Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 28

  • 49 832
  • 757
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 754
Старата тема

Здравейте, искам да попитам имали ли сте не силни, напълно търпими, не регулярни менструални болки началото на 8ми месец(например около 10-20 на ден), възможно ли да е не са родилни контракции и да не означават скорошно раждане ?

# 1
  • Мнения: 11 827
Lovely_Sw най- добре е да говориш с лекар, да ти пуснат един запис на тонове ако трябва и да се види контракции ли са и да се вземат мерки ако трябва. Приемаш ли Магнезий, той по принцип успокоява мускулатурата съответно и контракциите?

Аз лично не съм имала такива, но принципно има предварителни контракции преди раждането т.нар. Бракстън Хикс http://purvite7.bg/?p=2597

# 2
  • София !
  • Мнения: 1 240
И аз съм на мнение да говориш с лекар .
Аз имах контракции през цялата бременност . При мен имаше лека болка /от време на време по силна/ и втвърдяване на корема/ .
Отиди не лекар, нека те видят, все пак си в 8-ми месец и болките не са за подценяване .

# 3
  • Мнения: 6 764
Задължително консулт с лекар.
Корема ти втвърдява ли се? Аз имах контракции от средата на 8ми, но родих ден след термин. Така, че не се шашкай, тялото се подготвя постепенно, но лекаря ти да е в течение и да те следи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 421
Вече са ти отговорили многокрактно. Аз ти пожелавам, ако са контракции да са подготвителни и всичко ще е наред  Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 129
Най странното е, че нямам втърдявания, само леки менструални болки предимно вечер вече 2ра седмица. За двете ми бременности не ми се е случвало досега. 33та седмица съм., на прегледа всичко е нормално- нямам контракции, разкритие, нормална сърдечна дейност. Пия магнерот 3 по 2, чудя се дали е възможно да не са контракции? Лекаря каза, ако продължават съм за болница.  newsm78

# 6
  • Мнения: 8 163
чудя се дали е възможно да не са контракции? Лекаря каза, ако продължават съм за болница.  newsm78
Според мен са контракции. Направи така, както е казал лекарят.

***

Благодаря за новата тема, АнМари!

# 7
  • Мнения: 144
Здравейте!Искам да споделя с Вас доста тревожещото ме мое положение.Бременна съм в началото.Преди 4-5 дни отидох на лекар,но не получих никаква яснота,нито за състояние на бебчето,нито коя седмица съм точно,нито чухме сърчице,нито ми казаха термин,нито пък имам направен картон при въпросната лекарка- Диана Михайлова/Град Перник.Пита ме какъв е проблема,казах: 3 положителни теста...Отговори ми -добре,лягай.Прегледа беше коремен ехограф за точно 1 минута.Единственото нещо,което ми каза:Честито,бременна си.Та мили мами,споделете нормално ли е?Вече съм някъде в 9 г.с , тъй като ние с таткото наскоро разбрахме,че съм бременна,затова и скоро отидох на лекар.Тревожа се,защото като общо не се чувствам добре,каквото и да хапна го повръщам,не мога да правя нищо друго освен да лежа Sad Мисля,че нещо не е наред.До сега мисля,че трябваше да съм минала някое и друго изследване,нооо аз нямам никаква яснота ,какво и кога трябва да направя.Притеснявам се много,искам да родя здраво бебче,но мисля,че с лекар като нея е невъзможно!Моя приятелка ходи при друг лекар в 8 г.с е и има снимка на бебето,знае термин и има картон + назначени изследвания...!Мисля да си запиша час при друг лекар...  Cry Sad Sad Cry Cry Cry Cry

# 8
  • Мнения: 8 163
Буболинка, запиши си час при друг лекар, вместо да се тревожиш излишно. Цялостното отношение на тази жена е грозно. Не бива да се държи така с пациентите си.

