Детската градина- всичко, което ни вълнува-11

  • 32 807
  • 746
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Колко време след отсъствие от детска градина трябва да пусна изследания на дъщеря ми когато реша да тръгне отново. Изкара гнойна ангина и продължава да кашля и не искам веднага да тръгва. И ще й се събере над един месец непосещаемост, та се замислех дали няма да искат някакви изследвания. Става въпрос за София, макар че вероятно наредбата важи за всички ОДЗ без значение от града.

# 556
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Колко време след отсъствие от детска градина трябва да пусна изследания на дъщеря ми когато реша да тръгне отново. Изкара гнойна ангина и продължава да кашля и не искам веднага да тръгва. И ще й се събере над един месец непосещаемост, та се замислех дали няма да искат някакви изследвания. Става въпрос за София, макар че вероятно наредбата важи за всички ОДЗ без значение от града.
Над месец отсътвия-изследване със скоч лепенка.
При повече от 2 месеца:освен горното и паразитология т.е фецес .

# 557
  • Мнения: X
Благодаря много! А ако я пусна за ден на градина ще бъде ли необходимо да ги правя?

# 558
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ако не е прехвърлена датата за изтичащия месец-не!

# 559
  • Мнения: 847
Относно заплащането на допълнителните дейности-има издадени правила,които всички градини са длъжни да спазват-допълнителните дейности се заплащат след месеца и на база реалните присъствия.Това важи са всички градини към Софийска община.
Друг е въпросът,че за да се запазят по-ниските им цени, е добре те да се компенсират с допълнителни посещения,когато детето е здраво,за да може да се посъигне баланс в приходите.

# 560
  • Мнения: 11 565
Днес сестрата върна едно дете, защото било със зачервено гърло.
Майката влезе в групата да каже на г- жата че иначе си било ок детето, утре имало рожден ден и ще идват да празнуват с тортата. И го повлече към общината че имала работа.
Не мислят ли с тия глави, не знам.

# 561
  • София
  • Мнения: 4 558
Днес сестрата върна едно дете, защото било със зачервено гърло.
Майката влезе в групата да каже на г- жата че иначе си било ок детето, утре имало рожден ден и ще идват да празнуват с тортата. И го повлече към общината че имала работа.
Не мислят ли с тия глави, не знам.
Ми че как...

Вече съм се спряла да се опитвам да разбирам. Сигурно на вятърни мелници по-лесно може да се обяснят някои неща.

# 562
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Колко време след отсъствие от детска градина трябва да пусна изследания на дъщеря ми когато реша да тръгне отново. Изкара гнойна ангина и продължава да кашля и не искам веднага да тръгва. И ще й се събере над един месец непосещаемост, та се замислех дали няма да искат някакви изследвания. Става въпрос за София, макар че вероятно наредбата важи за всички ОДЗ без значение от града.
Над месец отсътвия-изследване със скоч лепенка.
При повече от 2 месеца:освен горното и паразитология т.е фецес .

Над 2 месеца е при нас. За всички изследвания.

# 563
  • Мнения: 2 196
И при нас е над два месеца...и за тиксото,и за другото!

# 564
  • София
  • Мнения: 9 517
В София е два месеца, не намирам точно сега обаче нормативния документ  Peace

# 565
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Колко време след отсъствие от детска градина трябва да пусна изследания на дъщеря ми когато реша да тръгне отново. Изкара гнойна ангина и продължава да кашля и не искам веднага да тръгва. И ще й се събере над един месец непосещаемост, та се замислех дали няма да искат някакви изследвания. Става въпрос за София, макар че вероятно наредбата важи за всички ОДЗ без значение от града.
Над месец отсътвия-изследване със скоч лепенка.
При повече от 2 месеца:освен горното и паразитология т.е фецес .

Над 2 месеца е при нас. За всички изследвания.
При нас е така  Simple Smile

# 566
  • Мнения: X
Благодаря ви, момичета! Днес звънях и в градината, говорих с касиерката, понеже директорът е в отпуск. Не можа да ми отговори на въпроса, беше уклончива и заяви, че ако има бележка от ЛЛ тези срокове за изследвания не се гонели. Или поне при тях не ги търсят. Ще ходя на място да говоря със сестрата, за да съм сигурна как да действам.

# 567
  • Мнения: 710
Tottó, спокойно няма да ви искат изследвания. Ако отсъствията са над 2 месеца тогава.
Дари П, точно заради такива безотговорни майки моето дете се тръшна с гнойна ангина, която се задълбочи в пневмония . Сега щем не щем ще си седи един месец вкъщи. За съжаление това няма да се промени, въпреки ежедневния филтър си водят едни и същи децата болни на градина, ту със зелени сополи и хрема, ту с конюнктивит... .

# 568
  • Мнения: 11 565
Така е, за съжаление.

Днес съм на родителска среща, с психолог, задължително било присъствието на всички. Карат ни да носим по една щипка за пране. Някой имал ли е такава? Втора група сме.

# 569
  • Мнения: 2 558
Момичета, как стои въпросът с децата, които тази година завършват градината - могат ли да я посещават през лятото, докато дойде септември и тръгнат на училище?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт