Кърмата ми намаля, помогнете с информация

  • 294
  • 1
  •   1
Отговори
знаете ли мили момичета при мене бремеността мина някак неусетно.сега сам мама на 5 месечно бебенце.ощеот самото начало имах желание да си я кърмя,но тя се роди 2.250 кг и я сложиха в ковьоз.просто се чудех дали детенцето ми ще свикне да съчи от мен.не беше лесно тъй като в болницата ги бяха привикнали към биберони.успях да я науча да си суче от мен, но сега възниква друг проблем и аз моля да ме посъветвате какво да правя.отскоро установих че кармата ми намалява тъй като бубата/така си я наричам/беше свикнала от биберона на всяко дръпване да пуска мляко,но сега не е така налага се тя да дърпа и го прави но млякото явно не стига...бебенцето ми не ходеше по-голяма нужда и лекарката ми забрани млечните произведения. моила ви дай те ми съвет

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 15:22 от Бу

# 1
  • Varna
  • Мнения: 66
Здравей
Аз също кърмих до 5-я месец. При мен отбиването стана много лесно - наложи ми се да отсъствам за около 24 часа и този период беше решаващ. За това време не съм изцеждала (не е имало какво, както разбрах по-късно), нито съм чувствала гърдите напрегнати. Като се прибрахме се опитах да кърмя, но юнакът ми отказа и така приключих с неговото кърмене.
При мен не е стоял въпроса дали да продължавам да кърмя, просто бяхме стигнали до положение детето да не може да спи (будеше се на половин час да яде). Тогава запо4нах да му давам след кърменето адаптирано мляко. Първата ве4ер бях направила само 30 мл, на втората направих 100 мл и за мое изумление той го изпи вси4кото след кърменето. Тогава разбрах че вече много ми е намаляла кърмата и отбиването е неизбежно.
 

Общи условия

Активация на акаунт