Последна редакция: нд, 30 ное 2014, 19:33 от Фея Кръстница

# 9
  • Мнения: 1 421
Наистина смени лекарката и вече помисли за такава, която ще ти следи Б  Peace
С коремен ехограф нищо не може да види на този етап - трябва да е вагинален. Ние 12 дни след положителния тест видяхме сакче, а след 2 седмици чухме и сърцебиене, но всичко това с вагинален ехограф. Първите изследвания плюс картона ми го направиха в 12 седмица - като ме записаха на ЖК  Peace

# 10
  • Мнения: 7
Здравейте, бременна съм по калкулатор в 5г.с. Вчера ходих на преглед защото имам постоянни болки отдясно като придърпване на моменти доста силни при рязко ставане. Док ме прегледа с вагинален ехограф, но не видя нищо каза,че е рано още. Това, което видя е 3см киста на десния яйчник, като каза,че това най-вероятно е ЖТ. Каза че не вижда някакви признаци на извънматочна бременност, просто е много рано да се види сакче,но все пак ме прати на излседване на ЧХГ два пъти през ден. Изписа ми но шпа, но продължава да ме боли. Според вас има ли вероятност да е извънматочна? Страшно съм притеснена защото ми е първа бременност

# 11
  • Мнения: 101
Здравейте!Искам да споделя с Вас доста тревожещото ме мое положение.Бременна съм в началото.Преди 4-5 дни отидох на лекар,но не получих никаква яснота,нито за състояние на бебчето,нито коя седмица съм точно,нито чухме сърчице,нито ми казаха термин,нито пък имам направен картон при въпросната лекарка- Диана Михайлова/Град Перник.Пита ме какъв е проблема,казах: 3 положителни теста...Отговори ми -добре,лягай.Прегледа беше коремен ехограф за точно 1 минута.Единственото нещо,което ми каза:Честито,бременна си.Та мили мами,споделете нормално ли е?Вече съм някъде в 9 г.с , тъй като ние с таткото наскоро разбрахме,че съм бременна,затова и скоро отидох на лекар.Тревожа се,защото като общо не се чувствам добре,каквото и да хапна го повръщам,не мога да правя нищо друго освен да лежа Sad Мисля,че нещо не е наред.До сега мисля,че трябваше да съм минала някое и друго изследване,нооо аз нямам никаква яснота ,какво и кога трябва да направя.Притеснявам се много,искам да родя здраво бебче,но мисля,че с лекар като нея е невъзможно!Моя приятелка ходи при друг лекар в 8 г.с е и има снимка на бебето,знае термин и има картон + назначени изследвания...!Мисля да си запиша час при друг лекар...  Cry Sad Sad Cry Cry Cry Cry
След като установи бременността не ти ли каза какво следва?Кога да отидеш пак и т.н.?

# 12
  • Мнения: 78
Bubolinka_ според мен трябва да посетиш и друг лекар.Да чуе сърчицето ,да видят жлъчно мехурче.Щом си в 9 г.с трябва да ти насрочат изследвания.Трябва да си избереш доктор ,който да следи бременността ти .Каква е тази докторка ,на която си попаднала....А това ,че като цяло не се чувстваш добре е нормално.По принцип тези симптоми продължават до края на 3 месец.Успех и дано всичко да е наред Simple Smile

Sun_shine_25 и аз в началото на бременността имах боцкания ,придърпвания ,дори и  остра болка на моменти и все още понякога ги имам.Също като теб се бях притеснила ,че е извънматочна бременност.Изчакай още една седмица и иди на лекар с 4D.Там със сигурност ще видят сакчето.При мен видяха сакчето в 6-7 г.с и то с добра апаратура.Почивай повече и не се притеснявай.Стискам палци Simple Smile

# 13
  • Мнения: 144
Не ми е казала какво следва.Нищо,абсолютно нищо не знам.Много повръщам,а не знам какво мога да пия.Смекта,Деган...посъветвайте ме нещо Sad

# 14
  • Мнения: 6 764
Не ми е казала какво следва.Нищо,абсолютно нищо не знам.Много повръщам,а не знам какво мога да пия.Смекта,Деган...посъветвайте ме нещо Sad
Първо се успокой. Редно е било да ти каже кога да отидеш пак на преглед. При първото посещение се установява има ли бременност и къде е разположена. После ти казва кога да отидеш отново на преглед, за да се види сърдечна дейност. Още при първо посещение изследвания не се назначават, защото дори още не те завеждат по ЖК, тъй като е рано. Явно тази лекарка нищо не ти е обяснила, отиди за собствено спокойствие при друго АГ. Хем ще те прегледа и ще ти обясни.
Повръщането е нормално и неприятно. Дори да пиеш нещо, няма да ти мине. Ти не си болна. В тези първи седмици приема на медикаменти (извън хомеопатия) е само и изрично по лекарско предписание. Пий много вода, за да не се дехидратираш. Има едни хомеопатични капки - Вомитус хийл. Безвредни са, облегчават леко, но не очаквай чудеса. Аз повръщах първите 5 месеца и повярвай ми знам какво ти е. Бъди силна и още утре посети друг гинеколог.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт