А шахматистите имат ли си тема?

  • 1 193
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24 467
Гледах уж подробно подфорума за извънкласните занимания, за да попитам нещо, но не намерих изобщо тема за млади /и малки/ шахматисти.
Реших да се жертвам и да открия една такава, като предварително се извинявам, ако дублирам друга и в случай, че това е така, то моля за извинение и за насочване към правилната.

Моето дете ходи на шах от половин година и е втори клас. Много му харесва и ако го питам, може да ходи всеки ден, вкл. събота и неделя, както и да си доиграва вкъщи. Играе за чисто удоволствие.
Би ми било приятно да се свържа и с други "колеги"- родители, да разкажат как протичат техните занятия, имат ли препоръчани литература, учебни помагала и т.н.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 418
Здравей, вероятно доста късно но пък ще се присъединя към теб. И моето детенце ходи на шах той е на 5 и половина и тази година в детската градина ходеше на шах. Бяхме и на лагер на море също. Не посещава все още курса в събота и неделя, но пък още е малък си мисля аз.
 Peace

# 2
  • Мнения: 3 181
Мислех, че няма такава тема и имах идея да пускам. Моето дете също е запалено по шаха на 7г. От една година ходи на школа.

# 3
  • Мнения: 6 292
А може ли да попитам къде ходят децата ви на шах?

# 4
  • Мнения: 5 259
Моето беше към школата на ЦСКА при Илиян Попов и беше супер доволна, но им смениха треньора и сега вече не ѝ харесва толкова. Сега ходи на лятна школа, но не се знае дали за следващата учебна година ще иска да продължи.
Не умее да губи и много се надявах тези занимания някак да я калят в това отношение, но за сега единствено се научи да не показва пред други хора външно колко е разочарована, а вътрешно пак си го преживява със същия интензитет.

# 5
  • Мнения: 3 181
Читалището/ Райко Алексиев/, което се намира в сградата на ЧУ " Питагор", към ЦСКА тренира, събота и неделя от 14-16ч.
 Малкият си харесва треньорите и принципно не пропуска тренировка. За нас е тегаво, проваля ни се уикенда, но какво да правя, след като детето има интерес ще го водя.

# 6
  • Мнения: 24 467
Моето също е на школа, но ние не сме в София и няма да съм ви полезна с координати.
При нас часовете се провеждат с по 2-3 деца и господинът, който им води. Имат теоретична част и игра. Дава им и домашни всеки път- задача с поставени фигури на полето и децата трябва да отговорят на въпроса- с ххх броя ходове да направят материално преимущество или мат, зависи от заданието.

# 7
  • Мнения: 3 181
Не мога да открия инфо за турнира Морско конче, тази година, на Златните?

# 8
  • Мнения: 6 292
Още ли го има Морско конче? Аз съм участвал в него като дете. Само че си беше във Варна, а не на Златните. Страхотно, че го има още.

Общи условия

Активация на акаунт