Идва Баба Зима снеговита и подаръци за всички СЕПТЕМВРИйчета на Коледа ще има!

  • 57 350
  • 704
  •   1
Отговори
# 375
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Блаодаря Фейт.Той сутринта имаше Т,но не дадох нищо.Сега няма и ще го следя днеска и утре дали ще вдигне и ако не от вторник на ясла.Кашлицата от Хустагила и Вентолина намаля доста.Вчера кашляше буквално на всяка минута,но днеска почти не кашля.

# 376
  • Пловдив
  • Мнения: 449
Тия дни не ме допускаха до компа все беше зает от някой.
На патерица да честитя именните дни на Тони на мама Нуб и на половинчо на Фейт.
Да са ви много здрави!
Всички болни да оздравяват.
Мишо пи 10 дни АБ и капки в носа по антибиограма,но сополите не изчезнаха и кашля както и преди лечението.Май този път не успяхме да излекуваме бактерията,но ще видим при проверката на секрета след няколко дни.
Иначе да си го похваля,за рисунката за Коледа - беше оценен с грамота и сега ще чакаме да ни я изпратят от Велико Търново.А на олимпиадата " Знам и мога" за четвъртокласници,от неговия клас се е представил най добре.2,2 точки не са му достигнали за максималния брой точки за да се класира за втория кръг.На 28 е на състезание по математика и сега ще наблегнем на задачите.
Ива-Мария се инати когато иска,но все още успяваме бързо да я прикъткаме и разсеем,но при нея положението става страшно от 17 часа,до вечерта.Все е гладна и постояно се чува АМ-АМ-ам-ам до безкрай,и като откажа да и давам,започва да пищи,реве и да го повтаря непрестанно.Наблягам повече на зеленчуците,моркови,маслини,краставица,плодове,но без мече Барни не минаваме.Понякога я заплашвам,че ще започне да повръща или я водя пред огледалото да и обясня колко дебела е станала.Сега я по стригах на къса чарта и бузите изпъкнаха още повече.

П.П.Фейт благодаря за помощта за профила в Snimki.bg - направих си албум със рисунките и картичките на Михаил.

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 01:48 от taneva73

# 377
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Танева,да се оправя скоро Мишо.Ние утре сме на УНГ на контролен преглед.
ООф,не знам,но и моя все е гладен като го взема от яслата.Сега от месец не е ходил и си яде нормално в нас.Явно там им идва малко яденето.

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 449
Благодаря Данаека,дано и при вас утре новините са добри при прегледа УНГ.Ти кога ще взимаш отново проба на Дени да видиш дали сте излекували бактерията.

# 379
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Танева,към края на другата седмица най-рано мога да му взема проба,че до сряда пи АБ.
Ние след малко тръгваме към яслата и от сега се разиграва цирк,а там си представям какво ще е.

# 380
  • Мнения: 41
Здравейте! Да се разпиша и аз, че сега имам време за форуми, чатове и сайтове. В болничен съм, защото малката хуна зарази и мен и баща си. Не знам грип ли е, настинка ли е, но положението е много зле. Едва дишам и мърдам. Следобед съм при личния лекар и дано ми предпише нещо ефикасно.
Иначе сме добре,  кой на работа , кой на ясла. Всичко е под график и час, което лека ме изнервя, но няма как.
Лази вече е записан за градина, но и там положението не  е розово. Много деца, малко групи, много връзкари. Дано извадим късмет и го приемат в желаните градини, а не в покрайнините на града.
Охх много ви помрънках, да ме извинявате Simple Smile  Crazy Mr. Green
Я дайте предложения за море в Гърция,. Ходили сме няколко пъти, но винаги приемам предложения.

# 381
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Мози,оправяйте се бързо.
Танева,благодаря.Дано и при вас има хубави новини.
Моето диване сутринта още със ставането започна със рева и цирка и продължи през целия път до яслата,че и като влезе.Такъв рев беше,че чак се засиняваше и не знам как са го успокоили.Довечера като го взема ще разбера как е бил през деня,но все ми е едно такова притеснено сега.

# 382
  • Бургас
  • Мнения: 7 301
Цвети си е в нас. Още в четвъртък ми се обадиха от яслата ,че като ги вдигали децата и тя имала 37.5.Като я доведе баща и беше 37.3 и си викам тия се майтапят. Да, ама след час беше 39. В петък пак имаше и от тогава не е вдигала. Има малко сополи и кашля. Днес пак я водих на ЛЛ ,че нещо и се усили кашлицата. изписа и синекод. Сигурно за другата седмица ще се оправи,но аз се чуда дали да я пускам.Тук има обявена грипна епидемия. Или да не си ги причинявам и да си ходи  Mr. Green
Иначе в събота,ходихме да проверяваме работи ли яслата да я оставим. Сама ме заведе до там,обаче -греда.Иначе щях да я оставя  Twisted Evil

# 383
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Лина,не знам ти,но аз ще си го пускам и ако има обявена грипна епидемия и яслата работи.В направо пощурява по цял ден и ме разиграва,а там поне ред има.При нас днеска ми казаха,че в Събота ще има сборна група,но аз няма да го пускам.

# 384
  • Мнения: 175
Танева, браво на Михаил за рисунката, сега ще погледна албума. Много успех  на състезанието по математика! Даваш ли  нещо по специално за апетита на Ива-Мария? как ми се иска и Емма  да има такъв апетит....
Мози, късмет с приемането в градината!
Данаека, и Емма тази сутрин ми скъса нервите сутринта  а и след градината. Болни са и предполагам за това са непоносими.   Rolling Eyes
Все така сме болни и тримата ...най ме тревожи кашлянето като спи Емма...ей, не спира... Confused Цяла нощ не спах, тамън се унеса и тя се закашля , чак се задавя... и аз се разсъня  ooooh!  А ММ до мен прохърква и хич не чува  Mr. Green, много ме е яд  Mr. Green.Да не би като легне секрета от сополките да е дразни в гърлото и да предизвиква кашлица? Дайте идея как да го успокоя за да може тази нощ да спим и двете по спокойно. Simple Smile

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 23:21 от eva_82

# 385
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Добър вечер!Ние минахме през УНГ и Дени вече е здрав.Гърлото не му е червено,в носа нямал секрети и ушите са добре.Изписа ни шуслерова сол 3 и 8 за профилактика,но аз не съм ги вземала все още.За секрет ни даде направление и другата седмица ще му пусна,за да видим дали сме избили моракселата..
Ева,оправяйте се скоро.Дени вече е здрав и не е от това рева,а сега просто е в периода на ужасните 2.Реве и се тръшка за всяко нещо,ако не е по неговата.Много е сладка Емма.Вземаме си е за снаха.
При нас днеска са били 4 деца от 15,че всичко друго е болно.Да се надяваме,че като са по малко ще са здрави и няма да лепне пак нещо.Иначе питах госпожата и каза,че сутринта другата и е казала,че е ревал доста,но след като го е вкарала е успяла да го успокои и след това не е имало проблем.След обяд като станали пак се сетил за мама и поревал,но като го взимах беше весел.Най-много му харесало,че са малко деца и можел да играе със каквото си поиска ми каза той сам.

# 386
  • Пловдив
  • Мнения: 449
Благодаря Ева,нищо не и давам за апетит.Преди не ядеше,като бебе заради ГЕР който имаше всичко повръщаше и сега откакто е тръгнала на ясла ми е много странно това нейно ненаяждане.Вечно е гладна и думата АМ-АМ и е все в устата,повтаря е до безкрайност,млъква само когато и дам нещо да яде,но ако види друго зарязва примерно моркова и иска краставица,после чушка,домат и всичко което види да режа за манджата която готвя в момента.
Емма е наистина същинско ангелче и преди съм ти писала,че изглежда кротко и спокойно дете с миловидна усмивчица,ама тя хитрушата ти къса нервите.Оздравявайте бързо.Ива-Мария като беше така с ларингитовата кашлица и давах сутрин и вечер по 5 капки Ксезал плус другите лекарства и се поуспокои през нощта,но и ходихме два пати в деня на инхалации,че в къщи нямам инхалатор.
От тази вечер и на нея и текнаха едни бистри сополи и често киха,ще се опитам с хомеопатия да ги пресека,дано се разминем.

# 387
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Танева,дано се оправи Ива Мария само с хомеопатия.А Мишо как е?Ходихте ли на УНГ пак?

# 388
  • Мнения: 478
Нещо голямо мъртвило тук тези дни, то не че аз много редовно влизам да чета  Simple Smile Дребния ми е превзел компютъра и не дава пиле да прехвръкне, а недай си боже някой да седне и да му спре филмчетата които той така и не гледа ама да си вървят.
А с яденето положението стана направо страшно, нищо не иска да яде освен пастет и барни и понякога бисквити закуска. Станал е толкова хърбав, че чак се притеснявам вече за него. Педи каза да пробвам с Мултисаностол и да видим дали ще му се отвори апетит. Проблемът е че е гладен, но явно нищо не му се яде а така си хапваше преди и всичко си изяждаше, но явно космическата справедливост най-накрая ме настигна и ми се връща по две за дето съм била много злояда.
Иначе все още сме болни и тримата, а от снощи и баща им се оплаква че нещо не бил добре и сигурно и той го е лепнал. Дария е на антибиотик, но Иво за сега държи фронта и минава само с инхалации и сироп за кашлица, а майка им на лукчета и чай с мед. Но упоритата хрема немога да я преборя а мразя да си слагам капки и такива чудеса в носа а и тя е една по-скоро задна хрема и сополи твърде не ми текат само ми е задръстен носа.
Не знам дали се похвалих, че Дария вече проходи, даже и прощъпулник и правихме в тесен семеен кръг и леко онлайн, че пуснахме нашите и леля мида гледат по скайп Simple Smile Детето си хвана книгата и или ще става писател или учен, но тя по принцип си е по книжките сигурно ще стане учен нали е умничка, вече разби една от ключалките за шкафовете и доста приказва и повтаря след нас Simple Smile
Иво вече говори все повече и вече почва да навързва някакви по-сложни неща,но твърде изречения не казва ама поне може да се проведе диалог с него.
И като видях малката Емма каква е хубава и аз да кажа, че си търся и зет и снаха  Laughing

# 389
  • Мнения: 1 778
Здравейте, искам да попитам дали сте капали капки за очи или маз за очи на децата. Как се справихте. Моята има някакъв конюктивит и е голям зор с капането на капки - хващаме я трима души, но така стиска очите, че не можем да ги отворим. Чудя се с маз дали ще стане, но да не се окаже о ще по-трудно. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт