения: 851
По гари и пазари е така...На мен не ми се е налагало да се справям с такава ситуация. Обаче винаги си намирам компания по време на път. Особено във влак, винаги има кой да те заговори. Нямам пътуване, което да е минало без запознанство. Съветвам те да направиш нещо такова, да не оставаш сама. Дори докато чакаш, може да се прикрепиш към някого.

# 28
  • Мнения: 609
То само там да бяха .... Много са ми неприятни,мноооого.Аз имам една теория какво трябва да се случи с ромите,но няма да я споделям,че ще ме изритат от форума .  Grinning
и аз имам подобна smile3505

 Ама,засега,ще е тайна . Mr. Green Peace

Общи условия

Активация на акаунт