Боледуване на децата ни – тема 20

  • 32 326
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз го присипвам в спринцовката. Не съм мерила количеството дали е еднакво, но очаквам 2.5мл да са 2.5мл, независимо дали са в чаша, лъжица или друго. Crazy

# 706
# 707
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Оф, мерителните лъжици към сиропите са толкова отвратителни, че няма начин да давам от тях. Аз пък не се втелясвам, и без това не виждам как може малко количество да се измери съвсем точно, винаги ще даде някакво отклонение, освен ако не меря със спринцовката на панадола да речем. Но тези лъжици, дето са разграфени примерно 2,5 мл до средата и 5 догоре - абсурд да измеря точно 2,5 мл, то само като си наклоня ръката и вече дава отклонение.
Как така различен обем в 1 мл? 1 мл си е 1 мл, независимо от плътността на лекарството newsm78 Не говорим за грамове, а за милилитри, т.е. точно за обем.

# 708
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Как така различен обем в 1 мл? 1 мл си е 1 мл, независимо от плътността на лекарството newsm78 Дет се вика и вода и ракия да мериш - 1 мл си е еднакво количество.
Ами така...
Виж плътността на Нурофен каква е и сравни с един обикновен сироп за кашлица.
Има разлика  Peace

# 709
  • софия
  • Мнения: 1 305
Правило ми е впечатление при АБ тогава трябва да се внимава пък  малко повече сироп или витамини ще сипеш не е от значение.
Аз затоплям на топлата вода лъжицата и сипвам АБ или лекарството седяло в хладилника.

# 710
  • Мнения: 2 352
При подобни малки количества, обемът на мерителната лъжичка/спринцовка е с доста незначитнелни отклонения. Има и сиропи, в които няма мерилки.  Peace
Аз никога не мога да преценя кога е време да включа сироп или да го сменя. Ако се налага и когато се налага, звъня по колкото пъти се налага на лекуващия лекар. Днес е ден за чуване, за да преценя как да продължим с Еуреспала и Димекса. Случвало ми се е да правя инхалация с Вентолин през нощта, когато задере буталата и нещата тръгнат на зле, но и с ясното съзнание, че до 12 часа ще я види лекарят. Тогава винаги слагам обаче минималното количество, което сме правили.  Peace
За Синекод винаги предупреждавам, че няма да го давам.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Виж плътността на Нурофен каква е и сравни с един обикновен сироп за кашлица.
Има разлика  Peace
То че има има, в това не споря. Но 1 мл нурофен = 1 мл сироп = 1 мл вода = 1 мл бензин и каквото искате още! Милилитър/литър е мярка за обем, не за тегло или плътност! ако лекарствата се измерваха в милиграми съм съгласна, че всяко трябва да си върви с мерителния инструмент, но не и когато се мерят в милилитри.

# 712
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Така е Месечинке,но разлика в плътноста и субстанцията също има.
Това исках да обясня  Peace

Стриктна съм само и единствено в количеството на пропорции  АБ ако се налага.

# 713
  • софия
  • Мнения: 1 305
За Синекод той помага за кашлиците който прави сина ми 3 дни и нощи без да спира сухо кашляне, доколкото знам влияе на мозъчно ниво и подтиска кашлицата, но на Симона ако и дам Синекод ще ми направи спазъм веднага тя има нужда да отхрачва тоест да кашля, като лежахме в болницата на 5 ден започнаха чак отхрачващите сиропи и даже я караха да кашля и да духа през сламка за да изкара секретите дотогава сироп Не Naughty
Аз децата си ги знам,ама аз как кашлям днес ooooh!, снощи бяхме на коледно парти в работата и от дима и високото говорене днес не си затварям устата, да взема да пия нещо newsm78

# 714
  • Мнения: 21 275
tzvetihc ,на мен при кашлица ми помогнаха последно АЦЦ прахчетата.

# 715
  • Мнения: 710
След 7 дни на градина ние пак обзаведохме с вируси пълен пакет- температура, хрема, червено гърло и кашлица . Омръзна ми вече! Все се надявам, когато стане на 4-5 г. да спре това често боледуване. Тази градина я съсипва. Вторник срещу сряда вдигна 38.8 и в крайна сметка не успяхме да си получим лакомствата и  подаръка от Дядо Коледа. ЛЛ ни изписа Синекод, защото я чу как кашля. Не сме го пили досега. За хремата я попитах за Вигамокс, въпреки че вече си го бях купила, но не посмях да капя на своя глава. Каза, че е не е гаранция, че ако е подеиствало на някой, ще подейства и на нас, но не пречи да пробваме и ни го изписа. За температура каза, ако е над 38,5 да слагам свещички, но засега я свалихме с панадол.
Момичета да попитам как се справяте със задната хрема? В началото действаше цибанасина, но вече не. Сега се надявам Вигамокса да помогне.

# 716
  • shumen
  • Мнения: 18 007
При нас за задна хрема действа Цинабсина.
За мерилките в АБ наистина има разлика и аз се убедих днеска.Сутринта му измерих АБ в мерителната чашка от него,затоплих го и го прехвърлих в спринцовката на Панадола и там излезе повече от 5 мл.При нас проблема е обаче,че както и да му го дам изпада в рев и истерия и изпитвам някакъв ужас като дойде време да му го давам.Тази сутрин се дра сигурно половин час и не искаше да го пие и накрая с 300 зора го излъгах и му го дадох.
Тета,леле,че са ви прекарали.Аз ако бях разбрала такова нещо щях да се побъркам сигурно.

# 717
  • Мнения: 21 275
Силвиана ,Пъпи как са децата?

Уми зуми,вие ?

Да попитам - вомитус хийл капки в деня на пътуване 30 мин преди път ли се даваше ?

# 718
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Виж плътността на Нурофен каква е и сравни с един обикновен сироп за кашлица.
Има разлика  Peace
То че има има, в това не споря. Но 1 мл нурофен = 1 мл сироп = 1 мл вода = 1 мл бензин и каквото искате още! Милилитър/литър е мярка за обем, не за тегло или плътност! ако лекарствата се измерваха в милиграми съм съгласна, че всяко трябва да си върви с мерителния инструмент, но не и когато се мерят в милилитри.
Има разлика, наскоро открих и се ужасих, години наред меря всичко със спринцовка от Панадол. Сега тествам с вода, мерителните лъжици на съответното лекарство на колко отговарят на спринцовката.

# 719
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
По-добре сме ние Peace
Малко се притеснявам сега за мен, да не се вкисна Rolling Eyes Ама пия винце, да видим дали ще предотвратя вируса Mr. Green
Рали, почнах с Флудитек днес, ама си покашля. Нищо почти не изкарва, освен секрет от носа Tired
За сега два пъти давах, но за вечерта предпочетох Др.Тайс нощния.

Общи условия

Активация на акаунт