Шествалентната ваксина е с неуточнено ниво на безопасност!

  • 33 364
  • 109
  •   2
Отговори
# 105
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Много съжалявам за това, пред което си минала. Направо изтръпнах и ми се насълзиха очите като си представих това с вцепенението...Дано всичко да е наред вече. Не вярвам да има последици, знам за деца с гърчове (обикновено фебрилни), които като възрастни са си абсолютно здрави. Даже май почти всички са така.

При нас шествалентната също мина тежко, макар и не като при вас. Имаше температура цяла нощ, а целия ден преди това и особено вечерта плака неутешимо. Беше кошмар, пищи и не мога да го успокоя, плача заедно с него...Много пъти съжалих, че не бихме пак Пентаксим, ама нали уж само един прием на 6 валетна ни оставаше и реших да послушам педи, че е ок. Но мина вече де, ще видим на годинката какво ще бием

# 106
  • Мнения: 9 687
Продължителният силен плач и при Пентаксима е знак за реакция към ваксината. Реакцията е към коклюшната компонента.

# 107
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Продължителният силен плач и при Пентаксима е знак за реакция към ваксината. Реакцията е към коклюшната компонента.

Да, но при Пентаксима я нямахме, изобщо никаква реакция.

# 108
  • Мнения: 104
Господи какъв кошмар сте преживели искренно се надявам да няма проблем детето и всичко да остане в миналото.Когато ни предстояха на нас много информация изчетох ние имахме 1 прием пентаксим и 2 шествалентна,пропуснахме на 6 месец съответно и доки каза чак на 13мес ще поставят мпр ваксината.аз не знам още дали ще поставя ваксина за напред обмислям го.до колкото чувам сега пак няма ваксини и пак ще се сменят....мисля че побъркаха народа.тук във Търново всеки педиатър действа различно за реимунизацията през 12 м не всеки педиатър поставя,разпитвах доста и не мога да разбера кой какво прави и кой е прав кой не.слава богу и нея сега я няма и дано не дойде скоро Simple Smile

# 109
  • Мнения: 331
Здравейте .. Вчера биха ваксина на детето ми - шествалентната Хексацима , която уж докторката каза , че е френска и можела да съм спокойна ... Биха и е на крачето .. 20 минути след поставяне на ваксината , мястото се поду и стана червено и така все още си е подут .. цялото бедро е надуто .. Докторката каза да и правя комреси с Риванол постояно , да е мажа с гел Финистил , също така капки Фенистил против алергия и някакви гранулки на Бойрон хомеопатични...
Незнам какво да правя вече ,, много съм изплашена , отока не спада , а е адски надуто цялото бедро се е подуло ..повече от 24 часа минаха вече ...

Общи условия

Активация на акаунт