Има ли граници любовта ?

  • 11 102
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 179
grach, извинявай.  Peace  Hug
малко слях хората и се напрегнах, съжалявам

# 91
  • Мнения: 6 365
Може да се каже, че връзка с голяма разлика може да сработи: ако ТЯ е примерно на 35, а той на 50. Но ако тя е на 19, той на 34...опасно. Защото между 20 и 30 тя ще се промени много, докато той вече си е оформена личност.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 017
grach, извинявай.  Peace  Hug
малко слях хората и се напрегнах, съжалявам
Няма проблем  bouquet  Недей се напряга, няма смисъл, всички си имаме право на мнение и е нормално да мислим по различен начин. Hug

# 93
  • Мнения: 21 431
Iris04, надявам се да не съм те засегнала възрастово.  Peace
Мнението и теорията са си мои, така че не те задължавам да четеш какво пиша, нито пък да коментираш! Все пак, ако всички сме на едно мнение форума нямаше да съществува.  Whistling

 В какъв смисъл да си ме засегнала възрастово?
 
 Аз нямам голяма разлика с мъжа ми, делят ни две години. Но смятам че това е без значение и не бих повярвала на лекар, ако ми каже, че връзки с разлика над седем години са ненадеждни.
 Колкото до извратените разбирания ... пак не разбирам какво имаш предвид, но си права, че така дискусия не се води и по- добре въобще да не коментираме взаимно постовете си. Понякога хората имат толкова различни схващания, че все едно говорят на различни езици.

 

Последна редакция: вт, 09 дек 2014, 17:31 от Iris04

# 94
  • Мнения: 179
Iris04, няма значение.  Peace

# 95
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Има граница, да и тя не трябва да се преминава. Това е границата на собственото ти канче. Почнеш ли да надничаш в чуждото канче, значи си преминал границите на нормалното и си се превърнал в поредната махленска клюкарка, която няма други интересни неща в живота си и започва да наднича и да одумва хората.
Какво ме интересува мен хората с кого си лягат, на колко години е тоя, с когото си лягат и чак и мнението на други да търся.
Да си живеят хората както им харесва, ако искат да се обичат, ако искат каквото щат да правят, аман от заврени носове.

  202uu

# 96
  • София
  • Мнения: 4 349
Всеки определя границите си, а за останалите граници има НПК  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 97
  • Мнения: 1 262
Не мисля, че има граница, която не трябва да се преминава. Всяка граница трябва да бъде премината.  Laughing
Шегувам се, разбира се, не е задължително, но ако хората се чувстват добре заедно какво значение имат границите?!  Simple Smile

# 98
  • Мнения: 780
Всеки сам поставя своите граници. Мъжът ми е с 15 години по-голям от мен и нямаме разлика в мисленето и разбиранията си. Не е толкова важна разликата, колкото годините на двамата. Едно е ако 15-годишно момиче излиза с 30 годишен мъж, друго е ако на 25 излизаш с 38-39 годишен. Може за някой да няма съществена разлика, но аз мисля така.  Peace

# 99
  • Варна
  • Мнения: 512
Мирише ми на липса на  силно мъжко присъствие ( Баща на място) и нищо друго  newsm50 smile3546

# 100
  • Мнения: 1 262
Ами, аз съм живяла без баща, макар и да не мога да кажа, че някога ми е липсвал, но си падам по по-малки от мен. И мъжът ми е по-малък, а предните преди него изглеждаха на доста по-млади, отколкото бяха в действителност. Simple Smile Макар че понякога ми е интересно какво е да си с по-дърт, който си изглежда на по-дърт. Чисто любопитство, макар че с такива хора не се разбирам добре и не стигам до никъде.  tooth

# 101
  • Мнения: 812
Граници за любовта няма,историята не веднъж го е доказвала.
По скоро има граница в мисленето на хората към подобни връзки,
манталитета и възпитанието на болшинството от хората в страната ни пречи  да приемаме нещата такива каквито са,
и да уважаваме избора  на индивидите около нас
Не по-малко шокираща за повечето би била обратната ситуация-ако жената е 50годишна и има връзка с 20-25 годишен младок
Ами всеки живее както намери за добре ,коя съм аз или ти примерно ,че да ставаме съдници за деянията на някои си

# 102
  • Мнения: X
Не става въпрос за съдене. Аз за такива неща не мога да съдя хората, защото не възрастта е определяща според мене, а съвпадението на целите. Ако целта е временно изживяване на някакви чувства, ако двамата си дават достатъчно един на друг - възрастта не е толкова съществена. Имах съученичка, която имаше около 2 години връзка със свой преподавател с главозамайващите 50 години разлика. Твърдеше, че дядото е страшен жребец (не е невъзможно), в допълнение - заможен, много начетен, с изискан вкус, опит, носеше я на ръце. Разбира се, за деца не е ставало и дума и в един момент връзката си приключи от само себе си. Но тя и до днес твърди, че това е от най-прекрасните периоди в живота й и си спомня с изключителна топлина за човека. Не съм я съдила - нито тогава, нито сега.
Друга моя приятелка се свърза с разведен мъж с 15 години разлика, че и с несъответстващо образование - напук на всички мрачни прогнози са заедно вече 20 години, от които 15 в брак, имат две деца и твърдят, че бракът им е много добър. Доста хора около мене с много по-добри изходни данни се разхвърчаха на разни страни след грозни сцени.
В конкретния случай - смятам, че горе-долу е стигнала пределната възраст, в която може да си играе на прелюдии към живота. Щом няма перспектива за развитие в посока деца и семейство, колкото и да е трудно, ще е най-разумно да прекрати тази връзка и да си даде време да я преболедува и да си подреди живота.

Сега се сещам за обратния вариант Wink
На ММ приятел - жив да го ожали човек. Наближава 60-те, но е сексуално много активен, деен, работоспособен, изкарва добри пари, изглежда десетина години по-млад. Вдовец, имал е няколко връзки, в които направо носи жените си на ръце. То не са глезотии, внимание, комплименти, подаръци, почивки, какво ли не! Плюс това и не им изневерява. И е много емоционален, нежен, страстен в отношенията си. Ама, горкият, все някак не може да случи на жена. А последният случай е умопомрачителен. Тя е на 35, разведена (доста лош и насилствен брак), с момченце на 12 години, хубавка. Горкият човечец е загубил ума и дума по нея. С тънката подробност, че тя ясно е поставила условието, че между тях интимни отношения няма и не може да има. Ама били добри приятели. Както са добри приятели, тя приема да ходи на почивка на негови разноски (включително в луксозен хотел в Испания), да бъде издържана от него, да живее в апартамента му. Това какво му казвате? Ще кажете - тук няма лъжи, човекът е наясно с какво се хваща. Ами като я обича, редно ли е така да се възползват от слабостта му? Де да знам - може да съм пристрастна, ама и да ми беше дъщеря, нямаше да одобря, си мисля newsm78

# 103
  • Мнения: 54 385
Като изключа факта, че ми е странно какво точно я засяга авторката историята на момичето, мисля, че няма да се случи нищо в дългосрочен план.

На 22 години съм имала връзка с мъж, който можеше да ми е баща, но не бих се омъжила никога за такъв, точно заради голямата разлика.
За забавление е ОК, но не и за семейство.

# 104
  • Мнения: 4 418
Наближава 60-те, но е сексуално много активен, деен, работоспособен, изкарва добри пари, изглежда десетина години по-млад. Вдовец, имал е няколко връзки, в които направо носи жените си на ръце. То не са глезотии, внимание, комплименти, подаръци, почивки, какво ли не! Плюс това и не им изневерява. И е много емоционален, нежен, страстен в отношенията си. Ама, горкият, все някак не може да случи на жена. А последният случай е умопомрачителен. Тя е на 35, разведена (доста лош и насилствен брак), с момченце на 12 години, хубавка. Горкият човечец е загубил ума и дума по нея. С тънката подробност, че тя ясно е поставила условието, че между тях интимни отношения няма и не може да има. Ама били добри приятели. Както са добри приятели, тя приема да ходи на почивка на негови разноски (включително в луксозен хотел в Испания), да бъде издържана от него, да живее в апартамента му.

Момченцето, дядо ли му вика?

Общи условия

Активация на акаунт