Триколката на Chicco

  • 1 084
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте Мами   bouquet

Вчера най-накрая си купих количка, след голямо чудене и обиколки на всички софийски магазини за които чух. Спрях се на Chicco 3wd tech

Лошото е че този модел няма кош за новородено, но за сметка на това има пълно легнало положение на облегалката. Въпроса ми към вас е дали ще мога да мина и без зимен кош при положение че чакам бебчо да се роди края на април началото на май, или все пак ще ми трябва коша за първите месеци?
В магазина ми казаха че имало вариант да се постави столче за кола вместо зимния кош, само че за столчето ще трябва да се изръся с още 200 лв, а и вече си купих столче друга марка, което естествено не става на нашата количка  Sad

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 13:37 от Ronita

# 1
  • Мнения: 1 547
Честита количка! Ние ползваме такава и искам да ти кажа, че това е танк. Минава отвсякъде във всякакво време - кал, киша, пресен сняг, огромни локви. Много широка и удобна за бебе. В началото ползвахме кошницата за кола на Чико, за да мога да си гледам бебето, но после я махнах, защото количката с кошницата става доста тежка. Всичко е въпрос на навик. Не ти е необходим зимен кош. Към количката нали има допълнителна възглавничка за новородено бебе? Така става много удобна! Със здраве да си я ползвате! Единственото, което те съветвам да направиш, е да си купиш дъждобран специално за триколка, защото другите дъждобрани, които продават за стандартни, не пасват добре на количката. В Комо има страхотни дъждобрани за триколка с прозорче за лицето на детенце, които много добре обхващат количката от всички страни и на дъжд, сняг и силен вятър детенце се чувства комфортно  Wink

А за колко я купи?

# 2
  • Мнения: 75
Благодаря  Simple Smile
Като че ли нямаме възглавничка за новородено бебе към нея. Има нещо като постелка с колан с 5 точково закопчаване, не знам дали за това става въпрос. Аз си мислех да сложа някое по-дебело спално чувалче или одеало отдолу за да му е по-меко на бебо. А вие до колко месеца ползвахте кошницата за кола, защото все още се чудя има ли смисъл да си я купувам  newsm78
Количката я купихме от Люлин, магазина от А до Я за 620 лв. Там цената ми се видя доста приемлива на фона на цените на другите маркови триколки, но сега като се разтърсих из интернет гледам че и по-евтино е можело да се намери Confused

# 3
  • Мнения: 1 547
Допълнителната възглавничка е малка и се закрепва с тези колани. Според мен няма нужда да слагаш нищо допълнително отдолу за бебенце. Достатъчно е меко и удобно. Кошницата я ползвахме 8-9 месеца, но после умаля, защото Никола беше голямо бебе и сега никак не е дребен. Много е удобна, защото разнасяш бебето навсякъде с нея.
Ако си купила кошницата от магазин от А до Я, защо не ги помолиш да ти я заменят за кошница на чико и само да доплатиш? Мисля, че това е добър вариант. Друг е въпросът, че този магазин е начело на черния списък и никога, ама никога не пазарувам оттам (има цели теми - опитай с търсачката).

Платили сте количката малко скъпо, но сега важното е да сте здрави и вече знаеш, че има и други възможности за пазаруване. Нашата триколка я купих от форум Продава, подарява за 300 лв и мисля, че беше чудесна сделка.

# 4
  • Мнения: 75
Кошницата я купих от друг магазин, този големия на Константин Величков, забравих как се казваше.  newsm78 Утре ще се разходя до там да ги попитам дали биха се съгласили да ми я заменят с доплащане с тази на Чико.
А за магазина от А до Я не бях чувала нищо лошо, вчера като купувахме количката бяха много любезни, даже сами предложиха да не ми пишат гаранцията от сега, а да изчакаме бебчо да се роди и тогава да отида. Все пак ще се разровя из форума да видя за какво става въпрос, любопитно ми стана Shocked

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Коша е за зимни бебета, на теб няма да ти е нужен

# 6
  • Мнения: 424
Преди 2-3 месеца една мама от Варна я продаваше за 300 лв нова в кашон донесена от щатите. Така съжалявам , че не я взех  защото на мен ми трябваше по-лек модел. Сега като видях твоята пак съжалих, но нямах избор имам стъпала без асансьор и трябва всеkи ден да я мъкна по няколко етажа.
Количката е страхотна, мисля е Смърфиета е права не ти трябва зимен кош просто едно чувалче после.
Могло е да я вземеш по- евтино от ужбина, но все пак гаранцията е много важна.
ПС обявата беше на steelfirebabe

# 7
  • Мнения: 1 547
Ronita, няма да злословя тук по повод магазина, но само ти напомням, че гаранция без касова бележка не важи. Почти съм сигурна, че от магазина не са ти дали касова бележка като си купувала количката. Така че - мой съвет - при удобен случай отиди и настоявай да ти дадат гаранционната карта веднага. Хубавото е, че не ми се вярва количката да се развали - има 1-2 слаби места, но не бива да забравяме, че все пак преди нас я е ползвало и друго бебе. В този смисъл гаранцията е излишна, още повече, че няма сервиз на Чико в БГ. Но това са бели кахъри  Wink
Опитай в Малечко! Те едва ли биха отказали да вземат още някой лев  Mr. Green
Поне първия месец ще ти бъде по-удобно да возиш бебе в кошницата. После като натежи, ще ползвате само количката  Grinning

# 8
  • Мнения: 75
И на мен ми направи впечатление че из чуждестранните сайтове този модел се продава доста по-евтино, под $200. Все едно че ние българите сме по-богати и затова трябва да я плащаме на двойна цена  #2gunfire За съжаление аз нямам толкова близки хора в чужбина че да ми направят такава услуга безплатно, а ако си платя за транспорта то пак същото ще излезе  Sad
На всичкото отгоре днес като я разглеждах и разучавах функциите и, от долната страна открих надпис Made in China  #Crazy Това направо ме вбеси, хем на двойна цена само заради марката, и накрая пак китайска  #Cussing out

# 9
  • Мнения: 424
Е това, че е китайска  въобще не лошо, колко фирмени неща се правят там. Няма смисъл да изброяваме. Аз дори вече се успокоявам, когато на някоя фирмена дреха пише made in china Simple Smile

# 10
  • Мнения: 75
Е, значи явно аз съм с остарели разбирания  Joy Но все си мисля че би било нормално щом е Чико да е произведено в Италия. Или поне някъде из Европа.. Не че имам нещо против китайското, ето например телевизора ми е китайска марка Haier и си го харесвам. Но поне си знаех от самото начало че е произведен в Китай.

# 11
  • Мнения: 1 547
Ronita, чико сигурно не се произвежда в Италия поне от 10 години, но това е друга тема. Фактът, че е произведена в Китай, не я прави по-малко качествена. Все пак тя е направена в завод на Чико, които са изнесли производството си в държава с евтина работна ръка. Това няма значение.

Количката е супер! Сигурна съм, че ще останете доволни  Wink

# 12
  • Мнения: 1 102
Честита количка,ние бяхме с тази количка.Наистина беше като танк,минаваше през всички терени.Ние я ползвахме със столче за кола,но мисля че може и без него. Количката е произведена в Китай,но нищо не и стана след ползването ни,направо нова.
Столчето за кола го ползвахме до 9-10 месеца.Ние пътуваме често за това бях наблегнала на марково столче.
Така че сама реши със или без столче.(със столче е доста по тежка,но пък бебето гледа към теб)
Успех

Общи условия

Активация на акаунт